Alternatifim Cafe

Jordan'dan James'e ince eleştiri

Discussion started on Basketbol

NBA tarihinin en iyi oyuncusu olarak kabul edilen Michael Jordan, Miami'de Dwyane Wade ve Chris Bosh ile birlikte oynayacak olan LeBron James'i eleştirdi.
     
(CNNTURK) -- Chicago Bulls'u altı kez NBA şampiyonluğuna taşıyan Jordan, şampiyonluk kazanmak için Miami'de iki All-Star ile birlikte oynama şansını geri çevirmeyen James'in kararını sorguladı.

Jordan, "ben asla Larry'yi (Bird) ve Magic'i (Johnson) arayıp 'hadi biraraya gelelim ve aynı takımda oynayalım' demezdim" dedi.

Yine de James'in kararı hakkında olumsuz bir şey söyleyemeyeceğini belirten Jordan, "çocuklar böyle bir fırsat yakalamış, bu benim için değişik bir durum. Ben rakiplerimi yenmek için oynardım" diye konuştu.

Cleveland Cavaliers'ta geçirdiği yedi sezondan sonra sözleşmesi sona eren James; Chicago Bulls, Los Angeles Clippers, Miami Heat, New York Knicks ve New Jersey Nets ile görüştü, tercihini Dwyane Wade ve Chris Bosh ile birlikte Heat'te oynamaktan yana kullandı.
 
NBA tarihinin önemli yıldızları arasında kabul edilen Charles Barkley ise James hakkında Jordan kadar hoşgörülü konuşmadı.

Barkley, "o asla Jordan gibi olamayacak. İstediği kadar şampiyonluk kazansın, bu tercihi onu kafadan bu yarışın dışında bıraktı" dedi.

Barkley, "Cleveland'da kalıp adam gibi şampiyonluk mücadelesi verseydi daha onurlu davranmış olurdu. Cavs ile tek bir şampiyonluk bile kazansaydı büyük bir efsane olurdu. Miami'de ne kadar fazla kazanırsa kazansın o Dwyane Wade'in takımı" ifadelerini kullandı.
#1 - Temmuz 22 2010, 13:35:17
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.