Alternatifim Cafe

Demirören'in Adebayor aşkı!

Discussion started on Beşiktaş

Quaresma ve Guti transferleri ile taraftarını sarhoş eden Beşiktaş Başkanı Demirören'in yeni hedefi dudak uçuklatacak: Emmanuel Adebayor Quaresma ve Guti transferleri ile taraftarını sarhoş eden Beşiktaş Başkanı Demirören'in yeni hedefi dudak uçuklatacak: Emmanuel Adebayor.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı taraftarları çılgına çeviren transferlerine devam etmeyi planlıyor. Gündeme gelen isim ise sadece Beşiktaşlılar'ın değil, tüm sporseverlerin aklını başından alacak çapta bir dünya yıldızı: Emmanuel Adebayor... Siyah-beyazlı ekip, teknik direktör Bernd Schuster'in yönetime sunduğu rapor doğrultusunda etkili bir forvet almak için çalışmalarına başladı. Kulübe önerilen birçok isim arasında adı geçen Togolu futbolcuyu önce kimse ciddiye almadı. Ancak daha sonra yöneticilerin, "Sponsor olursa büyük bir yıldızın daha transferi gerçekleşebilir" diyerek ısrarla altını çizdiği konu gündeme geldi.

MALİYETİ ÇOK YÜKSEK

Bu denli büyük bir yıldızın transferi için sponsorluk teklif edilen şirketlerin ikna edilmesinin daha kolay olacağını düşünen yöneticiler, bir yandan şirketlerle temasa geçerken, diğer yandan Abebayor'un temsilcileri ile bağlantı kurdu. 26 yaşındaki başarılı oyuncu için 30 milyon Euro'ya yakın bir maliyetin sözkonusu olduğu ifade ediliyor. 2001 sezonunda A takıma yükseldiği Fransız ekibi Metz'de iki sezon forma giydikten sonra Monaco'ya transfer olan Adebayor, bu kulüpte de üç yıl kaldıktan sonra rotasını Ada'ya çevirdi. İngiltere Premier Lig'in gözde ekiplerinden Arsenal'de üç sezon forma giyen Togolu milli futbolcu, oynadığı 104 karşılaşmada 46 gol attı. Arsenal'den 2009 yazında Manchester City'ye 25 milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olan Adebayor, attığı 5 yıllık imza sonrası ilk sezonunda 26 maçta görev yaparak 14 gol kaydetti.

MİLAN DA İLGİLENİYOR

Ünlü futbolcuyla doğal olarak Avrupa'nın birçok kulübü de ilgileniyor. Bu takımların en başında gelen ise İtalyan devi Milan... Milan'ın Adebayor için son günlerde çalışmalarını sıklaştırdığı biliniyor. Manchester City'nin Premier Lig'de bu sezon uygulanacak olan "Kadro 25 futbolcudan oluşacak" kuralı nedeniyle 39 kişilik kadrosunda ciddi bir kısıntıya gideceği ve gözden çıkarılan isimlerden birinin Adebayor olduğu dün resmen açıklandı. Başkanı Demirören, kulübün şartlarını daha çok zorlamadan ciddi bir sponsor desteği ile Adebayor'u kulübe kazandırarak Türkiye ve Avrupa'da ses getirecek son bir yıldız transferi daha gerçekleştirmenin hesabını yapıyor.
#1 - Ağustos 02 2010, 18:41:59
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.