Alternatifim Cafe

Oku başkan oku!

Discussion started on Türkiye'de Futbol

Her şey, Brezilya’da yayınlanan spor gazetesi Globo Esporte’de çıkan bir haberle başladı... Globo Esporte’deki haberde, Santos Kulübü’nün yeni başkanı Lis Alvaro de Oliveira Ribeiro, eski başkan Texeira’yı Tabata transferinde usulsüzlük olduğu gerekçesiyle suçluyordu. Brezilyalılar, “Tabata hala Santos’un sözleşmeli futbolcusudur” şeklindeki bir iddiayı da ortaya koyuyordu. Zaten bir gazetecinin bunu görmezden gelmesi en başta mesleğine ve çalıştığı kuruma ihanet olurdu. FANATİK olarak biz de bu haberi sayfalarımıza taşıdık. Bu noktaya kadar hem Globo Esporte, hem de FANATİK Gazetesi’nde ne Gaziantepspor’u suçlayan vardı, ne de İbrahim Kızıl’ın ismini ağzına alan... Haberi yapan da gazetenin Sao Paulo’da yaşayan muhabiri Adilson Barros’tu. Kızıl’ın kozlarını paylaşması ve şerefsizlikle suçlaması gereken kişi de o... Ayrıca Türkiye’de bizim dışımızda Akşam, Habertürk, Milliyet gazeteleri de bu habere yer vermişti. Ama her ne hikmetse Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl daha haberi okumadan, anlamadan, idrak edemeden kulaktan dolma bilgilerle telefonuna sarıldı ve gazetemiz başta olmak üzere Türk basınına hakaretler yağdırdı. Kulübün internet sitesinde de sadece FANATİK Gazetesi yalanlandı. Başkan’ın buna da yanıtı hazırdı: Çünkü ben haberi FANATİK’ten okudum.

Bomba bir iddiası da var
Ayrıca ilginç bir iddia ortaya attı Kızıl... “Brezilyalılar bu haberi yazdıysa, kesin yerel basın yazdırmıştır.” Yani İbrahim Kızıl, Santos Kulübü’nün içerisinde yaşanan krizin Gaziantep yerel basını tarafından Brezilya’ya sızdırıldığını öne sürdü.

Okumadığı habere hakaret
Aslında durum açık ve net... Türk sporunu yönetenler daha gazete okumadan gazeteleri eleştirme, hatta hakaret etme hakkını kendinde görebiliyor. Bu durum da futbol takımlarının durumunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Bize de Başkan’a seslenmek düşüyor: OKU BAŞKAN OKU!

‘Bizi hiç ilgilendirmez’
Beşiktaş Kulübü de, Tabata konusunda sessiz kalmadı. Sezon başında 8 milyon Euro karşılığında gerçekleştirilen transfer hakkında Siyah-Beyazlılar’dan bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Rodrigo Tabata, kulübümüzün sözleşmeli oyuncusu olup, tüm bonservis ve federatif hakları kulübümüze aittir. Oyuncumuzun Beşiktaş’a transferinden önce oynadığı kulüpler arasındaki anlaşmalar veya olası ihtilaflar kulübümüzün ilgisi ve sorumluluğu dahilinde değildir...

İşte o haber...
Gaziantepspor Başkanı İbrahim?Kızıl’ı çıldırtan haberi Brezilya’nın Globo Esporte Gazetesi yayınladı, muhabir Adilson Barros yazdı. Ancak Kızıl’a göre ‘şerefsizce’ yapılmış bu haber Türk basınının hayal ürünüydü.
#1 - Şubat 17 2010, 20:54:49
Bu içindeki; olmayan beyninin değil aşk'sızlıktan guruldayan midenin sesi.
Sana hayvan dediğimde hayvanlar alınmıyor da sendeki bu tavır neyin nesi ?!


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.