Alternatifim Cafe

Kürtçe şarkıya Türkçe söz yazdım!

Discussion started on Magazin

"Kürtçe şarkı söyleyeceğim" diyen Ahmet Kaya linç edilirken başroldeydi.

Serdar Ortaç "Mamak Cezaevi'nde askerlik meselesi yüzünden yatarken Kürtçe bir şarkıya Türkçe sözler yazdım. Ama Kürtçe şarkı benim sesime uymuyor" dedi

SERDAR ORTAÇ (FOTO-GALERİ)

KÜRTÇE ŞARKIYA TÜRKÇE SÖZLER YAZDIM

Serdar Ortaç, Türk Polis Teşkilatı Dul Ve Yetimleri Vakfı (TEYEV) yararına Haliç Kongre Merkezi'nde önceki akşam konser verdi. Kürt açılımı ile ilgili konuşan Serdar Ortaç "Zamanında ben da hata yaptım. İnsanları sorgusuz sualsiz yargıladım. Başkabakan bir dahaki toplantıya çağırırsa seve seve giderim. Zaten yıllar önce Mamak Cezaevi'nde askerlik meselesi yüzünden yatarken Kürtçe bir şarkıya Türkçe sözler yazdım. Ama Kürtçe şarkı benim sesime uymuyor" dedi.

AHMET KAYA LİNCİNDE BAŞROLDEYDİ

Bugün hayatta olmayan Ahmet Kaya, 1999'da Magazin Gazeteciler Derneğini'nin ödül töreninde "Kürtçe şarkı söylemek istiyorum" deyince, ortam gerilmiş, Serdar Ortaç sahnede 'Onuncu Yıl Marşı'nı okumuştu. Serdar Ortaç daha sonra "Ahmet Kaya'nın o gece linç edilmesinde rol oynadığım için pişmanım" demişti.
#1 - Şubat 27 2010, 19:43:06
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

ben zaten bu adamın her lafına inanırım xd birde şu kumarı bıraksa  :)
#2 - Ocak 27 2011, 16:15:23

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.