Alternatifim Cafe

DDR - Agitprop

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

EMI Müzik Türkiye'nin dağıtımını üstlendiği DDR'nin ilk albümü "agitprop" Peyote Müzik etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı!

Ülkemizin dikkat çeken alternatif gruplarından DDR'nin iki buçuk yıldır üzerinde çalıştığı ve başlangıçlarından bugüne sahnelerde çala çala yeşertip büyüttükleri şarkılarından oluşan albümleri "agitprop" geçtiğimiz haftalarda yayımlandı.

14 Türkçe parçadan oluşan albümün dinamik ritmik döngüler hâkimiyetindeki krautrock etkileşimli atmosferi, grubun kendine has şarkı anlayışı ve başka bir dünyadanmış gibi tınlayan vokal estetiğiyle karakter kazanıyor.

DDR, 2002 yılında Cihan Cinemre ve Can Batukan tarafından İstanbul'da kuruldu ve aynı yıl "Post-technik" isimli ilk demo kaydını yayımladı. 2004'te Bora Şimşek ve Deniz Yoldüz'ün katılımıyla üye sayısı dörde çıkan topluluk, Hırvatistan'da bulunan Slusaj Najglasnije! plak şirketi tarafından çoğaltılan ikinci demosunu kaydetti.

Müziklerini kalıplaşmış şarkı formundan uzak, karanlık, döngüsel ve çoğunlukla ton dışı olarak tanımlayan DDR, 2006'da prodüktörlüğünü Barkın Engin ve Selçuk Artut'un yaptığı üçüncü demoları "Yeniden Üretim"i yayımladı.

Grubun 'Meinhof' isimli parçaları 2007 Ekim ayında yayımlanan "Türkiye'den Alternatif Rock Vol.1" Voltaj (Doublemoon) toplamasında, 'Non' isimli parçaları da Karga tarafından 2010 kışında yayımlanan "Kompile Karga" isimli toplamada yer aldı.
#1 - Temmuz 25 2010, 16:26:47
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.