Alternatifim Cafe

Rappelz Online Rehber

Discussion started on Popüler Multiplayer (Network) Oyunlar

****RAPPELZ ONLINE BAŞLANGIÇ REHBERİ****


---OYUNUN TANITIMI ---

Oyunda genel olarak 3 ırk var :

NOT : CLASSLAR 10 LWL DE SEÇİLİYOR.

1.Gaia
Bu ırkta 3 class vardır :
>Fighter  Mükemmel defanslarıyla oyunun tankerleri durumundadirlar.Genelde bow (yay) ve ya 2 elle tutulan tek silahlarda ustalasmislardir.
>Kahuna Defansları kotu olmasına ragmen damageleri fena deildir. Buff ve Heal yetenekleri vardir. Heallari ani heal deildir.(Örn: 60 sn boyunca her 5 sn de 100hp )
>Spell singer Bu da çoğu oyunda bulunan hayvanları savastıran ve onların güçlü olup ölmemesi için çalışan sumoner classi olmaktadır. Sevenler için güzel bir class.

.Deva
Bu ırkta da 3 class vardır :
>Holy Warrior  Oyunda yine fighterlar gibi super defansa sahip olan Tankerlerdir. Bunları fighterlardan ayıran özellik 1 hand silah ( Yani tek elle kullanılan silahlardan 2 tane alabilme ) özelliğine sahip olmalarıdır.
>Cleric Her partyde olmasi gereken vazgeçilmez Healerlardir. Bence bu oyunun en işe yarayan en çok sevap kazanan charıdır. Ani heal özellikleri ve her tür buff yeteneğine sahiplerdir. Bu ani heal mesela 20 hp niz kalmışken 1500 hp artmasi anlamına gelir. ( Tabi 1500 hp ye sahipsen )
>Breeder Bu da çoğu oyunda bulunan hayvanları savastıran ve onların güçlü olup ölmemesi için çalışan sumoner classi olmaktadır. Sevenler için güzel bir class.

3.Asura
Diğerleri gibi 3 class a sahip olan asura ırkı :
>Strider Holy Warrior lar gibi 2 silah kullanan bu class gayet seri hit yapabilir ve defansları mukemmel olmasada çalışılarak mükemmel yapılabilir niteliktedir. Oyunda çok tercih edilen bu karakter zevkli bir oyun çıkarabilir.
>Dark Magi Ve son karakterimiz olan dark magi büyücü class idir. Defansları berbat fakat damageleri muhteşemdir. En başlarda kasmasi zevkli gelen bu char Dungeon partilerinde en çok ölen char durumundadır.
>Sorcerer Bu da çoğu oyunda bulunan hayvanları savastıran ve onların güçlü olup ölmemesi için çalışan sumoner classi olmaktadır. Sevenler için güzel bir class

----OYUNDA PET sistemİ ----

Oyunun pet sistemine kişisel olarak bayılıyorum. Özellikle summonerlar için çok kolay ve güzel bir sistem dizayn edilmiş. 10 lwl den sonra npc den aldığınız boş hayvan kartlarına lwl atlamak için kestiğiniz belirli hayvanları hapsediyorsunuz. Ve böylece o hayvanı çıkarıp kullanabiliyorusnuz. Hayvanlar sadece summoner classi için değil herkes içindir. Aradaki tek fark summoner classlarındaki gerçek savasçı hayvan iken diğerlerinde siz oluyorsunuz hayvan yardımcı durumunda kalıyor.

Ayrica hayvanlarınızın da lwl i var. Ve lwl i arttıkça yeni skileri de ortaya çıkıyor


---STAT SİSTEMİ---
Stat sistemi çok rahat ki şöyle OTOMATİK. Seçtiğiniz class a göre otomatik dağılım mevcut.

---SKİLL SİSTEMİ---
Oyunda 2 çeşit lwl var 1. si sizin lwl iniz. 2. si ise Job Leveliniz. Yani skill lwl i anlamına geliyor. Anlamadığınızı biliyorum ve anlatmaya devam ediyorum. Mesela bir skili ele alalım bu skılın aktif hale gelebilmesi için tahmin ettiğiniz gibi “Job point” gereklidir. Örnek olarak bu skill job lwl 15 istiyor dielim. Sizin öncelikle bir miktar jop point ile Job lwl inizi birer birer atlatarak 15 yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise bu skili kullnılabilir hale getirmek için bir miktar job point de bu skile harcamaniz gerekmektedir. Ancak korkmayın job pointler oyunu pek fazla sıkmıyor. Szi kastıkça rahat rahat yetecektir. Sadece ilerde biraz job point kasmanız gerekecek o da o kadar zor deil.


---System GEREKSİNİMLERİ---

Before Install Rappelz
You must install Direct-X 9.0c before install Rappelz.
If re-installed Rappelz, you must uninstall the previous version and delete the Nflavor folder in your Program files before installation.
There must be more than 1GB of space on your hard drive.
Minimum Requirements

CPU VGA RAM Direct-X
Pentium-III 800MHz 128 MB 3D accelerator VGA card 512 MB 9.0c
Pentium-IV 1.5GHz GeForce2 MX / Radeon 7000 512 MB 9.0c


Recommended Requirements

CPU VGA RAM Direct-X
Pentium-IV 2.0GHz 128 MB 3D accelerator 1024 MB 9.0c

Teşekkürler darkl3on... Epic 4 le gelen farkları ve oyundaki püf noktaları elimden geldiğince anlatmaya çalışcam ve daha fazla bilgi verceğimden emin olabilrisn :::::::.

---OYUNDA GÖREV SİSTEMİ---

Oyundaki görevler cok kolay olmasına rağmen reward ( yani ödül) leri gayet güzel. Görevler sıkmıyor. Hatta oyunu neşelendiriyor. En başlarda yaklaşık 25 -30 lwl e kadr sadece görev yaparak lwl atlayabiliyorsunuz.Ancak 25 den sonra lwl inizde bulunan görevler bitmiş olmasına ragmen lwl atlayamıyorusnuz bu gibi durumlarda size tavsiyem Dungeona gidip party aramanızdir. Çok hızlı ve mükemmel itemler kazanarak kasabilirsinz.

Ayrıca bu dungeonlarda boss lar var. Bu bossları tek başınıza kesmeniz imkansız. Hatta party ile kesmek bile zor. Herkes yatabilir. Görevlerin altuna yazmamin sebebi şu: bazı gorevler sizden bu bossları kesmenizi isticekti. Onu ise şöyle hallediyorusnz. 80-90 lwl gavur ama iyi kalpli arkadaslar boss partileri yapıyorlar hem sizin gibi gorevleri olan arkadaslar için hem de zevk için ve sizi partilerine alıyorlar siz gidip bir koşeye oturuyorsunuz o partide onlar kesince siz de kesmiş gibi oluyorsunuz. Gidip bosa dalmayı aklınızdan bile geçirmeyin ...

--OYUNDA İTEM UPGRADE SİSTEMİ --

Şimdilik ss bulamadım ama oyuna yeniden başlayınca ssleri buraya koyacağım.

İtemlerin 2 çeşit upgrade i var.

1. si NPC ye gidiosunuz ve itemin lwl i ni para vererek yuklestiorsunuz. MAX lwl 10 (her item için).Yanma riski yok %100 oluyor.
2. si ise itemin + si bunun için cube(küp) ler var. Bu küpleri alıp itemi kombinasyon ile +1 +2 +3 yapıyorsunuz. her 1 küp +1 arttırır. Ancak bu biraz tehlikeli. 3 çeşit küp var oyunda 1. si defans yani giysiler için. 2.si silahlar için olanı 3. su de skill cubeleri(skill cubeleri skill kartlarına + basmak için kullanılır). Bu küplerle itemlere + basarrken +3 e kadr pek yanma olmaz hatta +4 bile kolay denilebilir. Ancak +5 ve sonrasi biraz tehlikeli ve yanarsa o itemi bir daha kullanamıyorusnuz.

Mesela yandı diyelim. Şunları yapmanız gerekiyor. +4 bir silahı +5 denediniz fakat olmadı diyelim.İtem kullanılmaz hale gelir. NPC den 100k ya alacağınız bir item var. Bu itemle yanan itemi kombine ediyorsunuz. Ve item için harcadığınız küplerin bir kısmı size geri geliyor. 100k ya aldığınız iteme bişey olmuyor istediğiniz kadr kullanabilrisnz. Ancak silah yok oluyor. Ancak ben epic 3 de iken böyleydi. Bi kac gune epic 4 e gecince burda bir yanlış varsa ve ya değişen birşey olursa duzeltir ve size bildiririm.

---SKİLL KART UPGRADE ---

Skill kartlarının işlevi sizin skillerinize job p. kullanmadan lwl eklemek ve ya skilin özelliklerini yükseltmek, kullanılan mp yi düşürmek gibi farklı özelliklere sahip kartlar mevcut..
Şimdi gelelim kartı +1 den +2 yapmaya :::::

2adet +1 kart alıyoruz yanına bir de skill cube koyuyoruz. Ve sonucta +2 kart elde ediyoruz.

+3 için : 2adet +2 kart alıyoruz yanına bir de skill cube koyup combine ettiğimizde +3 kartımız oluyor....
BU böyle devam ediyor.

ANCAK DİKKAT EDİN HER + DA FAIL ŞANSI VARDIR.

NOT: Skill Kartların Kullanımı :: Her skill için 1 skill kart kullanabilirsinz. Skilelrin yanındaki açık kart boşluğu var. Bu kartları oraya koyuyorusnuz ve +2 kart ise o skile lwl eklenmiş ve ya herhangi bir özelliğine lehineze değiştirmek azaltmak ve ya arttırmak amaçlı kullanıyorsunuz. İhtiyacınız kalmadığında o kartı çıkarabiliyorsunuz kart asla yok olmuyor.-------İŞTE 2. JOB ' LAR VE SKİLL TREE LERİ -----
NOT: noxel in anlattıkları ve biraz araştırmayla yaptım. noxel'e teşekkür ederim.

ASURA

Strider
->asassin http://rappelz.spartancommand.net/up...in_english.jpg
->shadow hunter http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg

Dark Magician
->wizard http://rappelz.spartancommand.net/up...rd_english.jpg
->warlock http://rappelz.spartancommand.net/up...ck_english.jpg

Sorcerer
->battle sorcerer http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg


GAİA

Kahuna
->battle kahuna http://rappelz.spartancommand.net/up...na_english.jpg
->druid http://rappelz.spartancommand.net/up...id_english.jpg

Fighter
->warrior http://rappelz.spartancommand.net/up...or_english.jpg
->archer http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg

Spell Singer
->spirit singer http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg


DEVA

Holy Warrior
->knight http://rappelz.spartancommand.net/up...ht_english.jpg
->soldier http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg

Cleric
->bishop http://rappelz.spartancommand.net/up...op_english.jpg
->priest http://rappelz.spartancommand.net/up...st_english.jpg

Breeder
->master breeder http://rappelz.spartancommand.net/up...er_english.jpg


----PETLERE AİT AKTİF SKİLLLER ----(Linkler alıntıdır)

BLUE PİXİE--> http://rappelz.spartancommand.net/up...xie_Skills.jpg

RED PİXİE-->> http://rappelz.spartancommand.net/up...xie_Skills.jpg

SİREN--> http://rappelz.spartancommand.net/up...ren_Skills.jpg

SKELETON--> http://rappelz.spartancommand.net/up...ton_Skills.jpg

YETİ--> http://rappelz.spartancommand.net/up...eti_Skills.jpg

ORC--> http://rappelz.spartancommand.net/up...Orc_Skills.jpg

#1 - Temmuz 05 2010, 23:27:46
« Son Düzenleme: Temmuz 05 2010, 23:29:19 Gönderen: bLodyheLm »
imzanız kural dışı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.