Alternatifim Cafe

Alman turizm devinin gözü Türkiye'de

Discussion started on Ekonomi Haberleri

Almanya'da yıllık 6 milyon turist potansiyeline sahip Rewe Group'un başına geçen Sören Hartman, ilk yurt dışı ziyaretini yaptığı Antalya'da, işbirliğinin geliştirileceği sözünü verdi.

Almanya'nın en büyük tur operatörlerinden 51 milyar dolar cirosu olan Rewe Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Sören Hartman, dört ay önce başladığı görevinde, ilk yurt dışı gezisinde Türkiye'yi tercih etti. Yıllık taşıdığı turist sayısı 6 milyonu bulan Rewe Group'un başkanı Hartman, Antalya Lara Barut Hotel'de turizm sektörünün temsilcileri ile biraraya geldi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Volkan Şimşek ve çok sayıda turizmcinin yer aldığı toplantıda işbirliğinin artırılması yönünde görüşmeler yapıldı. Sören Hartman'ın, Alman şirketin başına gelmesinin Türkiye açısından büyük şans olduğuna dikkat çeken POYD Başkanı Volkan Şimşek, Hartman'ın Türkiye aşığı olduğunu vurguladı.

BİR YIL HAZIRLIK SÜRECEK

Türkiye'nin yoğun bir talep gördüğüne dikkat çeken Sören Hartman ise Türkiye ile 2011'den itibaren daha yakın ilişkilerin başlayacağını söyledi. Kendilerine biraz zaman tanınmasını isteyen Hartman, “Önümüzdeki süreçte Türkiye daha iyi olacak. Türkiye'de yapacağımız çok fazla atılım var. Sağlıklı bir büyüme geçirmek istiyoruz. Biz, üç, dört ve beş yıldızlı otellere hitap ediyoruz ve Türkiye de çok başarılı bir marka. Biz kısa dönemli değil, uzun vadeli kazanım mantığı ile bakıyoruz. Rewe olarak Türkiye'ye yeterince ilgi gösterilmedi ve bundan sonra daha çok önem verilerek, modernize ve yenilikçi anlayışları getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Sören Hartman, ayrıca, geleneksel paket turları yerine dinamik turlara önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

YÜZDE 25 BÜYÜME HEDEFİ

Türkiye'de geçen yıl yüzde 20 oranında büyüdüklerini açıklayan Hartman, bu yıl ise daha az bir rakam beklenildiğini belirterek, şunları söyledi:
“Önümüzdeki üç yıl içinde yüzde 25 büyümeyi elde edeceğimizi umut ediyoruz. Türkiye bizim sektörümüz için çok önemli. Çünkü fiyatlar çok uygun. Sadece maliyetler artıyor. Euro'ya bağlı olarak döviz kurları da sorun yaratıyor. Fiyat politikasında standardı sağlayarak büyümeyi becerebilirsiniz. Bunu sağlayamazsak Türkiye popülaritesini yitirebilir. Burada tarihi bir fırsat var. Fiyatlar Türkiye'de peyder pey artmalı. Maliyetler artıyor, döviz kurlarında sıkıntı var ancak bunları fiyatlara bir anda yansıtmamalıyız.”

Rewe Group'un geçen yıl 200 bin olan Türkiye pazarındaki payını, 2011'den itibaren 300 bin turiste çıkarmasının hedeflendiği kaydedildi.
#1 - Temmuz 28 2010, 21:37:58
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.