Alternatifim Cafe

Avrupa'da Kriz Devam Ediyor

Discussion started on Ekonomi Haberleri

Küresel ekonomik krizin ardından yeni bir borç krizinin etkisine giren Avrupa ülkelerinden kötü sinyaller gelmeye devam ediyor. Avrupa Birliği ve IMF, bütçe açıklarını gerekçe göstererek Macaristan'la yürüttükleri ekonomik programı dondurdu. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's ise İrlanda'nın notunu bir basamak daha düşürdü.
     
IMF'nin verdiği 24.1 milyar dolarlık para desteği ile Avrupa Birliği'nin hazırladığı bir ekonomik programı yürüten Macaristan yeni bir krizin eşiğinde.

Macaristan'ın bütçe açıklarına dikkat çeken IMF ve Avrupa Birliği bu ülkeyle gözden geçirme çalışmalarını durdurdu. Böylece Macaristan acil ihtiyaç duyduğu IMF kredisinin yeni dilimini kullanamayacak.

IMF ve Avrupa Birliği acilen bütçe önlemleri alınmasını isterken, Macaristan hükümeti bu fikre soğuk bakıyor.

Bu arada birkaç yıl öncesine kadar Avrupa'nın mucize ekonomisi olarak görülen İrlanda'da yeni bir krizin eşiğinde. İrlanda'nın yaşadığı zorluklara dikkat çeken kredi derecelendirme kuruluşu Moody's ülkenin notunu bir basamak daha indirdi.

İrlanda'nın notunun "Aa2" seviyesine inmesi euro'da da yeni bir satış dalgası başlattı ve dolar karşısında 1.30 seviyelerine doğru toparlanan euro kuru 1.28'lere doğru geriledi.
#1 - Temmuz 22 2010, 12:23:42
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.