Alternatifim Cafe

Trabzonspor'dan Bursa'ya tepki

Discussion started on Trabzonspor

Trabzonspor Yönetim Kurulu, 15 Şubat Pazartesi günü Bursaspor ile deplasmanda yapılan karşılaşmada oyuncuları Egemen Korkmaz'a tribünlerden gösterilen tepkinin ve maçın ardından bordo-mavili taraftarları taşıyan otobüslerin taşlanmasının, geliştirilmeye çalışılan dostluk bağları adına olumsuz görüntüler olarak öne çıktığını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bursaspor maçı ve sonrasında yaşanan bazı görüntülerin Fair-play ruhuyla bağdaşmadığı ifade edilerek, "Bursaspor karşılaşması öncesinde yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından iki kent arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi adına mesajlar verilmesine rağmen müsabaka süresince yaşanan bazı gelişmeler bizleri fazlasıyla üzmüştür. Özellikle oyuncumuz Egemen Korkmaz’a 90 dakika boyunca gösterilen tepki ve maçın ardından taraftarlarımızı taşıyan otobüslerin taşlanması, geliştirmeye çalıştığımız dostluk bağları adına olumsuz görüntüler olarak öne çıkmıştır" denildi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun Bursa’da bulunduğu süre içinde gerek kentin valisi gerekse de belediye başkanını ziyaret ettiğinin de kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yönetim kurulumuz, sadece sportif anlamda değil, kentler arası diyaloğun geliştirilmesi adına da sağlıklı mesajlar verilebilmesi çabası içerisinde olmuştur. Ayrıca Bursaspor formasını giyen eski kaptanımız Hüseyin Çimşir, taraftarlarımız tarafından alkışlanarak tribünlere davet edilmiş ve kendisi de bu davete olumlu karşılık vermiştir. Sporda dostluk, barış, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi düşüncesinde olan kulübümüzün rakiplerinden de aynı duyarlılığı görmek istediğini hatırlatıyor, bundan böyle tüm kesimlerin olaya bu pencereden bakacağını umuyoruz."
#1 - Şubat 17 2010, 20:53:47
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.