Alternatifim Cafe

"Obama gelse vermem"

Discussion started on Magazin

İşte Kayahan'ın kriterleri...

Müzik sektöründeki kriz beste ücretlerine damping yaptırdı. Kayahan ise kriz şartlarında dahi bestelerine damping uygulamadı. Kendisinden beste almak için paranın yeterli olmadığını söyleyen Kayahan, “Adam olmayana beste yok” dedi. Kayahan, iyi insan olduğuna kanaat getirmediği bir şarkıcıya, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama dahi aracı olsa şarkısını vermeyeceğini dile getirdi. Bestelerini 40 bin dolara satan Kayahan, belirlediği bu ücretin dışında kendisinden beste almak isteyenlerde bazı kriterler aradığını açıkladı. Kayahan, belirlediği kriterleri sözleşmeye de eklediğini belirtti. “İyi şarkıcı olmanın yanı sıra adam gibi adam veya adam gibi kadın olma yönündeki kriterlerim ise elbette sözleşme dışıdır” diyen Kayahan, sözlerine şöyle devam etti: “Sözünü etiğim bütün kriterlere uyulsa, istediğim paralar verilse bile adam gibi adam veya adam gibi kadın olma kriteri benim tarafımdan onay görmüş olmalı. Bir şarkıcının iyi insan olmadığına karar verirsem önüme servet yığsa, aracı olarak Obama’yı getirse fayda etmez. Besteyi vermem. Zamanında sevdiğim birinin aracılık etmesiyle tanımadan birine beste verdim. Büyük hata etmişim. Gereksiz yere destek vermiş oldum. O günden sonra aracılara değil, kendime kulak vermeye başladım”

Kayahan’dan beste almanın şartları

İyi şarkıcı olunmalı. (Söz konusu kişinin iyi şarkıcı olup olmadığına Kayahan karar veriyor.)

Şarkının düzenlemesi benim tarafımdan yapılmalı. Düzenlemenin değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Şarkının adı albüme verilmeli. Aksi takdirde tarafımdan beste alınması mümkün değildir.

İlk klip şarkısı mutlaka şarkıma çekilmeli.

Söz konusu kişinin iyi şarkıcı olması yetmez. Aynı zamanda adam gibi adam, adam gibi kadın olunmalıdır. Kimseye hak etmediği desteği vererek kendi felsefemle çelişemem. Bu konuda karar merci benim.
#1 - Nisan 17 2010, 19:49:08
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Alıntı
"Obama gelse vermem"

İşte Türk medyası. Habercilik budur işte.
#2 - Nisan 17 2010, 21:30:13
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Millet sıraya girmiş abi bana da beste ver diye ,parayı veren düdüğü çalar adamım..
#3 - Nisan 17 2010, 21:39:43
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Bu habercilerin kafası çok fena çalışıyor, biliyorlar tabi insanların böyle magazinsel başlıklara ilgi göstereceğini.
#4 - Nisan 17 2010, 22:31:51

Zeitgeist

Peki Obama sana verecek mi?
Beste tabii lan fesatlar...
#5 - Nisan 18 2010, 00:32:37

Başlığı gördüm, Kayahan'ın resmini gördüm, haberi okumadan yarıldım. (6)
Meğersem besteymiş o.^^
#6 - Nisan 18 2010, 11:27:32
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

Bende başlığı görünce, Gülşen haberi sandım, büyük hayal kırıklığı oldu.
Bencede Kayahan abi, kriter olmalı ' herkese verilmez ki '
#7 - Nisan 18 2010, 11:42:09
Sevdiğim
Önce kemir bu tel örgüleri gövdemden
Geç derimin altındaki tehlikeleri
Yürek kızgın bir kuma devrilmeden
Yokla beni
abdurrahmancahitzarifoğlu

Alıntı
adam gibi kadın olunmalıdır.
:hönk :hönk :hönk

Kayyan abi ne beste yaptıysan bize de ver :b İyi kafa yapıyor gördüğüm kadarıyla
#8 - Nisan 18 2010, 12:54:42

içerik dışardan göründüğü gibi değilmiş :p
#9 - Nisan 18 2010, 13:06:05

algıda seçicilik.
#10 - Nisan 20 2010, 20:59:01
ich warte hier
don't die before I do
ich warte hier
stirb nicht vor mir

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.