Alternatifim Cafe

'Yaratanla irtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kesiniz'

Discussion started on Haberler

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde, cemaatin cep telefonlarını kapatarak namaz kılmaları için cami girişine "Yaratanla İrtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kesiniz" şeklinde yazı asıldı.

Yeni Mahalle Haşim Benli Bulvarı'nda bulunan Arifağa Camii müezzini Cengiz Bektaş, namaz kılarken çalan cep telefonları engellemek için cami girişine uyarıcı yazının bulunduğu tabelayı astıklarını söyledi. Tabeladaki " Yaratanla İrtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kesiniz" yazının cemaat tarafından dikkat çektiğini belirten Bektaş şöyle konuştu:

"Daha önce cami girişine 'Cep telefonunuzu kapatınız' şeklinde yazı asmıştık. Ayrıca cemaate sık sık sözlü olarak telefonlarını kapalı tutmaları için uyarılarda bulunuyorduk. Bunlar pek etkili olmadı. Değişik alternatifler düşündük ve sonucunda böyle bir yazı yazmaya karar verdik. İki anlamı var bu yazının. Bir tanesi cep telefonların kapatılması, diğeri de kişilerin namaza durduğunda Allah'a kesinlikle teslim olmaları hususunda uyarıdır. Bu yazıdan sonra olumlu sonuç aldık. Diğer cami görevlilerine de bu şekilde yazı yazmalarını tavsiye ediyorum." 
#1 - Nisan 10 2010, 19:41:14
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Gayet zekice.
#2 - Nisan 10 2010, 19:59:58
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Fade

Harekete geçirici türden bi slogan. :) Sevdim.
#3 - Nisan 10 2010, 20:06:29

amaç güzel ama farklı yorumlanabilecek bişey bence. hayr bi an konunun adını görnce noluyo lan dedim de.
#4 - Nisan 10 2010, 20:10:20
ich warte hier
don't die before I do
ich warte hier
stirb nicht vor mir

Fade

amaç güzel ama farklı yorumlanabilecek bişey bence. hayr bi an konunun adını görnce noluyo lan dedim de.
Tabi haklısın. Psikolojide buna "algıda seçicilik" diyolar.
#5 - Nisan 10 2010, 20:19:33

buna benzer bi yazıyı bende gördüm o zaman da çok beğenmiştim.
cidden hiç hoş olmuyo namaz kılarken zır zır yanından bi telefon sesi gelmesi ki camide nasıl yankılanıyo.
#6 - Nisan 10 2010, 22:36:21
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Tabi haklısın. Psikolojide buna "algıda seçicilik" diyolar.

Vay be. Adamlar yapıyor abi.
#7 - Nisan 10 2010, 22:43:16

Telefona canlı muamelesi yapılmış bu cümleyle bences. Hiç etik değil.
#8 - Nisan 11 2010, 22:39:54
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

O değil, anlayabilen çıkabilecek mi acaba? Telefon çizimi üzerindeki çarpı işareti bile yardımcı olamayabilir bazılarına.
#9 - Nisan 12 2010, 13:07:47
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

nasıl bi milletiz,herşeyin tersine yol alıyoruz.İmam bıkmış  birader ,haklı.
#10 - Nisan 12 2010, 19:19:40
« Son Düzenleme: Nisan 12 2010, 19:20:03 Gönderen: ÖMeRÇiP »
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.