Alternatifim Cafe

Kilise 11 Eylül’de Kur'an yakacak.

Discussion started on Haberler

Zeitgeist

“The Dove World Outreach Center” (Güvercin Dünya Yardım Merkezi) isimli kilise, internet sitesi ve facebook sayfasından Hıristiyanları 11 Eylül’de Kuran yakmaya çağırıyor. Kilisenin rahibi Terry Jones, “İslam’ın şeytanın dini olduğuna inanıyoruz. Milyarlarca insanı cehenneme götüren, insanları kandıran bir din, şiddet içeren bir din. Bu pek çok kez kanıtlandı” dedi. Ülkedeki bazı Hıristiyan grupları ile Müslümanlar ise, kilisenin bu girişimini engellemeye çalışıyor. Ulusal Evanjelistler Derneği bir açıklama yayımlayarak kiliseden Kuran yakma günü planını iptal etmesini istedi. Dernek, böyle bir etkinliğin dünya çapında dinler arası gerilime yol açacağı uyarısında bulundu. Amerika-İslam İlişkileri Konseyi isimli kuruluş da, Müslümanları Ramazan ayı boyunca “Kuran’ı paylaş” toplantıları düzenleyerek İslamofobinin yayılmasını önlemeye çağırdı.

California’daki Temecula Vadisi İslam Merkezi’nin bir kilisenin yanına cami inşa etme planı protesto gösterilerine neden oldu. Cami planına karşı çıkan bölge halkı ile Müslümanların cami yapma hakkını savunan Hıristiyan gruplar aynı anda gösteri düzenledi.

http://video.milliyet.com.tr/Kuran-i-Kerim-yakmaya-hazirlanan-rahibe-tepki_1_43035.htm?auto=1
#1 - Ağustos 27 2010, 16:02:37

Çarpılmasınlar,herkes aynı kalsın.
#2 - Ağustos 27 2010, 16:23:52
« Son Düzenleme: Ağustos 27 2010, 17:25:22 Gönderen: Slasher »

Zeitgeist

Dalga geçilecek bir konu değil bence. Tek bir kilisenin çıkarı için milyonlarca insanın Hristiyanlara cephe alması ve iyiden iyiye düşmanca duygular beslemesi söz konusu. Protestolardan bahsetmiyorum bile.
#3 - Ağustos 27 2010, 16:26:38

Any_one

“İslam’ın şeytanın dini olduğuna inanıyoruz. Milyarlarca insanı cehenneme götüren, insanları kandıran bir din, şiddet içeren bir din. Bu pek çok kez kanıtlandı”
deyince müslüman gibi görünüp kendi çıkarı için islamı karalayan adamlara laf etmiyorsun gelmiş bu rahibin yaptığı bir şey yüzünden hristiyanlığın mı karalacağını düşünüyorsun Ceri'm?
ayrıca karalanan bir şey yok, hristiyanların çoğu bu rahibe karşı cephe almış ve yaptığının yanlış olduğunu belirtmiş, anladığım kadarıyla.
Eren sen de bazı konularda dalga geçtikçe basitleşiyorsun my love. :X

bir de kuran okumak güzel şey, huzur veriyor insana, yalnız olmadığını hissettiriyor falan. önyargısız okuyunca türkçesi de güzel oluyor. tabii bunlar müslümanlar için geçerli. nefret eden biri okursa elbet yine nefret edilecek bir sürü ayet bulur. (((: ilk okumaya başladığım yıllarda "oha ne biçim ayet ne diyor lan?" tepkisi verdiğim, aynen bu tepkiyle anneme bağırdığım birkaç ayet olmuştu benim de. fakat daha sonra onların aslında ne anlatmak istediğini, ve ne amaçla, hangi nedenler sonucunda yapılması gerektiklerini, yine de kararın bize bırakıldığını öğrenince doğru bulmaya başlıyor insan. (((:
#4 - Ağustos 27 2010, 17:06:35

"Ayetler ve hadislerde belirtildiği üzere 'aklen ve dinen yarım yaratılmış kadın', islamiyete göre insan değil, doğrudan cinsel obje ve köledir.

İlhan Arsel, doğrudan İslamiyet'in kaynaklarına baş vurarak; ayetlerden, hadislerden ve 'tefsirler'den alıntılar yaparak İslamiyet'in kadına yaklaşımını gözler önüne seriyor.

Müslüman kadınlar, bu kitabı okuduğunuz zaman 'hoş görü dini' diye yutturulan dininizi tüm çıplaklığıylma göreceksiniz"

İlhan Arsel'in kitabına müslüman bir ülkede böyle yorum yapabilen bir kadınım varken elin hristiyanına ne diim ben şimdi
#5 - Ağustos 27 2010, 17:23:59
Sen beni değil, benim üzerimden kendini seviyorsun.

Alıntı
Eren sen de bazı konularda dalga geçtikçe basitleşiyorsun my love. :X
Her zaman basittim zaten bibiğim.
#6 - Ağustos 27 2010, 17:26:07

İnsanların birbirine 'olmayan' saygısı sadece bu değil, tepki sadece bu olaya verilmemeli. Bende inanmıyorum fakat inanana o kişi haddini aşmadıkça saygım vardır. Herkesin kendisini 'on numara' gördüğü bir yüzyıl içerisindeyiz ki bu durumlarda bunu göz önüne alınca çok normal geliyor bana. Çünkü biz böyleyiz, sadece kendi düşündüğümüzün doğruluğunu kabul ediyoruz, bir diğerini araştırmadan. Buraya gelipte ' hristiyanlık çok mu mükemmelmiş, ondan dolayı mı değişmiş kitapları ' gibi yorum yazmak onları engellemeyeceği için, gösterilen tepkinin ortaya çıkaracağı tek sonuç maalesef nefret olacaktır ve evet bende bir çok düşünceden nefret ediyorum, hepimizde nefret ediyoruz.
Hell yeaahh!!
#7 - Ağustos 27 2010, 17:51:08
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Zeitgeist

“İslam’ın şeytanın dini olduğuna inanıyoruz. Milyarlarca insanı cehenneme götüren, insanları kandıran bir din, şiddet içeren bir din. Bu pek çok kez kanıtlandı”
deyince müslüman gibi görünüp kendi çıkarı için islamı karalayan adamlara laf etmiyorsun gelmiş bu rahibin yaptığı bir şey yüzünden hristiyanlığın mı karalacağını düşünüyorsun Ceri'm?
ayrıca karalanan bir şey yok, hristiyanların çoğu bu rahibe karşı cephe almış ve yaptığının yanlış olduğunu belirtmiş, anladığım kadarıyla.

Yahu bahsettiğim o değil. Şimdi tüm vidyo paylaşım sitelerinde bunun tartışması yapılıyor. 'Hristiyanlar kendisine baksın :) ' anlamı taşıyan yazılar giriliyor, vidyolar yükleniyor. Hristiyanlar ve diğer kiliseler istediği kadar adama tepki versin, mutlaka 'kısasa kısas' yaptırımı ortaya çıkacaktır Hristiyanların aleyhine. Aynı şeyi Müslümanlar yapsa da hoşgörmem, sadece örnek verdiydim. Her zaman haklının yanındayım rahat ol yane kanka. ;)
#8 - Ağustos 27 2010, 18:00:38

İnsanların birbirine 'olmayan' saygısı sadece bu değil, tepki sadece bu olaya verilmemeli. Bende inanmıyorum fakat inanana o kişi haddini aşmadıkça saygım vardır. Herkesin kendisini 'on numara' gördüğü bir yüzyıl içerisindeyiz ki bu durumlarda bunu göz önüne alınca çok normal geliyor bana. Çünkü biz böyleyiz, sadece kendi düşündüğümüzün doğruluğunu kabul ediyoruz, bir diğerini araştırmadan. Buraya gelipte ' hristiyanlık çok mu mükemmelmiş, ondan dolayı mı değişmiş kitapları ' gibi yorum yazmak onları engellemeyeceği için, gösterilen tepkinin ortaya çıkaracağı tek sonuç maalesef nefret olacaktır ve evet bende bir çok düşünceden nefret ediyorum, hepimizde nefret ediyoruz.
Hell yeaahh!!
Çak bi beşlik Necooooo.
#9 - Ağustos 28 2010, 10:31:43

Başları göğe erecek mi ?

Böyle temsili hareketler beni sinir ediyo , sıkıyosa müslüman ülkelerini yakın :D
#10 - Ağustos 15 2011, 22:33:41
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.