Alternatifim Cafe

"Tarihi biz yaparız, siz tekrar edersiniz yegen"

Discussion started on Beşiktaş
Fenerbahçe taraftarları Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Antalyaspor ile oynanan maçta, geçen hafta Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında aleyhlerine hatalı kararlar verdiğini ileri sürdükleri Fırat Aydınus ve MHK'yı 20 bin kırmızı kartla protestoya hazırlanırken, sarı lacivertlilere ezeli rakipleri Beşiktaşlılardan yanıt geldi!.

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın resmi internet sitesi Forzabesiktas.com'dan Şükrü Saracoğlu'nda tarihi bir gece yaşanacağını iddia edenlere. başlığıyla yapılan açıklamada, benzer bir protestonun 2004 yılında Beşiktaş-Diyarbakırspor maçında kendileri tarafından yapıldığı hatırlatılırken, Tarihi biz yaparız, siz tekrar edersiniz yegen sözleriyle Fenerbahçelilere göndermede bulunuldu!.

2004-2005 sezonunda aleyhlerine yapılan hakem hatalarından yakınan siyah beyazlı taraftarlar, 16 Ekim 2004 tarihinde İnönü Stadı'nda oynanan Diyarbakırspor-Beşiktaş maçında ellerindeki sembolik kırmızı kartları sallayarak Merkez Hakem Kurulu'nu protesto etmişlerdi.

Açıklamada ayrıca, geçen hafta Nihat Özdemir tarafından Fenerbahçe düşmanı olarak nitelendirilen Fırat Aydınus'un daha önce yönettiği ve sarı lacivertli takımın galibiyetleriyle sonuçlanan Beşiktaş-Fenerbahçe derbileri de hatırlatıldı.

İşte Beşiktaş taraftarlarının yaptığı açıklama:

Şükrü Saracoğlu'nda tarihi bir gece yaşanacağını iddia edenlere.

16 Ekim 2004

Esprili şovları ile her zaman gündem yapan Beşiktaş taraftarları ilginç kırmızı kart' protestosu ile dün geceye yine damgasını vurdu. Maçtan önce bütün seyircilere kırmızı kart dağıtıldı. Hakemlerin sahaya çıktığı anda taraftarlar ellerindeki bu kartı hakemlere gösterdiler. Bir anda İnönü Stadı tribünleri kıpkırmızı oldu. Sessiz protesto sonra sözlü protestoyla devam etti.

Futbol Federasyonu ve hakemler aleyhinde tezahüratlarda bulundular. Dakikalar 55'i gösterdiğinde ise maçın en ilginç görüntüsü yaşandı. Beşiktaşlı Juanfran tribünlerden uçarak sahaya düşen bir kırmızı kartı alıp hakem Erol Ersoy'a Bu senin mi? diye sordu. Şaşıran Ersoy ise kartı aldı ve kendisinin olmadığını anlayınca yere attı

2005, İnönü Stadyumu.
Desibel rekoru desek hatırlar mısınız?
Sürpriz değil, o maçın hakemi de Fırat Aydınus.
Beşiktaş: 1 - Fenerbahçe: 2

Tarih 5 Ağustos 2007

Almanya, Süper Kupa finali hakem de Fırat Aydınus
Netice Fenerbahçe: 2 - Beşiktaş: 1

5 Mayıs 2007

İnönü Stadyumu, şampiyonluk maçı
Ne garip maçın hakemi de Fırat Aydınus
Beşiktaş: 0 - Fenerbahçe: 1

"Tarihi biz yaparız, siz tekrar edersiniz yegen"
 
#1 - Mart 08 2010, 20:06:15
''  Kaybedecek neyin var,ihtimalinden başka...

zaten biz yapmadan kimsenin aklına gelmez ki böyle şeyler :Ç
#2 - Mart 08 2010, 20:15:40
ben ne dersem o !!!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.