Alternatifim Cafe

Hangi Çizgi Filmler İzlenmeli?

Discussion started on Kişisel

Çizgi Filmlerin Çocuklar Üzerindeki Etkisi
[/size]Çocuklar 3 yaşından itibaren çizgi filmleri severek izlemeye başlar. Bu süreç 6 yaşına kadar devam etmektedir. Ayrıca çizgi filmlerin bu yüzden eğitici görsellerle desteklenmesi de gerekir. Çünkü çocuklar izlediği çizgi film karakterini örnek alacak davranışlarda bulunabilmektedir. Öte yandan hayal dünyalarının gelişmesine katkı sağlayan bu filmler sayesinde bilişsel olarak da gelişim sağlanabilir.
[/size]Çizgi filmlerde sürekli olarak uyaran faktörler bulunmaktadır. Bu durum çocuklarda bazı sorunlara neden olabilir. Dikkat dağınıklığı başta olmak üzere televizyon bağımlılığı ve buna benzer süreçlerin yaşanmaması için belirlenen saatlerde çocukların çizgi film izlemesi gerekir.
[/size]Hangi Çizgi Film İzlenmeli?
[/size]Televizyonda pek çok kanalda, birbirinden farklı çizgi filmler gösterilmektedir. Fakat belirsiz bir sırayla gösterilen bu çizgi filmlerden hangilerini çocuklarımız izlemeli ya da çocuğumuzun yaşına hangisi uygundur bilmek mümkün değil. Bilebilmek için tek tek takip etmek ve onunla beraber izlemek gerekmektedir. Fakat sürekli olarak takip etmek, onunla beraber bu çizgi filmleri izlemek oldukça zaman alacaktır. Çocuklar televizyon başındayken iyisini de kötüsünü de ne isterlerse, hangisi dikkatlerini çekerse seyrediyorlar. Bunun yerine sitemiz üzerinden, çizgi filmlerin konularını okuyarak, yeri geldiğinde seyrederek, hakkında daha çok bilgi sahibi olursunuz. Böylece çocuğunuzun izlemesi gereken çizgi filmleri seçebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz eğitici çizgi filmler, çocuğunuzun hem eğlenmesine hem de öğrenmesine yardımcı olurken; sizin de içiniz rahat olur.
#1 - Eylül 23 2019, 22:16:49

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.