Alternatifim Cafe

Free2Play Nedir?

Discussion started on Free2Play Oyunlar

Free2Play (F2P), kabaca bir tabirle "Para vermeden oynadığımız online oyunlar bütünüdür". Bütün dememin sebebi içinde sadece Knight Online, Metin2, Silkroad Online gibi MMORPG’ler dışında MMOFPS, Spor, Yarış gibi birçok türü barındırmasıdır.

Biraz önce dediğim “Para vermeden oynama” tanımı sizi yanıltmasın. Bu oyunlara da para vereceğiniz birçok durum var. Şöyle ki, bu oyunları para vermeden istediğiniz sür boyunca oynayabilirsiniz fakat oyunda ki diğer oyunculardan biraz daha avantajlı olmak için satılan eşyalardan almanız gerekmektedir.

Günümüzde F2P oyunlarda ödemeler çeşitli şekillerde yapılabiliyor. PayPal, Kredi kartı ve Mobil ödeme uygulamalarıyla F2P hayatın bir vazgeçilmezi haline geldi.

F2P oyunlar ülkemize ilk geldiğinde herkesin bildiği gibi Knight Online (KO) hâkimiyeti vardı. Şimdilerde gerek oyun çeşitliliği gerekse KO’dan daha kaliteli yapılan oyunlar bu pazarın hareketlenmesini sağlamıştır. Ayrıca birçok oyun firması da Türkiye pazarında ki hareketliliği fark edip oyunlarını hızla Türkçeleştirmeye başlamıştır
#1 - Ağustos 06 2010, 12:32:52

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.