Alternatifim Cafe

Semih Erden Boston Celtics'de

Discussion started on Basketbol

Semih Erden Celtics ile anlaştı Ömer de Bulls yolunda


Fenerbahçe'nin milli basketbolcusu Semih Erden, NBA'in güçlü takımlarından Boston Celtics ile anlaştı. Semih, NBA Yaz Ligi'nde mücadele etmek için Amerika'ya gitti. Ömer Aşık da Chicago Bulls yolunda.
Semih Erden Celtics ile anlaştı Ömer de Bulls yolunda

Fenerbahçe Ülker'in milli basketbolcusu Semih Erden, NBA'in güçlü takımlarından Boston Celtics ile anlaştı. Semih, NBA Yaz Ligi'nde mücadele etmek için Amerika'ya gitti.

NBA'de önümüzdeki sezon mücadele edecek Türk oyuncuların sayısı artıyor.

Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur ve Ersan İlyasova'dan sonra iki pivot; Semih Erden ve Ömer Aşık da dünyanın en güçlü basketbol liginin yolunu tutuyor.

Semih Erden, Boston Celtics ile anlaşmaya vardı bile. Fenerbahçe Ülker ile sözleşmesi devam eden Semih Erden için Boston Celtics, sarı-lacivertlilere 500 bin dolarlık bonservis bedeli ödeyecek. Bu miktar,  NBA kuralları gereği takımların ödeyebildiği en yüksek bedel.

24 yaşındaki basketbolcu ayrıca NBA'de oynayabilmek için alacağı maaştan da büyük bir fedakârlık yaptı. Semih, Boston Celtics ile 450 bin dolar civarındaki minimum kontrat üzerinde anlaştı. 2.13 boyundaki pivot, resmi imzayı 8 Temmuz'da atacak.

Boston Celtics'in yaz ligi kadrosunda yer almak için Amerika'ya giden Erden daha sonra milli takım kampına katılacak.

Öte yandan Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Semih'in NBA'de oynama kararından vazgeçip, Avrupa'da başka bir takıma dönmek istemesi halinde sarı-lacivertlilerin 200 bin dolar daha alacağını açıkladı.

Semih Erden gibi, Fenerbahçe Ülker'in bir diğer milli oyuncusu Ömer Aşık'ın da Chicago Bulls ile anlaşması bekleniyor. Ancak başta Lebron James olmak üzere birçok oyuncuyla transfer görüşmelerini sürdüren Chicago Bulls yönetimi, Ömer'in transferi için öncelikle diğer görüşmelerin sonuçlanmasını bekliyor.
#1 - Temmuz 05 2010, 12:00:46
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

bence başarılı olabilir.celtics'in pota altı biraz zayıf.ince ve uzun pivotları yok semih kendini gösterebilirse çok iş yapar.
#2 - Temmuz 05 2010, 12:01:45
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.