Alternatifim Cafe

Romanlara toplu Konut!

Discussion started on Ekonomi Haberleri

Devlet Roman vatandaşlar için hangi şehirde ne kadar ev yapacağını belirledi. En çok konut Tekirdağ merkezde yapılacak. Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) yapacağı konutlar 45 metrekare olacak. Roman vatandaşlar konutlar için aylık 100 TL taksit ödeyecek.

http://video.cnnturk.com/2010/ekonomi/7/8/romanlara-toplu-konut-icin-dugmeye-basildi

(CNN TÜRK) -- Devlet bu sese kulak verdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Gecekonduda oturan Roman kalmayacak" talimatı üzerine TOKİ harekete geçti. İlk etapta Roman vatandaşlar için 6 bin 344 konut inşa edilecek.

TOKİ temmuz ve ağustos aylarında 2 bin 524 konut yaparak bir yıl içersinde Roman vatandaşlara teslim edecek. 3 bin 564 konut içinse hazırlık çalışmaları devam ediyor. Bunlarla birlikte ilk etapta toplam 6 bin 344 konut Roman vatandaşlara tahsis edilmiş olacak.

İki ay içersinde ihalesi yapılacka konutların 408 tanesi Tekirdağ merkez, 280 tanesi Balıkesir, 240 tanesi Düzce merkez ve Ç***öy, 192 tanesi Edirne İpsala, 144 tanesi Manisa Selimşahlar, 120 tanesi Edirne Enez'de yapılacak.

45 metrekare olarak inşa edilecek bu konutlar, Roman vatandaşlara 100 lira aylık taksitlerle satılacak. Ancak daha önceki denemelerde de Roman vatandaşların bu konutlarda oturmadıkları görüldüğü için, yeni yapılacak olanlara taşınıp taşınmayacakları da merak konusu.
#1 - Temmuz 12 2010, 10:03:59
« Son Düzenleme: Temmuz 12 2010, 10:04:18 Gönderen: Bees »
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.