Alternatifim Cafe

Şener'den Şenes Erzik'e sitem..

Discussion started on Trabzonspor

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Fransa'nın Lille Kulübü'ne karşı kaybettikleri Tony Sylva davasına ilişkin, CAS ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e tepki gösterdi..

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Fransa'nın Lille Kulübü'ne karşı kaybettikleri Tony Sylva davasına ilişkin, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) ve UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'e tepki göstererek, ''Bizim dosyalarımız yıllarca beklerken Sylva konusunda bu kadar çabuk karar verilmesi üstelik CAS sürecinin de tamamlanması kabul edilebilir bir durum değildir'' dedi.

Sadri Şener, bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, Tony Sylva ile ilgili olarak CAS'ın verdiği kararı değerlendirerek, CAS ve UEFA'ya tepki gösterdi.

Açıklamasında, karar konusunda özellikle UEFA'dan tatmin edici bir izah beklediklerini kaydeden Şener, ''Bu işlere ya Platini karışıyor ya da Şenes Erzik hiç karışmıyor'' dedi.

Kendilerinin başta Ersen Martin davası olmak üzere 4 yıldır karar bekleyen dosyalarının bulunduğuna işaret eden Başkan Şener, ''Bu konuda Şener Erzik'ten tatmin edici bir cevap bekliyorum. Bu cevap telefonda falan olmaz, yazılı bir izah olmalı. Bizim dosyalarımız yıllarca beklerken Sylva konusunda bu kadar çabuk karar verilmesi üstelik CAS sürecinin de tamamlanması kabul edilebilir bir durum değildir'' ifadelerini kullandı.

34 yaşındaki Sylva, Lille'de forma giyerken 2008 yılında tek taraflı olarak kontratını feshedip, Trabzonspor'a transfer olmuştu.

Fransız basını, Sylva'nın Lille ile bulunan kontratını yanlış yorumlayıp, Fransız takımını terk etmesi yüzünden suçlu görüldüğünü yazmıştı.

1 milyon 200 bin Avroluk cezayı Senegalli kaleci ile Trabzonspor'un birlikte ödeyeceği bildirilmişti.
#1 - Mayıs 16 2010, 16:08:14
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.