Alternatifim Cafe

Şarkı için otobüsü devirdi.

Discussion started on Haberler

Edirne'de içinde 29 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü, sürücüsünün çalan şarkıyı değiştirmek için teyp ile oynadığı sırada direksiyon hakimiyetini yitirince devrildi.
Can pazarının yaşandığı kazada 1'i ağır 11 kişi yaralandı.

Kaza, saat 17.15 sıralarında TEM Otoyolu Edirne çıkışına 2 kilometre kala meydana geldi. İstanbul'dan Romanya'nın başkenti Bükreş'e yolcu taşıyan Barış Özdolumbay yönetimindeki Murat Turizme ait 34 YYP 60 plakalı otobüs, sürücüsünün çalan şarkıyı değiştirmek için otobüsün teybi ile uğraştığı sırada kontrolden çıkarak sola devrildi. Yerde yaklaşık 10 metre sürüklenen otobüs daha sonra orta refüje çarparak durabildi. Kazayı gören diğer sürücülerin haber vermesiyle olay yerine çok sayıda, polis,ambulans ve itfaiye sevk edildi. Can pazarının yaşandığı kazada otobüsün içinden yolcular ekipler ve yoldan geçenler tarafından çıkartıldı. Sıkışan bir yolcu ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Kazanın ardınadan ise otobüsteki Romanya ve ve Türk yolcular hüngür hüngür ağladı. Annesi ile birlikte Bükreş'e giden 6 yaşındaki Melisa Öztürk ise, "Teyp ile oynuyordu. Onun yüzünden ölecektik" diye göz yaşı döktü. Yaralılar ise gelen ambulanslarla Edirne Devlet Hastanesi, Selimiye Devet Hastanesi ve Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastenesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan sürücünün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Sürücünün sürekli müzik dinlediğini ve teyp ile uğraşarak şarkıları değiştirdiğini belirten yolculardan Levent Usta, "Muavine, sürücünün teyp ile çok uğraştığnı söyledim. Muavinde söyledi şoföre, ancak bir şey değişmedi. Sürekli teyp ile oynamayı sürdürdü. Teyp ile uğraştığı sırada direksiyon hakimiyetini yitirdi ve otobüsü devirdi. Canımızı zor kurtardık."dedi. Soruşturma sürüyor.
#1 - Temmuz 19 2010, 09:22:32
« Son Düzenleme: Temmuz 19 2010, 19:28:48 Gönderen: armix »
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

bu sürücülerin bi kısmı harbiden mal oluyo
#2 - Ağustos 16 2011, 01:32:15
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.