Alternatifim Cafe

Halil, Türkiye'yi istemiyor

Discussion started on Dünya Futbolu

Schalke 04'ten geçen ay Eintracht Frankfurt'a transfer olan Halil Altıntop, Türk kulüplerinde futbol oynamaya soğuk bakıyor.

Schalke 04'ten geçen ay Eintracht Frankfurt'a transfer olan Halil Altıntop'un, kısa sürede Frankfurt'un gözdesi olduğu ve takımda adeta el üstünde tutulduğu belirtildi.

Almanya'nın en çok satan gazetesi Bild, Enitracht Frankfurt'un yeni kurtarıcısı olarak gösterilen ve hafta sonu SC Freiburg'a attığı golle takımının galip gelmesini sağlayan Halil Altıntop'la yaptığı bir röportaja yer verdi. Milli oyuncuyla yaptığı röportajı, "Halil Altıntop: 'Ben bir Frankfurtluyum'" başlığı ile okurlarına aktaran Bild, Frankfurt formasıyla attığı ilk golün ardından taraftarların bağrına bastığı Halil Altıntop'un, yeni takmında kendisini çok iyi hissettiğini yazdı.

Halil Altıntop'un, ara transfer döneminde Frankfurt kadrosuna dahil olduğunu ve sezon sonuna kadar mukavele imzaladığını hatırlatan Bild, yetenekli golcünün ortaya koyduğu başarılı futbolla mukavelesinin uzatılabileceği yorumunu yaptı.

Halil Altıntop'un atacağı gollerle fiyatını artırabileceği yorumunu yapan Bild, "Galatasaray'ın kapısını çaldığı Halil Altıntop, hiç bir Türk kulübünde futbol oynamak istemiyor" diye yazdı.

Halil Altıntop'un piyasa değerinin 3 milyon Euro olduğunu ve eski kulübü Schalke04'te yıllık 2 milyon Euro kazandığını belirten Bild Gazetesi, milli oyuncunun fiyatı şimdikinden aşağı düşmemeli yorumunda bulundu.

Bild, Eintracht Frankfurt Teknik Direktörü Michael Skibbe'nin, "Halil kısa sürede takıma hem uyum sağladı, hem de büyük ölçüde katkısı oldu. Kendisiyle uzun süre çalışmak isteriz. Takım olarak gelecekte daha önlerde olmalıyız, bunun için de güçlü kadroya sahip olmalıyız" şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Halil Altıntop'un Eintracht Frankfurt'un yeni gösdesi olduğunu belirten Bild, Frankfurt'un savunma oyuncusu Chris'in "Halil çok üstün yeteneklere sahip. Rakip kale önünde ne yapacağını bilen bir adam. Böyle bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Kesinlikle mukavelesi uzatılmalı. Bu da en kısa zamanda hatta olursa yarın gerçekleştirilmeli" şeklindeki övgü dolu sözlerine ayrıca yer verdi.
#1 - Şubat 17 2010, 20:56:52
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.