Alternatifim Cafe

Beşiktaş'a bir şok dava daha

Discussion started on Beşiktaş

Del Bosque'ye servet ödeyen Beşiktaş'a bir şok dava daha...

Bilindiği gibi Beşiktaş sezon başında Nihat Kahveci’yi 4 milyon 250 bin euro bonservis bedeliyle İspanyol Villareal kulübünden transfer etmişti. Ancak Beşiktaş söz konusu oyuncunun transfer ücretini zamanında ödeyemedi.

Parayı bir türlü tahsil edemeyen Villareal ise Beşiktaş’ı UEFA’ya şikayet etti. İspanyol kulübünün gecikme faizleriyle birlikte alacağını Beşiktaş’tan tahsil etme konusunda çalışmalar yaptığı öğrenildi.

Ekonomik bakımdan sıkıntılı bir dönem geçiren Beşiktaş’ta Başkan Yıldırım Demirören’in bu sorunu kamuoyuna duyurmadan çözmek için kaynak arayışında olduğu da belirtiliyor. Ancak İspanyollar artık bu parayı mahkeme kanalıyla faizleriyle birlikte tahsil etmekte kararlı.

Beşiktaş, Nihat Kahveci'yle ilk yılı 3 milyon 500 bin euro diğer 3 yılı ise 2.5 milyoner euro garanti para ödemek üzere 4 yıllık anlaşma yapmıştı. İlk onbire girmekte zorlanan Nihat'ın, Kartal'a 15 milyon euroyu bulan maliyeti bu dava yüzünden daha da artacak.

Beşiktaş daha önce de İspanyol teknik adam Del Bosque’nin parasını ödemediği için iş davalık olmuş, Siyah-Beyazlılar 10 trilyonu aşan bir fatura ödemek durumunda kalmıştı.
#1 - Mart 21 2010, 14:44:12
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.