Alternatifim Cafe

Luksa Andric G.Saray Cafe Crown'da!

Discussion started on Basketbol

Galatasaray Cafe Crown, 2009-10 sezonunda Cibona Zagreb forması giyen Hırvat oyuncu Luksa Andric ile 2 senelik kesin anlaşmaya varmıştır. Yeni sporcumuza Galatasaray Cafe Crown kariyeri boyunca üstün başarılar dileriz.

Luksa Andric kimdir!

29 Ocak 1985 günü Hırvatistan'da dünyaya gelen Luksa Andric, basketbol kariyerine ülkesi takımlarından Dubrovnik'te başladı. 2001-02 sezonunda Dubrovnik ile profesyonel olan genç oyuncu, kısa süre içerisinde seviye atlayarak Hırvatistan'ın en önemli basketbol kulübü Cibona Zagreb'e transfer oldu. Andric, kariyerinin yeni aşamasında ilk olarak Cibona Zagreb U-18 Takımı'nda forma giydi. Takip eden iki sezon için ise KK Dubrava Zagreb takımında kiralık olarak mücadele etti.

Hırvat oyuncu, 2005-06 sezonundan bu yana A Takım bünyesinde bulunduğu Cibona Zagreb ile kariyerinin en başarılı yıllarını geçirdi. Hırvatistan Ligi'nde dört defa (2005-06, 2006-07, 2008-09, 2009-10) şampiyonluk yaşayan Andric, son beş sezondur Euroleague seviyesinde forma giyiyor. Uzun boyu ve pota altındaki etkinliğiyle dikkatleri üzerine çeken Andric, 2009-10 Euroleague sezonunda maç başına 9,4 sayı ve 4,5 ribaund ortalamalarıyla oynadı. 2009 senesinde İtalya'da düzenlenen ve final maçında Yunanistan'ı 72-60 mağlup eden Hırvatistan'ın şampiyonluğa ulaştığı Akdeniz Oyunları'nda forma giyen genç pivot, Euroleague kariyerindeki en skorer maçını ise 24 Ekim 2007 günü Efes Pilsen'e karşı (19 sayı) çıkardı.
#1 - Temmuz 29 2010, 16:16:53
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.