Alternatifim Cafe

Söz sırası onlarda...

Discussion started on İşletim Sistemleri

İlk 5 tamam ama ya diğer altısı?

Windows 7'nin tartışılan tarayıcı ekranı hakkında tüm devler konuştu, ama onlar ilk kez konuşuyor...

Microsoft gibi dünya çapında faaliyet gösteren firmaları en çok zorlayan konulardan biri de, farklı ülke veya bölgelerin uygulamalarına ayak uydurmak zorunda kalması. Neyse ki Avrupa'daki tekelcilik suçlamalarını, Avrupa Komisyonu'nun da desteğiyle Microsoft, tarayıcı seçim ekranı ile bir orta yol bulmayı başardı.

Tarayıcı seçim ekranı başta Opera olmak üzere diğer önemli taryaıcı sahiplerini de oldukça memnun etti. Fakat herkes bu kadar da memnun değil. Bildiğiniz gibi tarayıcı seçim ekranın ilk bakışta sadece en büyük 5 tarayıcı görülebiliyor. Diğer 6 daha küçük tarayıcıyı bulmak ise o kadar da kolay değil.

Bu 6 tarayıcı yani Maxthon, SlimBrowser, Avant Force, Flock, Sleipnir ve GreenBrowser, bu durumundan memnun değiller ve kendi tarayıcılarının daha çok görülebilmesi için yeni bir düzenleme umudu ile Avrupa Komisyonu'nun kapısını çaldılar. Flock'un patronu Shawn Hardin konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Büyük tarayıcılardaki kadar paramız olmadığı için onlarla aynı seviyede mücadele etmemiz mümkün değil. Bu yüzden tarayıcı seçim penceresi bizim için çok önemli ve şimdiki hali bizim açımızdan son derece büyük bir hayal kırıklığı..."
#1 - Mart 21 2010, 15:17:48
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.