Alternatifim Cafe

Fenerbahçe Acıbadem Avrupa 2.'si

Discussion started on Diğer Spor Dalları

Fenerbahçe Acıbadem, İndesit Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi finalinde İtalya'nın Volley Bergamo takımına 22-25, 21-25, 25-22, 25-20, ve 9-15'lik setler sonucunda 3-2 yenildi ve Avrupa 2.'si oldu.

Sarı-lacivertliler ilk iki seti 25 - 22 ve 25 - 21'lik skorlarla kaybetmesinin ardından 3. ve 4. setleri 25 - 22 ve 25 - 20 kazanarak durumu 2 - 2'ye getirmişti. 5 sete ise tutuk başlayan Fenerbahçe Acıbadem, bu seti 15 - 9 kaybedince şampiyonayı 2. olarak tamamladı. İtalyan ekip Volley Bergamo ise Avrupa şampiyonu oldu.

38 MAÇ SONRA İLK YENİLGİ

Fenerbahçe Acıbadem 10'u Avrupa'da olmak üzeri oynadığı son 38 maçını da kazanmıştı. Şampiyonlar Ligi'nde finale gelene kadar rakiplerine yalnızca 4 set vermişti ama bugün alınan mağlubiyet ile bu seri bozuldu.

CANNES 3. OLDU

RC Cannes, Indesit Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi'nde 3. oldu. Dün Fenerbahçe Acıbadem'e yenilen RC Cannes, Asystel Novara ile oynadığı 3.'lük maçında rakibini hiç set vermeden 3 - 0 mağlup etti. Karşılaşmayı 26-24, 25-19 ve 25-18'lik setlerle 3 - 0 kazanan RC Cannes, Final Four'un 3.'sü oldu.

SARI-MELEKLER 1 MİLYON DOLARDAN OLDU

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, karşılaşma öncesinde yaptığı açıklamada oyuncularının Şampiyonlar Ligi kupasını kazandığı takdirde Mehmet Ali Aydınlar ile birlikte oyunculara 1 milyon Dolarlık pirim dağıtacaklarını söylemişti. Ancak sarı-lacivertli melekler, Bergamo takımına yenilerek Avrupa ikincisi olduğu için bu parayı alamayacaklar.

Nasıl bir maçtı yahu heyecandan ölecektim. Bir ara kendimi elimi kolumu sallarken ve hatta yan hakemin topla -sanırım- Gamova'nın eli arasında 5 metre fark varken verdiği bloktan çıktı kararı üzerine ayağa fırlayıp küfür ederken buldum. Televizyon karşısında bu davranışları sergilemenin nasıl bir mantığı olduğunu anladım böylece, halbuki babama mana bulurdum yıllardır demek ki insan o psikolojiye girince her şeyi yapabiliyor. İşin şöylede ilginç bir tarafı var Fenerbahçe taraftarı değilim. Hatta futbolda her takımı tutabilirim ama Fenerbahçe'yi hiç sevmem ama voleybol deyince iş değişiyor. Takımı değil oyuncuları tutuyorum ben evet :Ç
#1 - Nisan 04 2010, 23:10:45
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

Kafa kafaya giden maçtan ikinci çıkmak pekte sevinilecek bir şey değil.
#2 - Nisan 05 2010, 21:21:35

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.