Alternatifim Cafe

Ardiles: "Messi için erken.."

Discussion started on Dünya Futbolu1978 Dünya Kupası'nı kazanan Arjantin Milli Takımı'nın efsanevi oyuncularından Osvaldo Ardiles (57), Barcelonalı Lionel Messi'nin gelmiş geçmiş en iyi futbolcu ilan edilmesi için henüz erken olduğunu söyledi.

Ardiles, Reuters'a yaptığı açıklamada, ''Messi, şu an futbol oynayan diğer futbolcularla kıyaslanamayacak kadar iyi. Bu yüzden Diego Armando Maradona, Pele ve Johan Cruyff gibi eski futbolcularla karşılaştırılıyor. Ancak daha 22 yaşında ve bu dev isimlerden iyi olduğunu söylemek için ulaştığı bu seviyeyi yıllarca koruması gerekli'' dedi.

Messi'nin en çok kıyaslandığı isim olan Maradona ile benzer özellikleri bulunduğunu belirten Ardiles, ''İkisi de kısa boylu, solak ve dengeli. Bence Messi biraz daha çevik, Maradona biraz daha yetenekli'' diye konuştu. Eskiden Maradona ile milli takımda oda arkadaşı olan Ardiles, Maradona ile Messi arasında mizaç farkı bulunduğunu söyledi.

Ardiles, ''Maradona sürekli kavga içindeydi, sahada çok sorun yaşıyordu. Buna rağmen bu sorunları bir kenara koyar ve liderliğe devam ederdi. Takım arkadaşları ve ülkesi için esin kaynağı olurdu. Messi ise oyuna daha çok odaklanıyor ve kesinlikle daha sakin bir insan. İstikrarlı ve ailesi tarafından korunan biri. Onu bir gece kulübünde ya da benzeri bir ortamda göremezsiniz. O, mükemmel çocuk'' dedi.

Hayal kırıklığı ve üzüntünün bir oyuncuyu olumlu etkileyebileceğini belirten Ardiles, ''Diego, Arjantin'da düzenlenen 1978 Dünya Kupası'na katılamadı. 25 kişilik aday kadrodaydı, ama teknik direktörün 3 kişiyi kadrodan çıkarması gerekti ve Maradona kadrodan çıkarılanlar arasında yer aldı. Onunla arkadaştık, bunu onu ne kadar incittiğini biliyorum. Bu, onu gerçekten çok yaraladı, ancak bence aynı zamanda gelecekte daha çok savaşmasını da sağladı'' diye konuştu.
#1 - Nisan 09 2010, 15:01:59
''Cehennem, başkalarıdır. ''

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.