Alternatifim Cafe

İlk bakışta aşık eden cep melodisi!

Discussion started on Cep Telefonları

Japonya'da 'terepatik cep telefonu melodisi' çılgınlığı başladı.

Japonlar, uykusuzluktan büyük gögüs takıntısına kadar birçok sorunun üstesinden iyileştirici cep telefonu melodileriyle gelmeye çalışıyor.

Japon Telefon Melodisi Tonu Laboratuvarı, hayatı daha hoş kılacağını iddia ettiği 27 farklı melodi tasarladı.

Japonya'da nezlenin yaygınlaşmasıyla, "Hanna Sukkiri Melodisinin" popülerliği arttı. Şirket cep telefonu burna yakın olduğunda "melodinin rezonans frekansının sıklığının burnun içindeki polenlerin düşmesini sağlayacağını" iddia ediyor. Şirket, melodinin bir doktorla işbirliği içinde tasarlandığını da vurguluyor.

Kullanıcının cildine iyi gelen, uyku getiren, uykusuz kalma süresini uzatan ve hatta kargaları kovan melodiler de bulunuyor. Bir başka melodi, gecikmiş ev işlerini yapmaya teşvik ediyor.

Şirket ayrıca telefonun kişiselleştirilebileceğini belirterek, melodinin sıklığının kişinin elmacık kemiklerinin büyüklüğüne göre ayarlanabileceğini ve ses dalgalarının etkisinin artırılabileceğini de söylüyor.

Cep telefonu melodileri ile insan vücudu arasındaki bağlantıyı ortaya koyan ilk uzmanlardan biri olan Doktor Hideto Tomabechi, bir bebek ağlamasının bilinç altı sesini içeren bir melodiyi tasarlamak için 15 yılını harcamış.

Doktora göre, kadınlar bu sese hem duygusal hem de fiziksel bir tepki veriyor ve göğüsleri büyüyor.

Japonlar arasında cep telefonunun ne kadar yaygın olarak kullanıldığı ve genç kadın kullanıcılarının günde ortalama 40 kez arandığı düşünüldüğünde Tomabechi, tasarladığı bu melodinin uzun süre kullanılacağı ve beğeni kazanacağı düşüncesinde. Tomabechi halihazırda, insanların ilk bakışta aşık olmasını sağlayacak bir melodi üzerinde çalışıyor.
#1 - Mart 21 2010, 15:26:03
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.