Alternatifim Cafe

Mehmet Okur’un heykeli dikildi

Discussion started on Basketbol

NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen milli basketbolcu Mehmet Okur'un heykeli, Yalova'da bir lisenin bahçesine dikildi.

Yalova Belediyesi tarafından yaptırılan yaklaşık 3 metre boyundaki heykel, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin bahçesine yerleştirildi.

Kentin yetiştirdiği önemli sporculardan biri olan Mehmet Okur'un heykeli için önümüzdeki günlerde bir açılış töreni düzenleneceği, törene milli basketbolcunun da çağrılacağı bildirildi. Heykelle birlikte açılışı yapılacak okulun spor salonuna da Mehmet Okur'un isminin verilmesinin gündemde olduğu öğrenildi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, gazetecilere yaptığı açıklamada, milli basketbolcu Mehmet Okur ile eski milli güreşçi Sırrı Acar ve bir dönem Beşiktaş'ta forma giyen Tuğrul Şener'in kentin yetiştirdiği önemli sporculardan olduklarını söyledi.

Bir önceki belediye yönetimi tarafından başlatılan çalışma kapsamında bu sporcuların heykellerini yaptırdıklarını ifade eden Koçal, ''Mehmet Okur'un heykelini Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nin bahçesine yerleştirdik. Diğer iki heykeli ise depoda bekletiyoruz. Onların nereye dikileceğiyle ilgili kararı önümüzdeki aylarda yapılacak meclis toplantılarında alacağız'' diye konuştu.
#1 - Mart 21 2010, 14:55:47
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.