Alternatifim Cafe

Schuster: "Amacımız rövanşı da kazanmak"

Discussion started on Beşiktaş

Beşiktaş teknik direktörü Bernd Schuster, Vikingur ile oynayacakları UEFA Avrupa ligi ön eleme rövanş maçında da hedeflerinin galibiyet olduğunu söyledi.
Schuster, Beşiktaş'ın Vikingur ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi ikinci tur rövanşı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Toftir Stadı'nda basın toplantısı düzenledi. 

Alman teknik adam, takımını tanıma sürecinde resmi maç oynanmasını nasıl değerlendirdiği ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

"Aslında ben böyle olmasını daha çok seviyorum. Futbolcularım oynadıkları maçların bir şampiyona olduğunu ve karşılaşmaları kazanmaları gerektiğini biliyorlar. Hazırlık maçlarında konsantrasyon kaybı olabiliyor. Bu tarz maçlarda takımı daha iyi tanıyabiliyorsunuz."

Schuster, İnönü'de 3-0 kazandıkları ilk karşılaşmada heyecanlı ve sıkıntılı bir yüz ifadesi olduğunun hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"Ben aslında neşesini çok fazla dışarı yansıtan bir yüze sahip değilim ve beni daha sonraki maçlarda da bu şekilde görebilirsiniz. Ayrıca kendi stadımızda ve kendi seyircimiz önünde ilk maçımızı oynadık. Ben azla yetinen biri değildim. İlk maçta daha fazla gol atabilirdik. O maçtaki ifadem biraz da bu durumla ilgiliydi."

Schuster, ilk maça göre kadroda yapacakları değişiklikler ile ilgili şunları söyledi:

"İbrahim Üzülmez'in yerine İsmail oynayacak. İlk maça göre defans hattında Zapotocny ve Ferrari oynayacak. Forvette de değişiklik olabilir. Aslında çok değişiklik yapma taraftarı değilim, çünkü takımımı oturtmaya çalışıyorum. Ancak bazı oyuncuları daha iyi görmek için bu değişiklikler iyi sonuç verecektir.

"İlk maçta daha az fark yakalasaydık kadro yine değişebilirdi. Futbolcularım bir yarış içinde. Ayrıca oyuncularımın kaliteleri birbirine yakın. Zapotocny ve Ferrari de iyi oynayacaklardır. Şimdi altı günde bir maç oynuyoruz. Sezon içinde bu durum üç güne düşecek. Sezon başında böyle bir periyot bizim için iyi olacaktır."

Schuster, rakip takım Vikingur'un oyun anlayışı ile ilgili de şöyle konuştu:

"Rakip takımın teknik direktörüne saygı duyuyorum ama ilk maç öncesi de 'futbol oynayacağız' demişlerdi. Ancak biz sahada 10 kişiye karşı mücadele ettik. Bu maçta durum nasıl olacak bilmiyorum. Bizim her maç öncesi olduğu gibi amacımız yine kazanmak olacaktır."

Bernd Schuster, takımdan gönderilecek yabancı oyuncular ile ilgili olarak, "bu durum kulüp içinde konuşuldu. Başkanımız ve asbaşkanımızla bu konu ile ilgili kararları aldık. Ancak bu kararları şimdi sizinle paylaşmak istemiyorum" dedi.
#1 - Temmuz 22 2010, 13:40:45
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.