Alternatifim Cafe

"Benden iyisi yok!"

Discussion started on Müzik Dünyasından Haberler

Bedük: Müziğimin içi dolu, kimse kolay kolay taklit edemez!

'GO' adlı yeni albümü 10 Şubat'ta piyasaya çıkan  Bedük , iddialı ama iddiasının altı boş olmayan biri... Bugüne kadar yaptığı tüm albümlerinde prodüksiyondan sanat yönetmenliğine kadar her şeyle kendi ilgilenen ünlü sanatçıyla, yeni albümü hakkında konuşmak için bir araya geldik. Röportajda Bedük'ün eşi ve 11 aylık oğlu Kerem de bize eşlik etti. Lafını esirgemeyen, kendinden son derece emin ve değerinin farkında olan Bedük, yeni albümünü anlattı, bu arada sivri sözleriyle bir yerlere dokundurmayı da ihmal etmedi...

"Bu, kariyer albümüm oldu" diyorsunuz. Bundan önceki iki albümü niye kariyer albümü olarak görmüyorsunuz?
Bundan önceki iki albüm beni bir noktaya getiren albümlerdi. Bu ise noktayı koyan albüm...

Nasıl bir nokta bu?
Şimdiye kadarki geldiğim nokta aslında bu. İlk albümde, 'Tamam, bu adam olmuş' diyemiyordunuz, çünkü çok değişik şarkılar vardı. Genel bir tarzı yoktu, o zamana kadar yaptığım şeylerin toplamıydı o albüm. İkinci albümde sert şarkılar vardı. Bu albümde ise her şey var. Yapabileceklerimin en iyisi bunlar. O yüzden şu anda Bedük budur. Bundan sonra muhtemelen daha da ruh hastası bir şey gelecek ama nasıl bir şey olacak şu anda bilmiyorum.

İnsan kolay kolay 'Ben oldum' demez, başkalarının demesini bekler...
Ben diyorum.

Ne bu, kendini bilmek mi?
Egonun fazla büyük olması olabilir.

Müziğinizi nasıl konumlandırıyorsunuz? Alışılagelmişten çok farklı müzik yaptığınız kesin...
Benim yaptığım müziğe elektro-pop deniyor. Dans müziği. Ama tango da dans... Benim müziğimin, diğer dans müziklerinden ayrılan özelliği 'elektronik dans müziği' olarak geçmesi.

Sizin tarzınızda başka isim var mı?
Yok canım. Sizce var mı? Bu sırf tarz meselesi değil ki! Duruş, sahne şekli, dil; her şeyim farklı.

Her şeyle ilgilenmek işi daha iyi yapmanızı mı sağlıyor, yoksa zorlaştırıyor mu?
Ben bunu bir nedenden dolayı yapmıyorum. Yani zorlaştırıyor, kolaylaştırıyor ya da ucuz oluyor diye yapmıyorum; yöntemim bu. En iyisini benim yaptığımı düşünüyorum. Kendi yaptığımı çok beğeniyorum, dışarıda yapılan işleri hiç beğenmiyorum. Yepyeni, özgün bir şey sunuyorum insanlara. Elle tutulmayan bir şey bu vizyon. Vizyonumu birisine anlatana kadar kendim yaparım daha iyi.

Çok iddialı konuşuyorsunuz ama hiç ukala gözükmüyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz?
Artistlik yapmıyorum da o yüzden. Düşündüğümü söylüyorum sadece. Gerçekten iyi yaptığımı düşünüyorum, onun için de 'İyi yapıyorum' diyorum. O zaman da ukalalık olmuyor. Ama beni ukala, gıcık bulan çok adam da var.

Günlük yaşamdaki haliniz; kliplerdeki, televizyon programlarındaki imajınızdan çok farklı. Neden farklı bir imajla çıktınız dinleyicinin karşısına?
Buraya beyaz takım elbiseyle gelsem herhalde saçma olur. Ben de herkes gibi giyiniyorum. Nasıl insanlar iş yerine giderken kravatını takıyorsa, ben de işimi icra ederken takım elbise giyiyorum.
#1 - Şubat 21 2010, 18:06:42
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.