Alternatifim Cafe

Rapidshare herkesi şok etti!

Discussion started on Teknoloji Dünyasından Haberler

Rapidshare'den korsan film ya da müzik indirenlere şok: Bakın dev site nasıl bir adım atıyor...

Ücretli ve ücretsiz kullanım seçenekleri olan Rapidshare yasal dosya paylaşımı yapanlar için yararlı bir araç. Ancak bu aracı korsan dosya paylaşmakta kullanan büyük bir kullanıcı kitlesi de var. Hatta bu dev dosya paylaşım sitesinin trafiğinin çok büyük bir kısmının korsan paylaşımlar tarafından oluşturulduğu bilinen bir gerçek.

Ve Rapidshare, şimdi korsanlar için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Eğer bu adım beklendiği gibi olursa, kullanıcıları şaşırtacağına hiç şüphe yok. Peki ama nedir bu adım? Yasal içerik sahiplerinin uğradığı gelir kaybına karşı, korsan içerik indirmeye çalışanlar, ürünü ve içeriği yasal olarak satın alabilecekleri internet adreslerine yönlendirilecekler.

Rapidshare'in çöküşü olur mu?
Peki Rapidshare neden böyle bir karara imza atıyor? Rapidshare'in bu kararı almasında, karşılaştığı dev tazminat davalarının rol oynadığı konuşuluyor. Rapidshare sadece indirmeye çalışanları yönlendirmekle kalmayacak, korsan yükleyen kullanıcılar ise ban'lanacak.

Sonrasında Rapidshare'in eskisi kadar Premium hesap satıp satamayacağı da merak ediliyor. Hatta dev sitenin bu durumda inanılmaz bir biçimde gerileyeceğini tahmin etmek de pek zor değil.

Rapidshare için tek bir teselli var: Sitenin, yapılan yönlendirmelerden gelen satışlardan pay alması bekleniyor. Ancak alınacak payların ne getireceği, daha doğrusu kaybedilen gücü karşılayıp karşılamayacağı büyük bir soru işareti.
#1 - Mart 30 2010, 21:23:45
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Rapidshare, sana gıcığım, batarsın inşallah
#2 - Mart 31 2010, 09:48:55

arsenik

Geberin lan. Gtünüz kalktı dimi? Sizden daha en ufak bir şey indirmem.
#3 - Mart 31 2010, 11:18:48

Of lanet olsun *.*
#4 - Nisan 15 2010, 22:47:55
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

O "dev tazminat davaları" denen şey senin kullanıcılardan kazandığının yanında ufacık kalıyor bi kere. Ne halt edersen et rapid. Megaupload var nasılsa (6)
#5 - Mayıs 07 2010, 21:03:44

bizi böyle şeylerle korkutmayın yahu. (6) vista çok iyi güvenlik altında yazıldı, korsan olmayacak korsan vistalar kilitlenecek dediler 1 hafta içinde bizim türkler korsan vistayı 1 hafta sürmedi piyasaya sürdüler. çatır çatırda kullandılar. bununda bir yöntemini bulurlar. (6) türklerle uğraşmak zordur. bilesiniz.
#6 - Mayıs 07 2010, 21:47:09
Programmer: CS3-CS4

Bu sadece gösteriş amaçlı olan bir şey. Linkleri şikayet etmediğiniz sürece korsan olduğu anlaşılmaz. Tabi salak gibi rarlarken adını değiştirmezseniz. Rapidin böyle yapmasının amacı kendini kurtarmak. Vakti zamanında baskın yemişti polisten illegal şeyler barındırdığına dair şikayetlerden ötürü. Ondan yırttı şimdide kendini güvenceye alacak. Gerçi benim için sorun değil rapid hesabımı en fazla uzatmam. Hotfile da yıllık duruyor zati. O da kapanırsa netload o da olmazsa başka site bulunur.
#7 - Mayıs 07 2010, 21:50:09

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.