Alternatifim Cafe

Önce 99 Kırbaç Sonra Taşlanarak Öldürülecek

Discussion started on Haberler

İran'da iki çocuğun yardım çığlığı tüm dünyaya yükseldi: "Lütfen bize yardım edin bu kabus gerçeğe dönüşmesin. Annemizi kurtarmak için bize yardım edin."

Uluslararası insan hakları örgütü Amnesty International dün iki İranlı çocuğun bu çığlığını dünyaya duyurdu. İran'da Sakine Muhammed Ashtiani'nin 2006 yılında iki erkekle zina yaptığı gerekçesiyle 99 kırbaçla cezalandırıldıktan sonra taşlanarak idam edilmesine karar verildi. 43 yaşındaki kadın manevi baskı altına alınarak zorla cinsel ilişkiye zorlandığını söylemesine rağmen idam cezası almaktan kurtulamadı.

Annelerinin taşlanarak idam edileceği korkusu yaşayan 16 yaşındaki kızı Feride ve 20 yaşındaki oğlu Sacid, yaşadıkları kabusun gerçeğe dönüşmemesi için uluslararası insan hakları kuruluşlarından yardım istedi.

İran'da 1979 İslam devriminden sonra kadınların zina yapması taşlanarak idam edilmekle cezalandırılıyor.

Amnesty International bu yıl Ocak-Haziran döneminde İran'da 126 kişinin idam edildiğini açıkladı. İdam edilenlerden 4'ünün siyasi mahkum olduğu belirtildi.
#1 - Temmuz 02 2010, 17:54:40

İranın böyle vatan hainleri-çocuk tacizcilerini falan asmasına gayet iyi gözle bakıyorum ama
bu kadına ayıp etmişler..
Çocuklara yazık
#2 - Temmuz 02 2010, 20:56:26
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

---- seviye düşüyoorr ----

yapmasaymış, Allah'ından bulsun bre kafir!!!

----- seviye düştüü... -----
#3 - Temmuz 03 2010, 23:40:43
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Soraya'yı taşlamak
#4 - Ağustos 16 2011, 01:48:30
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.