Alternatifim Cafe

Knight Online

Discussion started on Free2Play Oyunlar

Knight Online, MGame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş bir devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG,Massive Multiplayer Online Role Playing Game ). Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online'ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Dünyalar
Oyuna yeni başlayan oyuncuların yapmaları gereken ilk seçim dünyalardır. Her dünya, birbirine bağlı toplam iki alt dünyadan (örneğin Dies 1, Dies 2) oluşmaktadır. Oyuncu, oluşturduğu karakterlere ve edinilen eşyalara, bağlı olduğu dünyanın her iki alt parçasından da ulaşabilir; fakat farklı dünyalar arasında (örneğin Ares ve Dies) bu şekilde bir bağ bulunmamaktadır.
Kuzey Amerika sunucusundaki dünyalar, oluşturulma tarihlerine göre şu şekilde sıralanabilir:
Ares
Dies
Xigenon
Beramus
Cypher
Olympia
Edana
Manes
Pathos
Logos
Ronark
Gırakon
Carnac
Akara
İonia
Kronos

Dünyalar arasında oluşturulma tarihlerinden diger farkları oyun içi puan ( experience ) veya eşya düşme olasılıgı ( drop ) olabilir.Bu nedenle yeni başlayan oyuncuların yardım alabilecekleri arkadaşlarının bulunduğu dünyaları, veya diğer oyuncuların karakterlerinin eski dünyalara göre daha güçsüz olduğu yeni dünyaları (örneğin Ronark, Girakon, Akara) seçmeleri daha akıllıca olacaktır. Fakat yeni serverlarda item azlığından dolayı EXP artırmak biraz sorun olacağından, eski dünyalarda oynamak da yararlı olabilir.

Eklenti Paketleri
Knight Online; sık aralıklarla yayınlanan yamaların yanı sıra, şimdiye kadar dağıtılan dört büyük eklenti paketi ile de büyük bir gelişim göstermiştir.
Knight Empire
Reign of the Fire Drake
Moradon: The Resurrection
Knight OnLine Forgotten Frontiers.
Knight Online Chaos

Moradon: The Resurrection (Diriliş)
Daha büyük ve gelişmiş bir Moradon
Yeni Moradon'da keşfedilecek ve avlanmaya çıkılacak daha çok alan var. Şehir alanı ve canavarları avlama alanları büyük ölçüde genişletildi. Bundan sonra Moradon'u terk edebilmek için en az level 35 olmak zorundasınız. Böylelikle oyuncular klanlara katılma ve takım çalışması hakkında çok önceden bilgi sahibi olabilecekler.

Pet Sistemi
Moradon'daki [Familiar Trainer] Kate görevini tamamlayan oyuncular "pet egg" kazanıp, yanlarına yeni bir yoldaş ekleyecekler! Pet'ler sahiplerinin yanlarında savaşabilecek, canavar şekline dönüşebilecek, yeteneklerini kullanıp sahibinin istatistiklerini arttırabilecek, ve hatta ölen canavarlardan düşen hazineleri almada yardım edebilecekler.

Yeni Knight Sistemi
Yeni genişletme paketiyle beraber oyunda 3 seviye Knighthood oluyor. Klanlar 3. rütbeye ulaştıkları zaman, dereceye girebilmek için bir görev tamamlamaları gerekecek. 252,000 Klan puanına ulaştıktan ve görevi tamamladıktan sonra, oyuncular şovalye olabilecekler. Son olarak, 1,080,000 Klan Puanına erişip ve çok zorlu bir düşmanı yok ettikten sonra, Royal şovalye olabilecekler.
Her Knighthood seviyesi 5 rütbe olup, klan puanlarının sayısına göre klanlar 5. rütbeden 1'e kadar yükselebilecekler. 1. rütbeye ulaştıkları zaman, üstte bahsedilen görevleri tamamlayan oyuncular Knighthood derecelerini arttırabilecekler.

Yeni Klan Puan Katkı Sistemi
Yeni genişletme paketiyle birlikte Klan Liderleri, klanları üzerinde daha fazla kontrol elde ediyorlar. Klan üyeleri ise daha fazla katılım şansı yakalayarak klan içindeki sorumluluklarını arttırıyorlar. Klan lideri tarafından seçilebilecek iki tür Klan Puan Katkı Sistemi oyuna eklenen yeni özellikler arasında yer alıyor. İlki, katkı miktarının oyuncu tarafından belirleneceği manuel katkı, ikincisi ise her üyeden belli oranda ülke puanının Klan puanlarına eklenmesiyle oluşan otomatik katkı sistemidir. Klan Puanları, Klan rütbe ve seviyesinin belirlenmesinde kullanılacaklar. Klan puanları ayrıca pelerin almak için de kullanılabiliyor. Eğer oyuncu klandan ayrılırsa, klan oyuncunun katkıda bulunduğu miktarı kaybedecek ve oyuncu ise vermiş oldugu katkıdan sadece %30'unu geri alabilecektir.

Yeni Zindanlar ve Savaşlar
Yeni eklenen Sınır Savunma Savaşları ve Juraid Dağı ile "Knight Online"daki muhteşem PVP ortamı daha da heyecanlı hale getirildi. Düşük seviye (35-45) ve orta seviyeli (60-69) Sınır Savunma Savaşları günün belirli saatlerinde başlayacak ve takvim sitemizde yayınlanacaktır. Bu savaşlardaki temel amaç karşı ırkın sınırlarını geçmek ve anıtlarını ilk önce yokedebilmek. Anıtın yokedilemediği savaşlarda kazanan taraf öldürme sayısına göre belirlenecektir.
Juraid Dağı ise yüksek seviyedeki oyuncuların (70-80) 3 ayrı zindanda yapılan dövüşlerden sonra merkez odaya ulaşması ve burada onları bekleyen Boss canavarını öldürebilme mücadelesini konu alan zorlu bir PvP etkinliği. İki ırk haritanın ayrı uçlarından başlayarak orta noktaya gelme mücadelesi verecekler. Kazanan ırkın oyuncuları Chaotic Generator'da çeşitli unique eşyalara dünüşebilecek değerli taşlardan kazanabilecekler!

Moradon Savaş Alanı
Hiç harita değiştirmeden diğer bir oyuncu veya klan ile savaşmayı istediniz mi? Artık yeni Moradon Savaş Alanı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz! Moradondaki bu yeni PvP alanında herhangi bir level zorunluluğu bulunmamakta olup, partinizdeki oyuncular hariç herkes sizin düşmanınız oluyor.

Moradon'da Klan Sembol Bayrakları
Her ırktan en iyi 5 klanın bayrakları bundan sonra Moradon şehrinde dalgalanacak ve böylece sunuculardaki herkes klan sıralamasında kimin önde olduğunu rahatlıkla görebilecek! Knight Online Dünyasındaki rekabet artık çok daha eğlenceli bir hal aldı.

Antrenman Kuklalaları
Yeni Moradon'da 3 farklı seviyede antreman kuklaları bulunuyor. Buralarda oyuncular hasar seviyelerini ve yetenek kullanımlarını test edebilecekler (level 30, 60, ve 80). Sabit ve hareketli hedefler sayesinde oyuncularımız pratik yaparak savaş tekniklerini geliştirebilecekler.

Yeni Eşyalar
Juraid Dağı etkinliğinde kazanan oyuncular, Chaotic Generator'da YENİ unique eşyalara dünüştürebilmek için kullanacakları değerli ve değişik renklerdeki taşlardan kazanabilecekler! Bu yeni unique eşyalar arasında sadece Juraid Dağı'ndan elde edilebilecek özel küpeler, yüzükler, kemerler, ve "String of Skull", "Hero's Valor" gibi güçlü zırh ve silahlar yer alıyor!

Yeni Klan Haberleşme Sistemi
Oyunda artık "clan notice" adında yeni bir klan haberleşme özelliği bulunuyor. Oyuncular önemli bilgileri veya etkinlikler hakkındaki haberleri buradan yazıp bütün klanın görmesini sağlayabilecekler. Bu özellik ile klan üyeleri arasındaki iletişim artık eskisinden çok daha kolay!

Tamamlanması Gereken Yeni Görevler
Oyunucularımızın silah ve zırhlarını güçlendirmelerini sağlayacak yeni görevler bulunuyor! Moradon'daki [Blacksmith] Heppa'yla konuşarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, yeni Knighthood sıralamasında rütbe kazanmak ve yanınızda savaşacak pet'inizi elde etmek için yeni görevler de sizleri bekliyor!

Class Skill Değişimi
Mage'lerin ve Rogue'ların yeni eklentiyle beraber bazı yeteneklerinde değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Mage'ler Frozen Blood, Ice Staff, Lightening Staff, ve Blink, Rogue'lar ise Blood Beast, Blinding, ve Beast Hiding yeteneklerinde daha fazla zarar verme şansı yakalıyorlar.

Clan Alım Satımları
Oyunda belki birçok kişinin sahip olmak istediği pelerin sadece clanlara girilerek sahip olunabilir.Pelerin bir clan liderinin kendi clan kolluğunu grade 3 yaptıkdan sonra ki bunuda national point yani ırklara ait ülke puanıyla 150.000 point ile oyunun haftada 1 resetinden sonra kollukları değişecektir bu değişimin ardından Pt Toplanıp El Morad yada Lufersondan Npc den CLan lideri Pelerin bossu olan Caitharosu Kestikden sonra cıkan anahtarla Pelerin Alabilir ve bunu oyun içinde item yada para karşılığı satabilir veya takas ettirebilir.

Koxp ve Hileler
Bu hileler oyunu oynayan kişi bilgisayarın başında deilken karakterinin seviyesinin artmasına ve oyunda birkaç ek özellik kazanımına bağlıdır.Fakat oyunun cıkış tarihinde 2004 yılında böyle bir yönelim yoktu oyunun güvenlik firması K2 NetWork bir anlaşmazlıktan kaynaklanan nedenden dolayı oyun yeterince korunamıyor.Fakat 2010 yılının temmuz ayında beklenen yeni sistem tamamen daha güvenilir bir oyun sunacak oyunda koxp kullananların üyelikleri eskiden olduğu gibi 24 veya 48 saat deil 999 gün ve süresiz olarak kapatılabilecek.

Heaven Fire Koxplar
Oyunda oyun firmasının kendi programı gibi söylenen heaven fire koxplar temmuz ayında kapatılacak oyun firmasının koxp dupe ve bug gibi çeşitli oyun sistemindeki eksikliklerin giderileceğini belirtti.Bu Koxpların Asıl Amacının oyuncuların bu koxpları indirdikleri zaman bilgisayara virüs bulaştırdığını ve karakterlerin item ve paralarının yasadışı yoldan alındığı belirtiliyor

Chaos Eklenti Paketi ile Gelen Yenilikler
1-) Kalenizden aldığınız mattock ile çeşitli yerlerde kazı yapabiliyorsunuz.Kazı ile slinger (taş) veya orb düşürüp levelinize göre exp kazanabiliyorsunuz.Slingerler düşmanlara hasar vermek için kullanılabilir ancak düşük hasar verdiği için daha çok mobları (yaratıkları) çekerken kullanılır.Orbları ise mattock aldığınız yerden kırdırıp karşılığında item düşürebilirsiniz.
2-) Saç renginizi ve saç tipinizi değiştirebiliyorsunuz.Tipik olarak hazır olan karakterlere ilk oyuna bağlanışında soruyor.Eğer değiştirmek isterseniz gelen soruyu onaylayıp (confirm) değiştirebilirsiniz.Bunun karşılığında PUS dan aldığınız item karşılığında saç renginizi ve tipinizi değiştirebiliyorsunuz.Saç rengi ve tipini değiştirdiğiniz NPC yi maradondaki Sundiresin yakınlarında bulabilirsiniz.
3-) Chaos Wings sayesinde karakterinize kanat alabiliyorsunuz.Bu alınan kanatlar Bahamut, Gryphon vs. gibi defans, hp vs. bonusu veriyor.
4-) Kafalığınızı görünmez yapıp saçlarınızı ve kafanızın sürekli görünmesini sağlayabiliyorsunuz.Kafalık görünmediği halde defansı ve bonusları aktif olarak kalmaktadır.Aktif etmek için eşyalarınızın arasından kafalığınızın üzerindeki onay kutusuna tıklamanız yeterli.
5-) Item Özelliklerini ctrl tuşu ile karşılaştırabiliyorsunuz.Çantanızdaki herhangi bir eşyanın üzerine gelip ctrl ye basılı tutarsanız kullanılan eşya ile karşılaştırabilirsiniz.
6-) Skill barınızı kilitleyerek skillerinizin kaymamasını veya yer değiştirmemesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca skill barınızı büyülterek aynı anda birkaç bar kullanabilirsiniz.
7-) Sağ üst köşeden saatin üzerine gelerek hangi eventin hangi saatte olduğunu görebilirsiniz.Ayrıca istemediğiniz eventleri listeden çıkarabilir veya kendinize göre bir hatırlatma ekleyebilirsiniz.Event saati geldiğinde saat kırmızı şekilde parlayarak size hatırlatma ikazı gönderecektir. Not:Bu saat Türkiye saatine göre ayarlanmıştır ve oyun saati ile eşit değildir.Örneğin oyun saati 10:00 AM iken TR saati ile 21:00 da olan Forgotten Temple eventi başlayacaktır)
8-) Başka bir karaktere tıkladığınızda yeşil bir ok size bu karakterin hangi tarafta olduğunu gösterecektir.
9-) Yeni görevler ve bu görevlere ait yeni ödüller mevcuttur.Bu görevler özellikle 1-35 level aralığına hitap etmektedir.Görevleri tamamladığınızda karaktere özel (cannot traded solded or stored) kalkan, silah veya zırha sahip olabilirsiniz.
10-) Tüm karakterlere özel yeni skiller mevcuttur.Bu skiller basic skill başlığında bulunabilir.
11-) Kralların yetkileri artırılmıştır.Krallarda artık GM ler gibi mor yazı yazabilir, şüpheli oyuncuları beklemeye alabilir(report subject) ve event yapabilir.
12-)Savaş haritaları oylama ile seçilebilecektir.
13-) Oyun içi bir sanal klavye mevcuttur.Ekran klavyesi ile aynı işlemi görmektedir.
14-)Kaullara özel yeni tipler mevcuttur.
15-) Chaos Event adı altında bir event olacaktır.Bu eventin içeriği hakkında henüz bir bilgim olmadığı için bilgi veremiyorum.
16-) Border Deffance War eventinden gelen Border Security Scroll (%20 exp sc) kalenizdeki bir NPC tarafından (46 ve 64 görevi alınan NPC) 1.000.000 (1m) exp karşılığında değiştirilebilir.
17-) Daha önce görev yapıldığı halde ödül olarak verilmeyen bazı itemler (1-35 lvl arası) artık verilmektedir.
18-) Kalenizin arka tarafında bulunan NPC den National Point karşılığı Medal alabilirsiniz.(Kısa bir süre için geçerli olabilir)
19-) Önceden 61 lvl'den sonra exp %50 düşüyordu.Bu oran kaldırıldı.Yani şuan kasılan exp'ler %50 daha fazla.
20-) Tüm NPC girişlerine yeni grafik eklenmiştir.
21-) Bazı Event aktivitelerin günleri saatleri değişmiştir.
22-) Max Save Seed sorunu giderilmiştir.
23-) Kiralık itemler kaldırılmıştır.
24-) Artık Grade 3 Clanlarda Pelerinde Sembol çıkıyor.
25-) BDW lerde ölüp doğduktan 3 sn sonraya kadar damage almama eklenmiştir.
26-) Colony Zone'deki Harpy slotları yerine Crimson Wing'ler getirilmiştir.
27-) Karakterinize özel yeni yüz şekilleri.
28-) Birçok yeni PUS itemi.
29-) Krowaz zırhlar (Sadece +75 seviyedeki karakterlerin giyebileceği zırh) sunucuları bekliyor.

Irklar
Oyunda kontrol edilebilen iki ırk ve her ırk için dört farklı karakter sınıfı bulunmaktadır.Bu nedenle oyunda kişiler arasında farkı en çok yaratacak Irklar ve Class seçimleridir.Class seçimleri çok önemlidir örneğin bir boss kesmek için warior öne çıkarken Exp kasmak için Archery yani okçu National Point (NP) kasmak için Asas(Suikastçi) öne çıkıyor.Oyunda asıl karakter ise magelerdir.Mageler sahip olduğu uzak mesafe ve alan skilleri ile karşı ırka cok büyük hasarlar verebilir.

Sınıf  El Morad (Humanlar)oyun dilinde İnsanlar               Karus (Orclar)diye yazılır (Orklar)diye okunur
              Barbarian   Male El Moradian   Female El Moradian               Arch Tuarek          Tuarek    Wrinkle Tuarek      Puri Tuarek
Warrior   Evet            Evet                         Evet                           Evet                           Hayır         Hayır              Hayır
Rogue    Hayır            Evet                         Evet                          Hayır                            Evet        Hayır                Hayır
Mage     Hayır             Evet                         Evet                            Hayır                        Hayır       Evet                Evet
Priest    Hayır             Evet                          Evet                           Hayır                       Evet           Hayır                Evet
Sınıflar

Knight Online; Warrior (Savaşçı), Rogue (Okçu,Bıçakçı), Magician (Büyücü) ve Priest (Rahip/İmam/Ruhban Sınıfı) olmak üzere dört temel karakter sınıfı içermektedir. Bu sınıflar kendi aralarında yeteneklerine göre ayrıldıkları gibi, oyuncular tarafından tasarımlarından farklı amaçlarla kullanılan (örneğin Battle Priest) sınıflar da bulunmaktadır.


Warrior   Yakın dövüş savaşçısı, yüksek HP (Sağlık Puanı), Yüksek Defans   Attack, Defense, Passion/Berserking   Berserker Hero (Karus), Blade Master (El Morad)   Oyunun tank karakteri, güçlü bir boss öldürüleceği zaman ihtiyaç duyulan ilk karakter. Rogue kadar olmasa da kısıtlı combo imkanına sahiptir. Sabit ve sürekli vuruş gücüne de sahiptirler.

Rogue   Assassin (Suikastçı) / Archer (Okçu)   Archery, Assassin, Explore   Shadow Vain (Karus), Kasar Hood (El Morad)   Hız ve yeteneğin öne çıktığı karakter. Assassin'ler combo yaparak kısa süre içerisinde çok yüksek hasar verebilirler. Okçular ise yüksek saldırı gücüne sahip olmasalar da oyundaki en uzak menzile sahip karakterlerdir.

Mage   Menzilli büyüler, düşük defans   Flame, Glacier, Lightning   Elemental Lord (Karus), Arch Mage (El Morad)   Alan büyüleri (AoE) sayesinde yaratıkları ve düşmanlarını toplu halde öldürebilen, teleport yetenekleri ile parti üyelerini yanlarına ışınlayabilen Mage'ler; oyunun en önemli sınıflarından birisini oluşturmaktadır. Çoğu kişi için en kötü sınıf olsalar
bile, Warrior kadar güçlüdürler. Düşük defans ve az can dezavantajlarını, uzun mesafe ve alan atış avantajlarıyle kapatırlar.

Priest   İyileştirme ve koruma büyüleri, Battle Priest (yüksek hasar, düşük defans)   Healing, Aura, Holy Spirit/Talisman   Shadow Knight (Karus), Paladin (El Morad)   En çok aranan parti üyesi. Yüksek defans ve sağlığa sahip Intelligence Priest veya düşük defans ve yüksek saldırı gücüne sahip Battle Priest olabilirler.

Clan Sistemi

Klanlar, aynı ırka (El Morad ve Karus) mensup oyuncular tarafından oluşturulan gruplardır. Bir klanda en fazla 1 lider, 3 asistan ve toplam 36 karakter bulunabilir. Ayrıca bir Üst Clan Sahibi yani grade 3 olup Pelerin atı olan Caitharos'u kesen bir clan başkanı oyunda Pelerin olmayan 2 Clana Ally(Müttefiklik) verip o clanlarıda pelerin sahibi yapabilirler.

Clan Sisteminin Başlıca Özellikleri:

Clan partileri
Clan içi yardımlaşma
Arkadaş ortamı, sohbet
Grup halinde oynamanın verdiği haz
Clan Chat bölümü ile hızlı ve rahat iletişim
Yeni arkadaşlıklar kurma
Sexual olaylar mevcuttur.
Oyunda beş aşamalı bir klan sistemi uygulanmaktadır. Beş, klanlar için en alt seviye iken; birinci seviye en üst klan seviyesini temsil etmektedir. Üçüncü seviye ve üzeri klanlar Knight görevini başarı ile tamamlarlarsa pelerin giyme ayrıcalığını elde etmektedirler.

Seviye      Gerekli National Point                                Ayrıcalık
V                  0 - 74,000                                                   Yok
IV              74,000 - 144,000                                   Castle Siege War'a katılabilmek
III             144,000 - 360,000                                   Pelerin satın alabilmek
II            360,000 - 760,000                                   Pelerinde sembol kullanabilmek
I                   760,000+                                              A sınıfı adında en güçlü clan grubuna katılmak ve parıldayan kolluk

Level 30 veya üzerindeki, envanterinde en az 500.000 altın bulunduran ve ait olduğu sunucuların birincisinde bulunan (Örneğin Dies 1, Beramus 1, Logos 1...) karakterler, kendi ırklarına ait kaledeki (El Morad Castle veya Luferson Castle) Inn Hostess isimli NPC aracılığıyla istedikleri isimde bir klan kurabilirler. Aynı bölge içerisinde, önceden kurulmuş klanlara da katılmak mümkündür.

Knight Online World Resmi Sitesi
#1 - Ağustos 06 2010, 14:01:41
« Son Düzenleme: Ağustos 06 2010, 14:11:11 Gönderen: Bees »
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

sırf sülük öldürmekten gına geldiği için bu oyunu oynamıyorum. (6)
#2 - Ağustos 06 2010, 14:34:41
Programmer: CS3-CS4

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.