Alternatifim Cafe

Bir Türk, Twitter'ı çökertti

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

Fenomen mikroblog sitesi Twitter inanılmaz bir yazılım hatasından dolayı çöktü.

Site yaşadığı büyük problem nedeniyle tüm takip listelerini geçici olarak sıfırladı. Kullanıcılar bir süre 'takipçi' ve 'takip ettikleri' listelerini sıfır kişi olarak gördü.

Bu açığı ortaya çıkaran ise bir Türk kullanıcı oldu. İleti gönderme kısmına "Accept" yazdıktan sonra kullanıcı adı yazdığınız kişi sizi iradesi dışında takip etmeye başladı.

Tesadüfen keşfettiği bu hatayı internette duyuran ‘borakrc’ isimli kullanıcı sayesinde olay çılgınlığa dönüştü.

BARACK OBAMA, TÜRKLERİ TAKİP EDİYOR

Barack Obama, Jessica Alba gibi birçok ünlüye ait takip listeleri yazılım hatasından haberdar olan Türk gençleri ile doldu.

Twitter olaya hemen müdahale etti ve kullanıcı listesi eski haline döndü. ‘Borakrc’ isimli kullanıcının hesabı ise kapatıldı.

Ashton Kutcher ve Demi Moore gibi Hollywood yıldızları bile mesajlarıyla bir Türk'ün siteyi hack'lediğini yazdı.
#1 - Mayıs 12 2010, 13:16:59
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Zeitgeist

Adam incici.

Ne diyoruz? İnci s***r. :D
#2 - Mayıs 12 2010, 13:50:19

incinin gösterdiği en iyi performans olmuştur herhalde bu. facebooka da el atmasını bekliyorum içtenlikle :F
#3 - Mayıs 12 2010, 14:02:38

İncitmişler , helal. sjfkh.
#4 - Mayıs 12 2010, 19:05:23
robotları döven kadının dramı.

o değil de bu çocuk tüm dünyaya ''bilo31'' nickiyle boy gösterdi. allahtan 31 rakamının anlamını bizden başka bilen yok. ama ya incicilerin gazına gelip daha hayvanice bi nick alsa ve öyle keşfetseydi bu açığı?

düşünsene haber başlıklarını...

''tşakları yere değen sokucu kovboy'' adlı bir kullanıcı twitter'da hiç keşfedilmemiş bir açık yakaladı. bir anda tüm dünyanın ilgi odağı olan tşakları yere değen sokucu kovboy bunun bir saldırı olmadığını dile getirdi.

vs

ne iğrenç olurdu ama.
#5 - Mayıs 14 2010, 13:52:07
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Zeitgeist

Çocuğu tvde gösterdiler tam bi inek. asldkşalf
#6 - Mayıs 14 2010, 14:45:37

Bu haberi okuduğumda ne gülmüştüm lan. Ses tv ye samanyolu tv ye yaptıkları saldırıdan da beter olmuş asşdljasşlfs
#7 - Mayıs 28 2010, 14:31:30
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

incinin gösterdiği en iyi performans olmuştur herhalde bu. facebooka da el atmasını bekliyorum içtenlikle :F

sanırım beklediğini gerçek ettik

ccc liverpool ülkü ocakları ccc
#8 - Temmuz 27 2010, 20:03:56
i go to grave before be a b.tch nigga. Lykomedo's Awesome Blog ve lazım olursa diye about me

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.