Alternatifim Cafe

'Adam geçmeyi severim'

Discussion started on Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin yeni transferi Issiar Dia, teknik özellikleri hakkında bilgi verdi; sarı lacivertli kulüpten övgü dolu sözlerle bahsetti..

Issiar Dia, Fenerbahçe Televizyonu'ndan canlı yayınlanan 'Gündem' programına konuk oldu ve Yusuf Kenan Çalık'ın sorularını yanıtladı.

Adam geçmeyi severim

Senegal asıllı oyuncu, ilk olarak kendisini Issiar denmesini tercih ettiğini belirterek, "23 yaşında genç bir insanım futbolla çok alakalı biriyim ve bende futbol tutkusu var. Futbola genç yaşlarda başladım ve adım adım ilerleyerek kendimi şimdi de Fenerbahçe'nin televizyonunda buldum. 2 kız kardeşim, 2 de erkek kardeşim var. Kardeşlerim sıkça İstanbul'a geliyorlardı. Fenerbahçe'nin teklifini duyunca onlardan İstanbul hakkında tanıtıcı bilgiler aldım. İstanbul çok sıcak, insanlar misafirperver, kendi ülkeme benziyor. O nedenle çok hoşuma gitti. Ailemle birlikte İstanbul'da yaşamak istiyorum ve o nedenle Fenerbahçe'nin teklifini kabul ettim" cümleleriyle kendisi ve ailesi hakkında tanıtıcı bilgiler verdi.

Oyun tarzı hakkında da bilgiler veren Issiar, "Ofansif bir oyuncuyum. Hücum hattının hem sağında, hem solunda hem de forvetin ortasında oynarım. Birebir mücadeleyi çok seviyorum. Adam geçmeyi seviyorum. Defans oyuncularını geçmeyi severim. Umarım bunları Fenerbahçe'de de gösteririm Ancak sağ açıkta, sağ kanatta oynamayı tercih ediyorum. Ama her iki kantata de oynarım. Geçen sezon Nancy'de sağ kanatta başarı oldum bu sene de Fenerbahçe'nin sağ kanadını güçlendirmek için transfer edildim. Umarım burada başarılı olurum" dedi. Kendisi hakkında bir değerlendirme yapması istendiğinde, zayıf ve güçlü yanları sorulduğunda ise Issiar, "Çok hızlı ve bire birde etkiliyim. Ancak her forvetin, her ofansif oyuncunun olduğu gibi, ben de defansif yönlerinin zayıf görüyorum. Bunları geliştirmek için Nancy'de olduğu gibi Fenerbahçe'de çalışacağım" dedi.
#1 - Temmuz 23 2010, 21:15:49
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.