Alternatifim Cafe

The Exorcism Of Emily Rose' Gerçek hikayesi (Anneliese Michel)

Discussion started on Garip Olaylar

1952 doğumlu Anneliese'in mutlu yaşamı; 1968 yılında bir gece kendini kontrol edemediği bir şekilde kasılırken bulduğunda tamamıyla değişir. Psikiyatristler sürekli devam eden bu olağan üstü krizlere "epilepsi" teşhisi koyarlar.
1970-1975 yılları arasında ataklar sıklaşır ve Anneliese gündelik yaşamında da şeytani görüntüler ve hayaller görmeye başlar. Aynı zamanda koyu katoliktir ve bir süre sonra ruhuna şeytan girdiğine inanmaya başlar. İblislerin kendisine emirler verdiğini doktorlara anlattığında doktorların ve verdikleri ilaçların kendisine yardımcı olamayacağını anlar.

1973 yılında katolik kilisesinden "şeytan çıkarma" işlemi için izin istenir. Kilise buna izin vermez ve medikal tedavinin devam etmesi gerektiğini belirtir. Ancak ataklar artarak devam eder ve 1974-1975 yılları arasında kliseye defalarca başvuru yapılır. Klisenin tavrı nettir. Anneliese'nin daha dindar bir yaşam sürmesi gerektiğini söylerler.

Ataklar sırasında Anneliese'nin kendine ve ailenin diğer fertlerine zarar vermeye başladığı karınca ve örümcek yiyerek beslendiği ve yemek yemeyi reddettiği 1975 yılının son baharında Almanya Katolik Klisesi sonunda "The Great Exorcism"in uygulanmasına izin verir ve bu iş için iki rahip atar
.

1975 Eylül- 1976 Temmuz ayları arasında "şeytan çıkarma" seansları haftada 1 ya da 2 kez olmak üzere gerçekleştirilir. Bu arada Anneliese hiç bilmediği bir dilde konuşmaya başlamıştır. Kesinlikle yemek yemez iblislerin buna izin vermediğini düşünür. ilac ile uyutulup yiyecek verilebilmektedir.. aliesinin evinde kalan annaliese kriz anlarında bağırmaya başlayıp evin içinde çırıl çıplak koşturmakta kendi çişini içmekteörümcek ve dışkı yemekte anlaşılmayan lisanlarda ve ses tonlarında konuşmakta
yer yer kendine zarar vermekteydi.. bazı durumlarda 2 ya da 3 erkek güçlükle zapt etmeye başlamıştı... bu arada seanslar devam ediyordu.. haliyle psikolojisi de iyice kötüleşmişti.. duvarın karşısında günde 600-700 defa arka arakaya diz çöküp kalkıyordu ki bu yüzden dizleri parçalanmıştı..
rahipler bu ara seansları hep kaydettiler.... son seans 30 haziran 1976'da oldu.. daha sonra...
Ataklar azalmaz. Hatta zaman zaman kısmi felç geçirir. Daha öncekilere oranla daha kendini bilmez şekildedir. Medikal tedaviye son verilmiştir. Seansların detaylarını saklamak amacıyla seanslar ses kasetlerine kaydedilmiştir. yaklaşık 40 ses kaseti dolmuştu…

Son "şeytan çıkarma ayini" 30 Haziran 1976'da gerçekleşmiştir. Bu sırada Anneliese zatüreeye yakalanmıştır. Vücudu tamamıyle halsiz kalmıştır. Ayinler sırasında obsesif şekilde yaptığı hareketleri bile yapamaz durumda bulur kendini. Annesi Anna Michel kızının ölümünü ertesi gün 01 Temmuz 1976'da kaydeder. 1 temmuz öğle vakti anna son nefesini verir.Otoritelere haber verilir ve savcı hemen konuyu soruşturmaya başlar.

Ailesi ve rahipler hakkında dava açılır. Ölüm sebebi açlıktır. Dava Avrupa'da uzun süre ses getirir. Doktorlar rahipler
ses kayıtları dinlenir. Psikologlara göre bu durumun sebebi genç kızın ailesi ve rahiplerdir. Anneliese'yi farkında olmadan yanlış etkilemeleri sonucu ölümüne sebep olmuşlardır. (Doctrinaire Induction) kısaca rahipler ve ailesi zaten epilepsi hastası olan kızı belki de farkında olmadan etkilemişlerdi.. yaptığı hareketlere sebep çıkartmışlardı ve zaten gayet katolik olan kızcağız da bu sebebe bağlanmıştı. Sonunda aile ve rahipler suçlu bulunup 6 ay ceza almışlardır.

Daha sonra Alman Katolik Kilisesi bir açıklama yapmış ve Anneliese'nin vücuduna şeytan girdiğini yalanladı. Bu açıklamanın ardından Katolik klisesi "şeytan çıkarma" ayini ve kurallarını tanımladığı "Rituale Romanum"u incelemeye aldı. 1999 yılında Kardinal Medina Estevez Vatikan'da gazetecilere 1614 yılından beri Katolik klisesi tarafından kullanılan "Rituale Romanum"un yeni versyonunu sundu. Yeni adı De exorcismis et supplicationibus quibusdam (of exorcisms and certain supplications) olan yeni döküman "exorcism" ve kurallarını Katolik Kilisesi için yeniden tanımlamış oldu.

Ayrıyetten Anneliese Michel'in Şeytan Çıkarma Ayinin'den Ses Kaydı:
http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/9718df173b8da3c6c8a1427930b396b8306272e2d77da1eab09512adfbcac37f7fa6c3390deeb6d516440

#1 - Haziran 30 2010, 15:38:47
Ölme diye nefesini dinledim.Sen aldın ben verdim,ben verdim sen aldım.
Yoksa uyuduğumu sanacaktın. Uyanma diye ben öldüm.
Ölmezsem uyanacaktın.

Annelise Michel.
1952-1976 yılları arasında Almanyada yaşamış olan bu genç kız kilise görevlerini düzenli yerine getiren bir katoliktir. Hikayenin devamı hepinizin bildiği gibi İçine şeytan girdiğini düşünmüş işe yaramayan psikiyatrik tedavilerden sonra tedavileri bırakıp kendini rahibe teslim etmiş ve uzun süre şeytan çıkarma ayinlerine devam etmiştir. Ölmeden önceki gün ertesi gün öleceğini ama önemli olmadığını artık huzur bulduğunu söylemiştir.
Rahibe karşı ilaçları bıraktırması sebebiyle ölümüne sebebiyet verdiği gerekçesiyle dava açılmıştır.
Gerçekleştirilen ayinlerin çoğu kayıt altına alınmıştır. Bu kayıtlarda Anneliese in çıkardığı sesler inanılmazdır. Aynı anda 7 den fazla farklı sesi çıkarabilmekte hiç bilmediği dillerde konuşabilmektedir. psikiyatrik rahatsızlıklarda hasta kriz anında yaptıklarını hatırlayamazken Anneliese olanları kriz bittiğinde en ince ayrıntısına kadar hatırlıyabilmektedir. Durumu ilerlediğinde yalnızca böcek yemeye başlamıştır

"Biliyorum ki doğru şeyi yaptık çünkü ellerinde İsa'nın işaretini gördüm. Stigmatalar oluşuyordu bu Tanrı'dan şeytanları kovalım diye bir işaretti. Anneliese diğer kayıp ruhları kurtarmak için öldü onların günahlarının kefaretini ödemek için."

Soru : Anneliese'de ne zaman garip belirtiler ortaya çıkmaya başladı?
1968 yılında 17 yaşında hala lisedeyken Anneliese geçirdiği kovülsüyonlardan (kasların kasılması) dolayı acı çekmeye başladı. Mahkeme kayıtlarına göre Anneliese'in ilk epileptik nöbeti 1969'da gerçekleşti. Wurzburg Psikiyatri Kliniğinden bir nöroloji uzmanı Anneliese'e "Grand Mal" epilepsi teşhisi koydu. (Bilinç kaybı falan filan kaynaklı hastalıkmış) Bir süre sonra Anneliese ibadet sırasında (dua okurken) şeytanla alakalı kötücül halisinasyonlar görmeye başladı. Ayrıca lanetlendiğini söyleyen sesler de duyuyordu. Yine mahkeme kayıtlarına göre 1973'te Anneliese depresyona girdi ve intiharın eşiğine geldi. 1975 yılında Anneliese'in ele geçirilmiş olduğu kanısına varıldı ve ailesi doktorlardan yardım almayı reddetti. Bunun yerine sadece şeytan çıkarma ayinlerine odaklandılar. Ama Anneliese'in belirtileri şizofreniyle karşılaştırılmış ve tedaviye cevap verebilme olasılığı varmış …

Soru : Anneliese'i ilk kim ele geçirilmiş diye teşhis etti?
İlk doğrulanmamış teşhisler Anneliese'i kiliseye (muhtemelen kilise tarz bir yere) götüren yaşlı bir kadın tarafından yapıldı. Anneliese İsa'nın resimleri önünden geçmekten çekiniyor kutsal sudan içmeyi reddediyordu. Ayrıca kadın Anneliese'in berbat korktuğunu da söylüyordu. Yakın bir kasabadan bir exorcist (dua okuyarak kötü ruhları kovan kişi) Anneliese'in şeytani bir şekilde ele geçirildiğini açıkladı. İlk iki talepleri reddedilse de sonunda şeytan çıkarma ayin talepleri Başpapaz tarafından kabul edildi.

Soru : Anneliese Michel gerçekten filmdeki gibi (Emily Rose'dan bahsediyor) kötü ruhların yüzlerini gördü mü?
The Washington Post gazetesine göre Anneliese etrafındaki insanların ve diğer şeylerin üzerinde şeytani ruhların yüzlerini görmeye başlamıştı.

Soru : Anneliese hangi şeytani ruhlar tarafından ele geçirilmişti?
Anneliese içlerinde Lucifer Judas Iscariot Nero Cain Hitler ve Fleischmann'ın da olduğu bir kaç ruh tarafından ele geçirilmişti Frankish Papazı'na göre. Ayrıca Anneliese'in belirttiğine göre başka bir kaç lanetlenmiş ruh da kendini Anneliese'e göstermişti.

Soru : Anneliese Michel'in ölümünde kimler suçlu bulundu?
2005'teki The Exorcism of Emily Rose filmindekinin aksine sadece bir kişi değil dört kişi suçlu bulunmuştu. (İhmalden dolayı ölüme sebep olmak suçundan) Peder Arnold Renz Papaz Ernst Alt ve Anneliese'in annesi ve babası. Dördüde altı ay hapis cezasına ve üçer yıl gözaltı cezasına çarptırıldılar.

Soru : Anneliese'in 1973'teki The Exorcist filminden etkilenme (aslında taklit etme) ihtimali var mı?
1974'te The Exorcist filminin gösteriminden 2 yıl sonra Anneliese'in kaydedilmiş seslerindeki havlama hırlama ve kendi vahşi sesi her ne kadar filmdeki Linda Blair'ın çıkardığı seslerle benzerlik gösterse de daha soğuktu. Bunun nedenini ise bazıları Anneliese'in basitçe filmden gördüklerini taklit etmesine bağladılar (tabi Anneliese filmi izlediyse...) Avrupalı bazı psikiyatristler filmin gösterildiği dönem sonrasında bu gibi taklitlerin hastalar arasında çoğaldığını söylemişlerdir.

Soru : Anneliese'in başka anormal davranışları nelerdi?
Anneliese kendi idrarını yerde yalamak gibi sinek örümcek kömür yemek gibi aşırı derecede rahatsız edici davranışlar sergiliyordu. Bunlardan bir diğeri de ölü bir kuşun kafasını ısırıp koparmaktı. Bir keresinde ise tam 2 gün boyunca bir masanın altında köpek gibi havlamıştı. Çoğunlukla saatlerce çığlık atıyordu. Ama en geneli elbiselerini parçalayıp yere işemesiydi.

Soru : Şeytan çıkarma ayinleri Anneliese'e fiziksel zarar verdi mi?
Evet. Anneliese 10 ay boyunca 67 kez şeytan çıkarma ayinine maruz kaldı. Bu ayinler sırasında 600 kez diz çökmesinden dolayı dizlerindeki bağlar koptu. Ölümünden bir hafta önce son ayininde o kadar zayıf ve halsizdi ki bu hareketleri ebeveynlerinin yardımıyla anca yapabildi.

Soru :Bu ayinler sırasında yanlarında bir doktor var mıydı?
Hayır. Paskalya Bayramı sırasında ölen Anneliese yeme ve içmeyi reddetmeye başlamıştı. Hiç bir doktor çağırılmadı. Bilirkişilerin açıklamasına göre eğer bu 4 insan (peder rahip anne ve babası) Anneliese'i yemeye ve içmeye zorlasalar Anneliese hala yaşıyor olabilirdi. Ayrıca Anneliese'in kız kardeşlerinden birinin mahkemedeki açıklamasına göre bütün bu denemeler boyunca Anneliese ilaç almamak ve yemek yemeye zorlanmamak için hastaneye gitmeyi istememişti.

Soru : Peki Anneliese Michel neden yemek yemeyi reddetti?
Anneliese kendini yemek yememe açısından bayağı zorlamıştı çünkü böylece şeytanın etkisinden kurtaracağını düşünmüştü. Öldüğünde sadece 33 kiloydu. Ayrıca ölümüyle dikbaşlı inatçı gençliğin ve modern kilisenin dönek rahiplerinin günahlarından arınacağını söylemişti.

Soru : Anneliese teknik olarak neyden öldü?
Otopsi kayıtlarına göre 1 Temmuz 1976'da Anneliese Michel şiddetli susuzluk ve gıda eksikliğine dayanamayarak öldü. Öldüğüde zatüree ve yüksek ateşten dolayı da acı çekiyordu. Öldükten sonra gayrimeşru olan kardeşinin yanına gömüldü. Gömüldükleri bu kısım mezarlığın hemen dışında (yerde) gayrimeşru çocuklar ve intihar edenler için ayrılmış bir bölgeydi.

Soru : Anneliese'in son sözleri nelerdi?
Halsiz ve ölüm döşeğindeyken Anneliese son sözlerini ölmeden önceki gün söyledi. Şeytan çıkarma ayinini yapanlara : "Kurtuluş için dua edin" dedi. Annesine ise "Anne korkuyorum" dedi.

Soru : Anneliese kötü ruhlar tarafından ele geçirilmeden önce dindar biri miydi?
Evet. Anneliese ve üç kızkardeşi sıkı bir Katolik aileden geliyordu. Babaları ise (Josef) Papaz olarak yetiştirilmiş teyzeleri ise rahibeydi .Anneliese doğmadan 4 yıl önce annesi gayrimeşru bir çocuk dünyaya getirmişti. Ve sonuç olarak da bu utanç verici durumdan ötürü düğününde siyah bir duvak giymeye zorlandı. Anneliese çocukken annesi onu (muhtemelen gayrimeşru kardeşinden bahsediyor) bu gayrimeşruluk damgasının günahlarından kurtulma amacıyla dine olan bağlılığını sağlamak için cesaretlendirdi. Anneliese'in kardeşi Martha 8 yaşındayken böbreğinde oluşan bir tümorü alma operasyonu sırasında öldü. Ve bu sadece Anneliese'in annesinin kefaretini ödeme arzusunu arttırmıştı. Anneliese ileriki yıllarda başkalarının günahlarından dolayı acı çekmeye devam etti. Genç bir kızken yoldan çıkmış rahiplerinden uyuşturucu bağımlılarından gördüğü gibionların günahları bağışlansın diye taş bir zemin üzeride uyurdu. Üniversite yıllarında odasındaki duvarlara azizlerin fotoğraflarını asar odanın kapısına yakın bir yerde kutsal su bulundurur ve düzenli olarak Rosary'e dua ederdi. Bu zamanlarda olduğu gibi ölümü sırasında dahi hala yoldan çıkmış gençliğin ve rahiplerin günahlarının arındırılmasından söz etmiştir.

Soru : Okudum ki Anneliese Michel öldükten sonra mezardan çıkmış bu doğru mu?
Evet. 25 şubat 1978'de Anneliese'in ölümünden 2 yıl sonra Anneliese'in ölü bedeni mezarı kazıp dışarı çıkmış ve yanındaki tenekeyle çizilmiş yeni meşe ağacından yapılmış tabuta gitmiştir. İddaya göre Anneliese'in bedenin tabuttan çıkma sebebi içinde olduğu tabutun çok eski ve kötü olması. Zaten ailesinin de arzusu Anneliese'i oradan çıkarmakmış. Ayrıca bir rahibenin gördüğü düşe göre Anneliese'in bedeni bozulmamış. Ama doğrulanmış raporlara göre Anneliese'in bedeni doğal bir şekilde (ölümünden dolayı) bozulmuş. Anneliese'in mezardan çıkmış (yada çıkarılmış) fotoğrafları hiçbir zaman gösterilmemiş. Ve ailesinin de bu olaya tanıklık etmesine izin verilmemiş. Yine de Anneliese'in evlerinden belirli bir uzaklıkta olan mezarı yatak odasından görülebiliyormuş. Bir de annesi hala orada yaşıyormuş.

Bavyera`da bir köyde doğan ve bir Katolik olarak yetiştirilen Anneliese Michel`in hikayesi. Anneliese Michel 18 yaşında sara nöbetleri geçirmeye ve korkutucu halüsinasyonlar görmeye başlamış. Sorunun nörolojik değil de doğaüstü kaynaklı olduğuna ikna olan ailesi tıptan ümidi kesip kiliseye başvurunca Katolik kilisesinden onaylı şeytan çıkarma ayinleri düzenlenmiş. Ne var ki bu öykü Anneliese Michel`in 23 yaşında ölümüyle sonlanmış. Ve genç kızın ölümünde sorumlulukları olduğu düşüncesiyle ailesi ve rahipler aleyhine dava açılmış.

Annaliese Mitchel’in nasıl öldüğü bugün hala gizemini koruyor…dosyası kapanmıştır…kilise yine dönekliğini yapmış…kızın bedenine giren şeytanı yada cini çıkarmak için yaklaşık bir yıl boyunca ayinler yapmasına rağmenkız öldükten sonra bedenine cin falan girmediğini söylemiştir…o zaman derler lan pis papaz o ki kızın bedenine cin girmemiş ne diye uğraşıyorsun..yada tedavi olmasını engelleyip ölümüne neden oluyorsun (zaten üstü kapalı demişler-6 ay kaktırmşlar)….Anneliese’nin ölümündeki sır perdesi zaten kilisenin fazla suçlanmaması ve üzerine fazla gidilmemesi içinde pek kurcalanmadığı açıktır….anneliese nin yakalandığı epilepsiden ölmesi imkansızdır…çıldırmıştır..nedeni belli olmayan bi şekilde aniden bi gece aklını kaybetmiştir…sonra bu ruh halinden yaklaşık 8 yıl boyunca çıkamamış asla normal ve sakin bir hal sergilememiştir…bu durumu bedeninin zayıf düşmesine ve o anda yakalandığı zatüreenin etkisiyle ölümüne neden olduğu düşünülmüştür…ama onu bu duruma getiren neden gizemini koruyor….
#2 - Haziran 30 2010, 15:42:56
« Son Düzenleme: Haziran 30 2010, 15:54:15 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

Almanya'da yayımlanan 'Bild am Sonntag' gazetesinin muhabiri Andreas Englisch, Vatikan'ın 'Baş Şeytan Kovucusu' (Exorzist) Rahip Gabriel Amorth'un (79) 'Şeytan kovma ayini'ni izledi.
'Aziz Paul Toplumu' adlı tarikatın Roma'nın bir kenar semtindeki binasında yapılan ayini fotoğraf çekmeme koşuluyla izleyen gazeteci, gördüklerini şöyle anlattı:
(Odaya 25 yaşlarında çok güzel bir kadın girdi. Amorth'un yardımcısı kadını deri kemerlerle koltuğa sıkıca bağladı ve ayin başladı)
Kimsin? (Kadın kustu. Sonra, derinden bir sesle konuştu)
Beni rahat bırak!
Sana, efendimiz Hz. İsa'ya teslim olmanı emrediyorum!
Beni rahat bırak. Yoksa bu kadını acıdan kıvrandırırım. (Kadın sağa sola savruluyor. Ben, titriyorum. Rahip ise sakin, "Bazı oturumlarda vücut birkaç santim havaya bile kalkıyor" diyor. Gözümün önüne "Şeytan" filminden sahneler geliyor. Rahip tekrar soruyor...)
Kimsin? (Karanlık bir ses gürlüyor)
Ben Şeytan'ım ve bu kadını alıyorum.
Cehennem nasıl?
Orada hiçbir zaman gelmeyen ölümü özlemekten başka bir duygu yok.
Seni kovuyorum murdar ruh. Efendimiz Hz. İsa adına bırakmanı emrediyorum.
Beni rahat bırak. Gece yatağına yılan koyacak, yarın da kalbini yiyeceğim.
Tanrı benim yanımda. Benim adım Cebrail (Gabriel)! Ne zaman istersen gel ve Başmelek'le dövüş. (Yanıt yok. Rahip soruyor)
Kaç tane zavallı ruhu Cehennem'e götürdün?
Sadece dün yüzlerce.
Rahip?
20 tane.
Piskopos?
2.
Manastırda yaşayan rahibeler? (Kadın tısladı ve odayı kükürt kokusu kapladı.)
Seni de cehenneme alacağım. Bana karşı koyamazsın."
İyi dinle ve korkudan titre! Ey Şeytan, inancın düşmanı, insanların düşmanı, ölümün temeli, yaşamın hırsızı, her kötülüğün nedeni. Bu insanı bırak!" (Kadın feryat etti. Dudakları bembeyaz, titriyor)
Hayır! Beni cehenneme gönderirsen, ölürüm. Tüm rahipler katildir.
Ey Şeytan, sana emrediyorum, bu kadını bırak! (Kadının gözleri açılıyor. Sıcak bir bakış yakalıyorum. Bu bakış, bir insana ait, İblis'e değil. Ayağa kalkıyor ve rahibin ellerine sarılıyor. Şimdi dua etmeye gidiyor. Bir gün Şeytan onu bırakacak. Yoksa buraya bir daha gelecek. Eminim kazanan Rahip Amorth olacak. Bu adam karanlıkların tüm güçlerinden daha güçlü...)

--------------------------------------------------------------------------------------

Emily Rose (Jennifer Carpenter) üniversiteye gitmek için kırsal bölgedeki güvenli evinden ayrıldığında, kendisini nelerin beklediği hakkında sahip değildir.
Bir gece yurtta yalnızken, tüyler ürpertici bir ‘halüsinasyon’ (sanrı) görür ve kendinden geçer. Geçirdiği bu krizler daha sık ve ciddi bir hâl almaya başlayınca, koyu bir Katolik olan Emily, kilisesinin rahibi Peder Richard Moore’un kendisine şeytan çıkarma ayini uygulamasını ister.
Genç kız bu dehşet verici şeytan çıkarma ayini sırasında ölünce, rahip ihmal sonucu ölüme sebebiyet vermek suçuyla yargılanır.
#3 - Haziran 30 2010, 15:59:44
« Son Düzenleme: Haziran 30 2010, 16:02:07 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

Bunları görünce filmi yeniden izleyesim geldi. :Ç
#4 - Haziran 30 2010, 16:30:17

Bide bana sor :D İyice psikopata bağladım tekrar tekrar izliyorum
hatta şimdi yine izleyeyim  :yah
#5 - Haziran 30 2010, 19:40:51
« Son Düzenleme: Haziran 30 2010, 19:52:54 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

Mahkeme sahneleri çok sıkıcı.  :D
#6 - Haziran 30 2010, 21:08:28

O kısımları izlerken aslında evet sıkılıyorsun biraz ama sonu çok iyiydi ya ben unuttum mahkemeyi falan :D
Sıkıldığımı bile unutmuşum aslında sen söyleyince aklıma geldi  :sizo
#7 - Haziran 30 2010, 21:53:26
Ölmezsem uyanacaktın.

İlk Exorcist'i izle,bu daha iyi.

The Exorcist (1973)

http://www.imdb.com/title/tt0070047/
#8 - Haziran 30 2010, 22:12:32

bakıcam onada...
#9 - Haziran 30 2010, 22:31:51
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2010, 12:38:54 Gönderen: Bees »
Ölmezsem uyanacaktın.

arsenik

İlk filmi izledim sanırım yani 1973 yapımı olanı. Böyle bi adam var bi kazı alanına felan gidiyordu. En son mağarada şeytanla sıkışiyordu. O mu?
Neyse izliyim merak ettim gerçek hikayesini. Korkmam da pöf.
ek bilgi: sıkişme derken böyle kavga ediyorlardı. 'Sen mi büyüksün İstanbul ben mi?!' dercesine...
#10 - Temmuz 01 2010, 11:36:57
« Son Düzenleme: Temmuz 01 2010, 12:00:08 Gönderen: arsenik »

Şeytanla sikişmeyi hatırlayamadım.
Kız kendi kutusuna haç sokuyo,becer beni diye bağırıyo.  :)
Yani mağaralı herhangi bir sahne yok.
#11 - Temmuz 01 2010, 11:39:25

arsenik

O zaman benim izlediğim ne mk? psğdflsd aman neyse bakarım ona da.
#12 - Temmuz 01 2010, 11:50:36

İlk filmi izledim sanırım yani 1973 yapımı olanı. Böyle bi adam var bi kazı alanına felan gidiyordu. En son mağarada şeytanla sıkışiyordu. O mu?
Neyse izliyim merak ettim gerçek hikayesini. Korkmam da pöf.
ek bilgi: sıkişme derken böyle kavga ediyorlardı. 'Sen mi büyüksün İstanbul ben mi?!' dercesine...
Exorcist adı altında bir film izledim bende buna benzer bir sahne vardı
İkimizde aynı yanlış filmi izledik snaırım :Ç
#13 - Temmuz 02 2010, 15:37:25
Ölmezsem uyanacaktın.

arsenik

Yapımcısının poposuna girsin o vakit. :ç
#14 - Temmuz 02 2010, 16:06:02

Sizin dediğinin 2 yada 3 o zaman. -________________________-
#15 - Temmuz 02 2010, 16:18:43

Sizin dediğinin 2 yada 3 o zaman. -________________________-

Bizim dediğin :Ç 2 veya 3. filmi olduğundan bile haberim yok izlemişim demek :Ç
#16 - Temmuz 02 2010, 20:41:43
Ölmezsem uyanacaktın.

Şeytanla sikişmeyi hatırlayamadım.
Kız kendi kutusuna haç sokuyo,becer beni diye bağırıyo.  :)
Yani mağaralı herhangi bir sahne yok.
İzledim ben bunu çok küçükken tek aklımdada burası kalmış
Ha bide gebersin -buraya papazın ismi gelecek ki kalas gibi bi ismi vardı- diye bağırıyodu
#17 - Temmuz 13 2010, 11:54:56
Montla Sıç!

Bi de Cihan Ünalın oynadığı Türk versiyonu var : ) O Komik ama ;p
#18 - Şubat 10 2012, 21:57:23
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.