Alternatifim Cafe

Evanthia Reboutsika

Discussion started on Yabancı Sanatçılar -Gruplar

Evanthia Reboutsika
~
Evanthia Reboutsika, Yunan besteci.


6 Kasım 1958 yılında Yunanistan'da doğdu. Çocukluk yıllarını erkek kardeşi Ploutarchos, kız kardeşleri Maria ve Ioanna ile beraber Mora yarımadasındaki Achaea şehri ile Yunanistan'ın 3. büyük şehri Patras'ta geçirdi. Babası geçimini, sahibi olduğu bir sinema ile sağlıyordu. Evanthia 6 yaşında Patras Konservatuvarı'nda keman çalmaya başladı. Çok geçmeden 2 kızkardeşi Maria ve Ioanna ile erkek kardeşi Ploutarchos'la birlikte "Yaylı Sazlar Dörtlüsü" kurarak önce Atina'ya, ardından da yurtdışına açıldılar. 1970 yılında konservatuar eğitimini tamamlayacağı Atina'ya taşındı. Burada Atina Konservatuarı'nda ve alanlarında rüştünü ispat etmiş bazı hocaların gözetiminde Hellenic Konservatuvarı'nda eğitim aldı.

Evanthia, ününü daha çok bestelediği film müzikleri ile kazanmıştır. Türkiye'de 2005 yılında gösterime giren, Çağan Irmak yönetmenliğindeki "Babam ve Oğlum" için yaptığı müziklerle, 2006 yılı "Dünya Film Müzikleri ödülü"ne aday gösterilmiş, "Yılın Keşfi" özel ödülünü kazanmıştır.


---
Bilhassa Babam ve Oğlum film müzikleriyle (We Will Meet Again, Hard Times, Childhood Dreams) kişisel beğenimi fazlasıyla kazanmış bestekârdır kendileri.
#1 - Nisan 06 2010, 02:04:23
« Son Düzenleme: Nisan 06 2010, 02:05:29 Gönderen: Armoni »
Bat dünya bat.
Kör ol da, piyango bileti sat.

Saçlarının rengii , ouf..
#2 - Nisan 16 2010, 17:36:13
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.