Alternatifim Cafe

Bugün ne keşfettiniz?

Discussion started on Kişisel

Herşeyin bir anda alt üst olabiliceğini.
#76 - Nisan 28 2010, 00:27:18
“Unutkanlar şanslıdır.Çünkü hatalarının acısını çekmezler.”

Ben seni çoktan unuttum. :)
#77 - Nisan 28 2010, 03:07:32
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

Seramik hamurunu kıvama getirme çalışmaları, çocuklardan ipuçları ve püf noktaları.

-Ama öğretmenim sen hamura su koymadın ya, sert şimdi. Tükürünce yumuşar.
#78 - Nisan 28 2010, 21:43:17

arsenik

Fırında makarna yapmayı bırak, ısıtamıyorsun bile. Nasıl ısıtıcam bunu diye babanı arıyorsun. Senin neyine fırında makarna yapmak yaa. sdfddfsdf ama yapıcam valla bak.
#79 - Nisan 29 2010, 18:47:12

Karaktersizin önde gideniymiş.
#80 - Nisan 29 2010, 20:24:51

bunların okumuşuda aynı,cahilide aynı.demekki mes'ele okuma mes'elesi değilmiş.mes'ele kafayı rasyonalizmin sebep sonuç ilişkilerine adayıp tüm algısını 5 duyuya indirgeyip sonrada bilmiş bir şekilde "görmediğime,duymadığıma,dokunmadığıma,tatmadığıma,ellemediğime,koklamadığıma,ağzıma almadığıma,öpüp bağrıma basmadığıma inanmam" demekte değilmiş.demekki olay başka bir yerde çözülecek.demekki çözüm başka bir yerde,başka bir kriterde.nedir bu kriter? vicdanlı olmak mı? insaflı olmak mı? samimi olmak mı? delikanlı olmak mı? dağları yırtıp enginlere sığmayıp taşmak mı? nedir kıstasın? dayanak noktan nedir? yoksa,sebepleri bir kenara koyup takdir-i ilahi'ye iman etmek mi? yoksa bu kolaycılık gibimi geliyor sana? herşeyi  tanımlayamadığın "büyük bir güce" havale etmek sana korkaklık,kolaycılık,yobazlık olarak mı geliyor? sen tanımladığın güç olan ailene,eşine,dostuna,sevgiline,parana,puluna,malına,mülküne,evine,barkına sığınırken bunun adına bağlılık diyorsunda,ben 5 duyumdan ziyade olana sığınırken mi yobaz oluyorum? pamuk tıkayıcın olayım senin emi?
#81 - Nisan 30 2010, 02:44:43
« Son Düzenleme: Nisan 30 2010, 02:45:31 Gönderen: tolga0101 »
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Fade

Astral Seyahat denen şeyi. :)
#82 - Mayıs 01 2010, 16:14:09

insanın başına korktuğu şeyler gelebiliyor. ne kadar tedbirli davransa da.
#83 - Mayıs 01 2010, 16:15:28
Başım dönsün, her şey dönsün, salla beni dünyam dönsün gönül salıncağında. :)

bir insanın hatasını yüzüne söylemek ona iyiliktir,yapılması lazımdır.darılır,küser,trip atar vs.. diye düşünmek saçmalıktır.kişinin çekingenliğini gösterir.öküzlemesine her ağıza gelen şey söylenmemeli,herşeyin bir vakti zamanı üslubu var ama bulunduğu ortamda olayların gidişatına hiçbir etkisi olmadan seyretmekte olmaz aga.
bir şey daha keşfettim ki;bir insanın yüzüne karşı söyleyemeyeceğin şeyleri arkasından da söyleme.hatta ilk yüzüne söyle,sonra aynı kelimeleri kullanarak ardından konuş.yiyorsa tabi :)
#84 - Mayıs 02 2010, 03:34:03
« Son Düzenleme: Mayıs 02 2010, 03:35:24 Gönderen: tolga0101 »

Özgür Gümüşsoy'u.  - Nasıl bi adamdır yahu bu.
#85 - Mayıs 02 2010, 18:25:55
Sevdiğim
Önce kemir bu tel örgüleri gövdemden
Geç derimin altındaki tehlikeleri
Yürek kızgın bir kuma devrilmeden
Yokla beni
abdurrahmancahitzarifoğlu

.
#86 - Mayıs 02 2010, 19:14:09
« Son Düzenleme: Mayıs 02 2010, 19:14:32 Gönderen: Zifir. »
Zifir.

Motley

Gençliğimin boş yere geçip gittiğini. Yalnızlıgın çok zor olduğunu...
#87 - Mayıs 04 2010, 23:40:47

kimseye karşı ilgim, sevgim olmadığını. hani hiç kimseye hem de. bir tek arkadaşlık babında seviyorum, seviyorum çok. ama aşk, meşk. içim çürümüş artık benim.
#88 - Mayıs 05 2010, 00:46:01

tşört giyilebilirmiş artık
#89 - Mayıs 05 2010, 01:05:39

Her şey tatlı bir kaşıntıyla başladı. Çok geçmeden bu yazın ilk sivrisinek saldırısına uğramış olduğumu fark ettim. Yastık-terlik kuşandım akabinde. Hiddetlendim. Evet!
#90 - Mayıs 05 2010, 11:27:22

İnsanın sabah erken bir saatte uyanıp hazırlandıktan sonra amaaan deyip tekrar uyuyabileceğini keşfettim. Saçımı taramasam 5 dakika daha uyuyabilirim hesapları yapan bir insanım ama kalktım, makyaj yapma özürlü olmam sebebiyle tam bir saatte hazırlandım, evet şimdi oldum kıhkıh yaptıktan sonra yatağa baktım, saate baktım, fiziğe gitmek mi yoksa uyumak mı dedim, okula gitmenin ne anlamı var nasıl olsa diğer derse giremeyeceğim diye kendimi gaza getirdim ve uyudum. O değil de makyaj yapabildim çok mutluyum :Ç
#91 - Mayıs 06 2010, 01:25:31
Suskun bir tutkuyum ben.
Evde ocaksızım, savaşta kılıçsız.
Ve de hastayım kendi gücümden.

kadın olarak hepimizin ucundan da olsa orspu olduğumuzu.
#92 - Mayıs 06 2010, 02:51:31

trafikte adeta bi canavara dönüştüğümü.

canavardan kastım şe, hız değil. sol şeritten uyuz uyuz seyreden insanlara fitil oluyorum ve fırsatını bulup solladığım zaman camı açıp, el kol hareketleriyle ''seni bulacaam olm, seni bulacaaam'' işareti yapmadan rahat edemiyorum. altındaki arabanın hakkını vermeyen adamı kırmızı ışıkta kıstırıp öldüresiye tekmeleyesim geliyor mesela. alcan altına böylesini abi,

- niye lan, niye? niya basmıyosun mnakoduuum? allll, all köpekk, aaallll

şeklinde suratına suratına çalışmak! ahhhh, işte bunu seviyorum!
--

ayrıca araba kulllanırken güneş gözlüğü takan kadınların çok seksi olduğunu farkettim :) onlar da benim karizmamı tabiki (h)
#93 - Mayıs 06 2010, 04:05:32
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

ayrıca bu konunun ''herkes kendisi hakkında bir gerçek yazsın'' ve ''söyleyemedikleriniz'' konusuyla temel anlamda aynı kapıya çıktığını.
hatta bu üçlüye ''gaza geldim ben de itiraf ediyorum'' konusun da eklemek gerekiyor.

ve tabiii benim, sevişmem gereken kadınla değil de bu konuyla ilgilendiğimi farkettim şu an. kusura bakmayın, bekletemiycem hatunu :)
#94 - Mayıs 06 2010, 04:14:38
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Sanal dünya çok küçük...!
Aylin, hem Ertan'ın kankisini tanıyor, myspaces aracılığıyla, hemde burda ki Deniz'i - matanay olan - Nasıl denk geliyor kardeşim ? :w
#95 - Mayıs 06 2010, 10:14:07
Sevdiğim
Önce kemir bu tel örgüleri gövdemden
Geç derimin altındaki tehlikeleri
Yürek kızgın bir kuma devrilmeden
Yokla beni
abdurrahmancahitzarifoğlu

Zeitgeist

eyeliner sürebilen insanlar tanrıdır gözümde. :Ç
#96 - Mayıs 06 2010, 12:17:09

Kafam ayıkta olsa düz bi çizgi üzerinde yürüyemiyorum.
#97 - Mayıs 07 2010, 20:10:31
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları,radyolar... Hep beraberdik, aynı b*k çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Charles Bukowski

Bu durumun bi sonu yok.
#98 - Mayıs 08 2010, 01:43:50

heyecanlanmamak lazım.sakin olmak lazım.iş olacağına varıyor her türlü.popondan şapır şuğur o ter aksa dahi,gidişat değişmiyor
ayrıca bahar şenliklerine gitmemekle isabetli bir karar almışım
#99 - Mayıs 08 2010, 01:54:04

Fade

Herkese farklı bakıyormuşum, yakın arkadaşlarımdan birinin tespiti bu. Yani farklı derken; birine şefkatle, birine sevgiyle, birine mesafeli, birine abi diğerine abla der gibi falan... Bakışlarım beni eleveriyor yani, onu anladım ben. Yandım ben.
#100 - Mayıs 08 2010, 22:07:31

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.