Alternatifim Cafe

2006 Yılı Burç Analizleri

Discussion started on Astroloji

koç
Genel Görünüm

Sevgili Koç, 2006, kişisel gelişiminiz açısından güzel bir yıl olacak. Geçen sene korkularınızla yalnız başınıza yüzleşmek zorunda kalmıştınız, ama bu sene tam tersi olacak ve karşınıza çıkacak çeşitli alanlardaki zor kararlarda yanınızda olacak ve sizi düşünecek en az bir kişi olacak.

Bu sene burcunuzda Ay ve Güneş tutulmaları var. Tutulmaların burcumuzda olduğu yıllar daima daha dramatik olur. Tutulmalar hayatınızda bir dönüm noktası yaratabilirler. Tutulmalar altı ayda bir, aynı iki burca ve çift olarak gelirler ve bir sonraki burçlara geçmeleri de yaklaşık on sekiz ay sürer. Bu dönem süresince her tutulma, bir önceki tutulmada ortaya çıkan gelişmelerin üzerine yeni gelişmeler ilave ederek olgunluğumuzu yeni bir seviyeye taşır. Burcunuzdaki tutulmaları atlattıktan sonra yaklaşık dokuz sene bir daha tutulma yaşamayacaksınız ve hayatınız düz bir çizgiye oturacak.

Aşk
Aşk açısından 2006 muhteşem bir yıl olabilir. Mutluluk ve iyi şans gezegeni Jüpiter, Ekim 2005'e kadar bağlılığı yöneten ve horoskopun evlilik için en ümit vaat eden alanı olan yedinci evinizde olacak. Yedinci ev yeni başlayan aşkları değil uzun süreli beraberlikleri ve evliliği yönetir. On yıldan uzun bir süredir Jüpiter'i bu evinizde ağırlamamıştınız, bu sizin için yeni ve şanslı bir gelişme.

2006'ya girerken beraber olduğunuz özel biri yoksa Terazi burcundaki Jüpiter size, uygun birkaç aday getirebilir. O nedenle gözlerinizi açın. Eğer zaten beraber olduğunuz biri varsa partneriniz 2006'da olağanüstü bir başarı yakalayacak ve onun bu şansından siz de faydalanacaksınız. Bu eğilimden evli ya da bekar tüm Koçlar etkilenecek.

Koç, Zodyak'ın en bağımsız ve bireysel burçlarından biri olmasına rağmen, bu yılın yeni eğilimi bir eş bulmak olacak. 2006'da her şeyi kendiniz yapmak zorunda kalmayacaksınız. Aslına bakarsanız her şeyi kendi başınıza yapmak sizin yararınıza da olmayacak. İlişkinizde kontrolü bir parça karşı tarafa bırakmak sizin için de yeni bir deneyim olabilir. Koçlar ister aşkta, ister işte olsun liderlik etmeyi severler ama bu kez kontrolü isteyerek karşınızdakine bırakacaksınız. Hayatınızdaki kişinin özel biri olduğu açık, yoksa böyle bir şey yapmazdınız. Bu insanı şu anda tanıyorsunuz ya da yıl içinde tanışacaksınız.

Gelecek iki yıl boyunca (Temmuz 2006 - Eylül 2007) Aslan burcundaki Satürn sizden aşk hayatınızı daha ciddiye almanızı talep edecek. Bu ev aynı zamanda hamilelik, çocuklar, yaratıcı konular ve eğlenmek için ayırdığınız zamanı ve boş vaktinizi de yönetir.

Beraber olduğunuz biri varsa, onun sizinle görüşmeye her an müsait olmadığını görebilirsiniz. Sevgiliniz hâlâ evli olabilir ya da çok çalışıyor, akşam okuluna gidiyor, başka bir şehirde ya da ülkede yaşıyor olabilir. Sebep her ne olursa olsun sizinle istediğiniz sıklıkta beraber olamayacaktır.

Kariyer
Yeni bir iş kurmak için en uygun zamanı seçmek gerekir. İş için kapıyı açtığınız tarih (ya da bir şirketi kurduğunuz tarih) o işin doğum günü olacaktır. Yeni bir iş kurmanız için en ideal zaman ün, onur ve liderliği yöneten onuncu evinizde dört gök cisminin bulunduğu 10 Ocak 2005 olacaktır.

Kuracağınız iş bir ortaklık ise, ekimde Terazi burcunda oluşan yeniayı ya da Jüpiter'in Güneş'e yaklaştığı 22 Ekim'i seçin.

Mars'ın kariyer ve ünü yöneten onuncu evinizde bulunduğu dönem (6 Şubat - 20 Mart arası) ilerlemek için mükemmel olacak. Değerlendirebileceğiniz bir tarih dilimi daha var; o da Haziran'daki dolunay ve bu dolunayın üç gün öncesi ve sonrası arasındaki dönem. Bu dolunay size taze bir başlangıçtan ziyade bir kapanışı ya da sonlanmayı getiriyor. Terfi edebilir veya daha önce yaptığınız bir iş görüşmesiyle ilgili haber ya da başarıyla yaptığınız bir işle ilgili geri bildirim alabilirsiniz.

Ev ve aile
Temmuz 2006'da Satürn'ün yuva evinizden ve Yengeç burcundan çıkmasıyla ailevi koşullar rahatlayacak. Satürn hayat derslerinin gezegenidir ve geçen on sekiz ay boyunca da sizin yaşadığınız fiziksel mekanı, mal ve mülklerinizi, emlak anlaşmalarınızı ve aile üyeleri ile olan ilişkilerinizi etkiledi. Bu alanlarda zorluklar ve kısıtlamalar getirdi. Son dönemde bu alanlara önemli ölçüde yoğunlaşmış olabilirsiniz. Satürn'ün etkisi oldukça ağırdır ama aynı yere bir daha 29 sene gelmeyecek, içiniz rahat olsun.

Doğum gününüz 9-19 Nisan arasında ise bu yıl ocak ve temmuz ortası arasında Satürn'ün ışınlarını doğrudan hissedeceksiniz. (9-13 Nisan arasında doğan Koçlar bu etkiyle geçen yılın ikinci yarısında tanıştılar ve neden söz ettiğimizi zaten biliyorlar.)

Para
Enerji ve odaklanma gezegeni Mars bu yıl, temmuz sonundan 2006'nın ilk aylarına kadar paranın sizin için çok önem kazanmasına sebep olacak. 2006'da çok para harcayacaksınız, hatta büyük olasılıkla yıllardır harcadığınızdan fazlasını, ama neyse ki, Mars aynı zamanda daha çok para kazanmanın yollarını bulmanıza da yardım edecek.

2006'da takip etmeniz gereken o kadar çok maddi konu var ki bunu başarabilmek için defter tutmanız gerekebilir. Maddi kaynaklarınızı yeniden değerlendirmek ve düzenlemek ihtiyacını duyacaksınız ve eğer doğru şekilde yapabilirseniz bu işten kazançlı çıkabilirsiniz. Her ne kadar yıl, beklenmedik gelişmeler ile başlasa da çok kısa sürede kontrolü ele geçirmeyi başaracaksınız.

2006 sonunda maddi açıdan mümkün olan en iyi etkilere sahip olacaksınız. Yıllardır böyle bir etki yaşamamıştınız. Meyvelerini bir sonraki yıl, 2007'de göreceğiniz planlar yapmaya ya da anında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık
Kilo vermek istiyorsanız, rejime şubatta gerçekleşecek olan dolunaydan birkaç gün sonra başlayın. Bu dönemde daha sağlıklı ve formda olmak için bir şeyler yapmanız gerektiğine karar vereceksiniz. Bu dolunay, sağlık ve formunuzu yöneten altıncı evinizde olacak ki, bu da kendinizi spor salonuna atacağınıza işaret ediyor.

Bu aynı zamanda dişçinize gitmeniz, göz muayenesi olmanız, tansiyonunuza baktırmanız ya da kan testleri yaptırmanız için senenin en uygun zamanlarından.

Jüpiter ekimde Akrep burcuna sizin aynı zamanda ameliyatları yöneten sekizinci evinize geçecek. Jüpiter burada bir sene kalacak ve herhangi bir tıbbi müdahale gerektiğinde, sizi koruyacak.

boga
Genel Görünüm
Sevgili Boğa, bu yılın ortasından itibaren, zorlu uğraşılarınızın sona ermesiyle 2006 yılı daha sakin geçecek. Hayattan zevk almaya başlayacaksınız. Önünüzdeki yıla heyecan dolu ve olumlu bir şekilde bakmak için güzel nedenleriniz var.

Son zamanlarda yaşadığınız değişimler, Boğa'ya ve tam karşınızda bulunan Akrep burcuna düşen tutulmalardan kaynaklandı. İlk olarak Mayıs 2003'te başlayan bu tutulmalar serisi, altı ayda bir, sırasıyla Kasım 2003, Mayıs 2004 ve Ekim 2004'te meydana geldi. Geriye dönüp hatırlamaya çalışın, belki bu tarihlerin yakınlarında hayatınızda ani gelişmelerle karşılaşmışsınızdır.

Kariyeriniz, yakın bir ilişkiniz veya yuvanız bu gelişmelerin odak noktası olmuş olabilir ya da sağlık sorunları ile karşılaşmış olabilirsiniz. Kendi imajınız değişim geçiren unsurlardan biri olabilir, buna bağlı olarak dış görünümünüzü de değiştirmiş olabilirsiniz.

Eğer bu eğilim daha gerçekleşmediyse, bu yıl gerçekleşebilir.

Bu yıl evrenin sizin için hazırlamış olduğu güzel bir ödül daha var. Girişkenlik ve enerji gezegeni Mars, Boğa burcuna geçecek ve her zamanki gibi yedi hafta değil, tam altı ay burada kalacak!

Temmuz sonundan itibaren Mars, önünüze kapılar açmaya ve ilerleyişinizi hızlandırmaya başlayacak. Aslında Mars'ın yardımları tam zamanında başlayacak, çünkü aynı zamanda Boğa ve Akrep burcundaki tutulmaların etkisinden de kurtulmuş olacaksınız. Mars'ın verdiği cesaret ve kararlılıkla tohumları atılan işlerin gelişme şansı daha yüksektir. Ancak gerileme dönemlerinden kaçınmanız gerekiyor.

Mars'ın, ekim ile aralık arasında gerileyecek olması, ilerleme hızınızı yavaşlatarak biraz bunalmanıza neden olabilir. Ama endişelenmeyin, daha sakin bir tempo sizin yararınıza olacaktır.

Aşk
Nisan ayında yakın ilişki ve evlilik evinizde bir ay tutulması var. Bu tutulma dikkatinizi bir ilişkiye çekebilir. Birlikte kalmaya devam edip, daha da yakınlaşacak mısınız yoksa onu terk mi edeceksiniz? Ay tutulması çok çabuk bir karar vermenizi talep edecek. Gelen haberler ne türde olursa olsun, bir şeyin bittiğini ama yeni bir şeyin başladığını göreceksiniz.

Eğer 24 Nisan ve yakınlarında doğduysanız bu tutulma sizi direkt etkiliyor. Mayıs doğumlu bir Boğa iseniz, burcunuzda ve Akrep burcunda yer alan yukarıda söz ettiğimiz önceki tutulmaları hatırlayın, o tarihler sizin için daha önemliydi.

Eğer geçen birkaç yıl içinde yakın bir ilişkinizde düş kırıklığı veya ayrılık geçirdiyseniz, Jüpiter'in, Ekim 2006'da yedinci evinize girmesiyle içiniz tekrar ısınmaya başlayacak. Yeni bir ilişki bulmak ve ilişkiyi devam ettirebilmek için durumlara olumlu bakmaya başlayacak ve kendinize olan güveninizi geri kazanacaksınız. Geçen iki yıl süresince yaşadığınız tutulmalar, ortaklıklarınızın ve beraberliklerinizin gücünü sınadılar. Güçlü ilişkileriniz daha da güçlendiler, fakat güçsüz olanlar dağıldılar ya da dağılacaklar. Tutulma sırasında ikisinin ortası pek olmaz.

2004-2005 döneminden uzaklaşıp, 2006 yılının sonlarına doğru yaklaştıkça, iş veya özel hayatınızda yürümeyen ilişkilerinizin zaten yeteri kadar güçlü olmadıklarını siz de fark edeceksiniz. Bu dönem içinde bazı Boğalar acı tecrübeler geçirmiş olabilirler, ama zaman geçtikçe onlar da ilişkileri hakkında gerçekleri öğrenip, yenilerini bulmak üzere hür kaldıklarına memnun olacaklar.

Talih gezegeni Jüpiter ekimden itibaren bir sene boyunca yakın ilişki ve evlilik evinize şans getirecek. Eğer bekarsanız ve yeniden aşık olmaya niyetiniz olmadığını düşünüyorsanız, tatlı sürprizlere hazır olun.

Kariyer
Kariyerinizde ilerlemeniz için en iyi dönem şubattaki yeniaydan hemen sonra gelecek.
Bu yeniay gerçekten nefis olacak! Eğer terfi etmek veya yeni bir iş bekliyorsanız, yılın en iyi zamanı olan bu yeniay döneminden mutlaka faydalanmalısınız! Şubatta yeniayın görünmesinden sonra, iki haftanız daha var.

Fakat en etkili dönem yeniayın hemen sonrasındaki ilk hafta olacaktır. Beşinci şöhret evinizde beş gezegenin bulunmasıyla, isminiz herkesin dilinde olacak. Bu süreç yeni bir terfi almak veya yeni bir pozisyona geçmek için 2006 yılının en iyi dönemi.

Şubat ayı, kariyeriniz için şüphesiz diğer aylardan daha iyi, ama ağustos ortasında da benzer güzel bir dönem var. Etkiler biraz karışık, onun için biraz tetikte olmalısınız.
Eğer yaratıcılık gerektiren bir alanda çalışıyorsanız, fikirlerinizi mart ile ağustos arasında sunun. Jüpiter ile Neptün, bu zaman diliminde size çok yardımcı olacaklardır.

Ev ve aile
Temmuz 2006 ile Eylül 2007 arasında yuvanız, mülkünüz veya bir ebeveyninizle daha yakından ilgilenmeniz gerekecek. Kısıtlayıcı Satürn, temmuz ayında, dördüncü yuva evinize geçecek. Bu durum sizin için biraz zorluk getirebilir çünkü Satürn, bu zaman içinde sizinle pek anlaşamayan Aslan burcunda olacak.

Satürn en son, Eylül 1975 ile Temmuz 1978 arasında yuva evinizde idi. Eğer yaşınız yeterliyse, geri dönerek o zaman neler olduğunu hatırlamaya çalışın. Gördüğünüz gibi Satürn'ün ziyaretleri 29 yılda bir olur, onun için etkisi çok güçlüdür.

Eğer taşınmayı, onarım yapmayı veya evinizle ilgili benzer işler yapmayı planlıyorsanız, bunları Satürn'ün, temmuz ayında Aslan burcuna geçmesinden önce yapın. Satürn, Aslan burcuna geçtikten sonra bu işlerin maliyetlerinde artışlar görebilirsiniz. Eğer evinizi satmayı planlıyorsanız istediğiniz fiyatı bulamayabilirsiniz. Kendinizi daha garantide hissetmek için bu tip işleri 2006'nın ilk yedi ayı içinde yapmaya çalışın.

Sağlık
2006 yılı, bakımlı ve sağlıklı olmanız açısından önemli bir yıl olabilir, sevgili Boğa. Yıldız haritanızın bu bölgesinde bulunan gezegenlerin sağladığı bol enerjiye bakılacak olursa, çok etkileyici bir dönüşüm yapma fırsatına sahipsiniz. Astrolojide hiçbir şey kader değildir, amaçlarınıza ulaşmak için çaba gösterip kararlı olmalısınız. Eğer bunu başarabilirseniz, bu yıl içinde her zaman hayalini kurduğunuz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bu yıl sağlığınıza dikkat edin ve kendinizi güçlü tutmak için elinizden geleni yapın, özellikle tutulma döneminde. (Bu tutulmanın etkilerini nisandan önce veya sonra da hissedebilirsiniz, ama sonrasında da antenlerinizi açık tutmaya bakın.) Nisanda Akrep burcunda oluşacak tutulmadan kaynaklanan bu etkiyi hem yakın ilişkilerinizde hem de sağlığınızda hissedeceksiniz.


İkizler
Genel Görünüm
Sevgili İkizler, önünüzde rahat bir yıl var. Gerilim, hayal kırıklığı ve hüsranla dolu pek çok seneyi geride bırakıyorsunuz ve bu zor zamanların hepsi de artık tarih olmak üzere. Birçok gezegen size gerçekten faydalı olacakları konumlara geçmek üzere ve bu da 2006'nın rüyalarınızı gerçekleştirebileceğiniz bir yıl olmasını garanti altına alıyor. Atacağınız her adım, sizi başarıya ve parasal açıdan daha dengeli bir konuma biraz daha yaklaştıracak.

Geçen birkaç sene bazen size zor gelmiş olabilir ama deneyimlediğiniz zorluklar size çok şey kazandırdı. Önünüze çıkan engelleri aşarak iyice piştiniz ve pratik olmayı öğrendiniz. Şimdiyse daha yumuşak ve daha tatlı bir etkiye merhaba diyebilirsiniz, zira 2006 gönül işleriniz açısından olağanüstü bir yıl.

2006 hayatın tadını yeniden çıkarmaya başlayacağınız bir yıl olacak. Biraz arkanıza yaslanacak, dostlarınızla buluşacak, kişisel uğraşlarınızla ve yaratıcı projelerinizle ilgilenecek vakti nihayet bulabileceksiniz. Bunların hepsi size gerçekdışı gibi görünüyor olabilir çünkü uzun süredir kendinizi kaygısız ve neşeli hissedemediniz.

Aşk
2006 özellikle sonbahara kadar aşk açısından harika bir yıl olacak. Bu aşk gerçek olamayacak kadar tutkulu, ayaklarınızı yerden kesecek ve sizi nefessiz bırakacak bir aşk olabilir. Bu tür bir birlikteliğin geleceğinizin değil de, geçmişinizin bir parçası olduğunu düşünüyorsanız evrenin size hazırladıklarını görene dek bekleyin!
Talih gezegeni Jüpiter Ekim'e kadar gerçek aşk evinizde kalacak. Jüpiter en son on iki sene önce burayı ziyaret etmişti. Jüpiter Haziran'a kadar gerileyeceğinden etkisi biraz zayıf olacak ama Haziran'dan Ekim'e kadar bütün hızıyla ilerleyecek yani aşkta şansınızın en yüksek olduğu dönem haziran, ekim arası.

Geçmiş yıllarda ayrılık acısı yaşadıysanız ve aşkın getirdiği o heyecanı bir daha yaşamayacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Hayatın en güzel yönlerinden birinin, bize her an yeni sürprizler yapmak olduğunu unutmayın.

Oturmuş bir birlikteliğiniz varsa, bu olumlu etkiyi siz de mevcut partnerinizle paylaşacaksınız. Bu eğilimin bütün işlevi, hayatınızda daha fazla duygusal tatmin yaratmaktır. Bu yıl onunla birlikte geçirdiğiniz o ilk günlerin heyecanını yeniden yakalamanın yollarını bulabilirsiniz.

Kariyer
Uranüs geçen yıl kariyer evinize yani Balık burcuna girdi ve bu burçtan geçişi 2011'e kadar sürecek. Kariyeriniz evrim geçirecek ve işiniz geçmiş senelerdekinden çok daha farklı bir iş haline gelecek. Hatta yapacağınız mesleğinizi değiştirebilirsiniz.

O kadar sert bir değişimi seçmeseniz bile yine de bir öncü veya bir önder rolüne doğru kayacaksınız. Size aynı zamanda büyük oranda bağımsızlık kazandıracak olan bu iş, bir şekilde insanlara veya topluma yardıma yönelik bir iş bile olabilir. Bu kendi koşullarınızla çalışacağınız kendi işiniz olacak, sevgili İkizler.

Mesleki gelişmenizde bilimsel keşifler büyük rol oynayacak ve görülen o ki, yeni çıkan en son teknolojilerle çalışacaksınız. Yine aynı şekilde, belki geleneksel bir iş yapacaksınızdır da, kullanımınıza sunulan ve daha beş yıl önce ortalarda bile olmayan bir teknolojik icat sayesinde daha kısa zamanda daha çok iş bitirebileceksinizdir.

Yılın ikinci yarısında üzerinde epey yoğunlaşmanız gereken ve tamamlamak için uzun saatler çalışacağınız büyük bir projeye başlayabilirsiniz. Size çok zahmet çektirecek ve büyük olasılıkla Şubat 2006'ya kadar bitmeyecek olmasına rağmen işi nihayet tamamlayıp dünyanın gözü önünde sergilediğinizde sonucu sahiplenmekten büyük gurur duyacaksınız.

Nisanda gerçekleşecek bir tutulma ve iyi şans gezegeni Jüpiter'in Ekim sonlarına doğru çalışma metotlarını ve vazifeleri temsil eden altıncı evinize girecek olması sayesinde günlük çalışma programınızda bazı olumlu değişiklikler olabilir. Yeni ve daha düzgün bir iş yerine taşınmanız da olası. İş arkadaşlarınız ve altınızda çalışanlar değişebilir.

Ev ve aile
Evinizde değişiklikler yapmayı, emlak alıp satmayı düşünüyorsanız, 2006 bu konularda inanılmaz derecede kısıtlayıcı olabilir. Bu konularda gezegensel bir etkinlik izlenebilecek sadece iki tarih var. Bunlar mart ve eylül aylarına denk geliyor ama her iki tarih de kusursuz değil.

Eğer ev ve aileyle ilgili konularda kararlar verebilmek için 2006'ya kadar bekleyebiliyorsanız mutlaka bekleyin. 2004'ün sonlarında ve 2005'ün büyük bir kısmı boyunca emlak konusunda size şans getiren etkiler deneyimlemiştiniz. Pek çoğunuz 2004 sonlarında veya 2005'in ilk dokuz ayı içinde emlak aldı veya sattı, ya da evini elden geçirdi. Eğer siz de onlardan biriyseniz gerçekten en uygun zamanı seçmişsiniz.
Para
Size zor yıllar yaşatan Satürn, 2004 Temmuz ayında İkizler'den ayrıldığında tamamen rahatlamayı beklemiş olabilirsiniz. İşlerin biraz iyiye gittiği doğru ama Satürn bu sefer de sizi parasal açıdan bir eğitim kampına alıverdi. Sizi kısıtlayan maddi bir sıkıntının, üzerinde uzun uzun düşünmeniz lazım gelen büyük parasal ayarlamalar gerektirmesi üzerine problemlerin birbiri ardına yağmaya başladığını fark etmiş olabilirsiniz. Bu etki siz 2006'ya girerken de devam ediyor ama Satürn'ün temmuzda gidecek olması mutluluk verici bir gelişme.
Satürn'ün maddi konulardaki dersleri size tutumlu olmayı öğretti. Maddi durumunuz Temmuz'dan sonra çok rahatlıyor.

Sağlık
2006 fazla kilolarınızdan kurtulmak, forma girmek ve daha sağlıklı bir yaşam tarzının meyvelerini toplamak için eşi benzeri zor bulunur bir sene. Bu yepyeni eğilim, Ekim 2006'da başlayacak, etkisini yıl sonuna doğru tam anlamıyla gösterecek ve Kasım 2007'ye kadar devam edecek.

2006'da sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir an var ki, o da Nisan'daki ay tutulmasının yakınları. Bu tutulma yıldız haritanızda başka şeylerin yanında kendinizi daha güçlü ve daha sağlıklı kılmak için attığınız adımları da kapsayan altıncı evinize denk geliyor.

Tutulmalar kaçırdığımız veya görmezden geldiğimiz sorunlara ışık tuttuklarından eğer dikkat etmeniz gereken bir konu varsa bunun ne olduğunu tutulma zamanı öğreneceksiniz.

Yengeç

Genel Görünüm
Siz 2006'ya girerken görev gezegeni Satürn tam 18 aydır burcunuzda dolaşıyor olacak. 2004 Haziran'ında başlayan bu dönemde hayat size ciddi ve sıkıntılı gelmiş olabilir. Ayrıca Satürn'ün sırtınıza pek çok yeni sorumluluk bindirmiş olduğuna da şüphe yok. 2006'la birlikte yeni yaşam tarzınıza uyum sağlama sürecinize girmiş gibi görünüyorsunuz.

Sıkı çalışmanızın ödülünü 2006'nin ikinci yarısında alacaksınız. Satürn önünüze koyduğu güçlüklere katlandığınız için size teşekkür etmek için burcunuzu terk ederken mutlaka bir hediye bırakır. Alacağınız ödül maddi bir şey de olabilir, manevi de; ama her iki durumda da onu görür görmez tanıyacaksınız çünkü son zamanlarda üzerinde yoğunlaştığınız her şeyle doğrudan ilgili olacak. Bu tarihi aklınızda tutun; 2006'in ikinci yarısı hem görünüş hem de kendini hissettiriş açısından yılın ilk yarısından çok daha farklı olacak ve çok hoşunuza gidecek.

Ayrıca heyecan verici uzun mesafeli yolculuklara da çıkabileceksiniz. Geçen sene bunun için hemen hemen hiç vaktiniz olmamıştı.

Aşk
Aşk hayatınızda büyük değişiklikler oldu ve belki de bunların bazılarından pek hoşlanmadınız. 2004 ve 2005'te Akrep ve Boğa burçlarında gerçekleşen tutulmalar yüzünden eşinizden ayrılmış veya mevcut ilişkinizin büyük ve beklenmedik bir değişimden geçtiğine tanık olmuş olabilirsiniz.

Aşk hayatınız rayına oturmak üzere. Üstelik yaşamınızın bu en sorunlu alanı bir anda yaşamınızın en güzel alanlarından biri haline gelecek. Bunun ayrıldığınız birisiyle gerçekleşeceğini söyleyemeyeceğim zira yeni döngüler yeni insanları vurgularlar. Ama kesinlikle mutlu olma şansına sahipsiniz.

Aşk evinde bu yıl Nisan'da son bir tutulma daha yaşanacak. Bu tutulma gayet yumuşak ve dostane geçecek. Ondan sonra yıldız haritanızın aşkı temsil eden bölümünde bir daha yaklaşık dokuz yıl boyunca hiçbir tutulma gerçekleşmeyecek. Bu yüzden önünüzde daha dengeli ve kararlı bir dönem uzanıyor.

Geçmişte ne kadar acı çekmiş olursanız olun, mutluluk gezegeni Jüpiter 2005'in Ekim'inden başlayarak 2006 yılının büyük bir kısmında gönül işlerinde koruyucunuz olacak. 1993-94 döneminden (ve ondan önce de 1981-82 döneminden) beri bu bölgede Jüpiter'in yardımını ilk kez alıyorsunuz. Bu uzun süredir beklediğiniz bir etki ve Jüpiter 13 ay boyunca yanınızdaki konumunu koruyacak.

Kasım ayının ilk haftası aşk için göz kamaştırıcı bir dönem. Yeni birisiyle tanışabilir veya mevcut partnerinize daha da yakınlaşabilirsiniz. İki durumda da ilişkinize daha fazla anlam kazandırmaya can atacaksınız ve Jüpiter size yardım edecek. Kabuk değiştirme sürecindesiniz ve duygusal yaşamınız dahil hayatınızın pek çok alanında yeni başlangıçlar yapmaya başlayacaksınız.

Kariyer
Meslek hayatınız bu yıl biraz dalgalanabilir zira yıl içindeki tutulmalar meslekî durumu temsil eden onuncu evinize hatırı sayılır miktarda enerji bırakacaklar. Üst düzeydeki bir patronunuz veya müşteriniz ayrılabilir veya durup dururken heyecan verici bir yeni iş teklifi alabilir ve çok şaşırabilirsiniz.

Kariyerinizdeki gelişmeler derin yapısal değişiklikler şeklinde olacak. Bu yıl gerek hal ve tavırlarınız gerekse yaklaşımlarınız ve üzerinize aldığınız profesyonel sorumluluklar açısından gerçek anlamda bir değişimi beraberinde getirecek. Son on yılı aşkın bir süredir böyle bir yıl daha yaşamadınız.

Geçiş dönemleri her zaman kolay olmaz ama muazzam bir büyümeyi beraberlerinde getirirler. Sizin gündeminizde de böyle bir büyüme var.

Ev ve aile
Tutulmaların etkisiyle, geçen seneden itibaren meslek hayatınızda yaşadığınız bazı çarpıcı değişimler kadar ev, aile ve mülk gibi konularda da bazı gelişmeler gözlemiş olmalısınız. 2005'te de bu alanlardaki değişimler sürecek. Büyük değişimlerin tamamlanması genellikle uzun sürdüğünden her tutulmayla birlikte dönüşümünüzde bir adım daha ileri gittiniz ve gitmeye de devam edeceksiniz.

Şans gezegeni Jüpiter, 2006'nin başından itibaren yuvayı temsil eden dördüncü evinizde bulunacak (aslında bu evdeki yolculuğuna ta 2005 Eylül'ünde başlamıştı) ve 2006 Ekim'inin sonlarına kadar da bu evde kalacak. Bunun anlamı şu: Ev ve aile, yılın büyük bölümünde yıldız haritanızın en şanslı bölgesi olacak. Son on yılı aşkın bir süredir evren sizi bu alanda ilk kez böyle kayırıyor!

Bu yıl ilk evinizi satın aldığınız, veya eğer daha gençseniz, ilk apartman dairenize taşındığınız sene olabilir. Bu gibi eğilimleri nasıl kullanacağınız size bağlı.

Para
Satürn Temmuz 2006'da Aslan burcuna girerken para konusunda daha dikkatli davranmanız gerektiğini öğreneceksiniz. Satürn, size nasıl daha fazla para kazanacağınızı, borçlarınızı azaltacağınızı ve daha kârlı sözleşmeler imzalayacağınızı gösterebileceğinden, başınıza korkunç bir para idarecisi kesilebilir.

Şimdi kenara biraz para koyma zamanı. Eğer hazırda böyle bir birikiminiz varsa bunu arttırmanın yollarını bulacaksınız. Satürn size tutumluluk konusunda hocalık ederken para israfını da azaltacaksınız. Elinizdeki paradan daha çok yararlanmanın yollarını bulacaksınız.

Parayı nasıl harcadığınız ve nelere yatırım yaptığınız konusunda yıl boyunca dikkatli olmak zorundasınız. Ayrıntıları çoğu kez gizleyen Neptün gezegeninin borçları, finansal yükümlülükleri ve ortak kaynakları temsil eden sekizinci evinizdeki uzun ziyareti sürüyor. Özellikle Ağustos'un ilk bölümünde uyanık olmalısınız, aksi takdirde maddi bir konuda yanılabilirsiniz veya aldatılabilirsiniz ve başınızdan acı bir tecrübe geçebilir.

Finansal durumunuzu geliştirmek için yılın en iyi dönemi Ekim'in ortalarıyla sonu arasında kalan günler olacak. Bu gelişme kendini maaşınıza bir zam, alacağınız bir komisyon veya lisans hakkı olarak gösterebilir. Yine aynı şekilde bir emlak yatırımı olarak da ortaya çıkabilir.

Sağlık
2004 yazından beri burcunuzda bulunan Satürn'ün sert etkisi sağlığınızı etkilemiş olabilir. Yengeç'ler Satürn burçlarından geçerken depresyona girmiş bile olabilirler. Neyse ki, bu geçici bir durum.

Genel sağlığınız ve ruh haliniz Satürn temmuz ayında burcunuzdan ayrılır ayrılmaz yeniden düzelmeye başlayacak. Temmuz'a kadar kendinize çok iyi bakmalısınız. Enerjiniz düşük olabilir. Burcunuzdaki Satürn'ün etkisiyle kilo vermiş olabilirsiniz. Kilo vermek istiyorsanız yaza kadar şansınız var.

Aslan

Genel Görünüm
Sevgili Aslan sene başında, bu yeni senenin bir öncekinin kopyası olduğu hissine kapılabilirsiniz. Neyse ki zaman ilerledikçe durumun kesinlikle öyle olmadığını göreceksiniz. İlk dört ay çok sakin geçecek.
Sorumluluk gezegeni Satürn, temmuz ayında Aslan burcuna geçecek ve iki yıl burada kalacak. Satürn, hayatınızın en az bir alanına sağlam bir kök salma isteği verecek. Onun rehberliği altında daha pratik ve uzun vadeli düşünmeye başlayacaksınız.

Satürn zorlu mücadelelerden oluşan çetin bir dönemi başlatacak. Bu yüzden 2006'nin ikinci yarısına güçlü ve formda girmeniz gerekiyor. Satürn, genellikle başkalarına bağımlı olup sırtımızı onlara yaslamak yerine kendi ayaklarımız üzerinde durmayı öğretmek için belirli bir yalnızlık duygusunu da beraberinde getirir.

Gelecek iki yıl burcunuzda Satürn varken sorumluluk alacaksınız. Nişanlanmayı ya da evlenmeyi seçebilirsiniz. Belki de ilk çocuğunuza sahip olmak için kendinizi hazır hissedeceksiniz. Bir ev satın alabilir veya yaşlı bir akrabanızın bakımını üstlenebilirsiniz. Alacağınız büyük sorumluluk, belki de iş odaklıdır. Kendi işinizi kurabilir, önemli bir iş değişikliği yapabilir ya da yepyeni bir uzmanlık alanı hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektiren bir terfiyi kabul edebilirsiniz.

Aşk
Aşk hayatınız geçmiş yılların duygusal dramlarından uzak, tutarlı ve emin adımlarla ilerleyecek. Sizi yormuş olan o eski tartışmaları özlemeyeceksiniz. Yeni bir partnerle olup olmayacağınızdan ya da o yıllardaki partnerinizle aranızdaki problemleri çözüp çözmeyeceğinizi söylemeyiz ama 2006 yılında kiminle beraberseniz onun size daha nazik ve yumuşak davranacağı ve duygusal açıdan destek olacağı kesin.

Partnerinizle 2003 yılının ikinci yarısında yaşadığınız maddi sorunları, 2006 yılında tekrar yaşamayacaksınız. Bu sorunu şimdiye kadar çözmüş gibi görünüyorsunuz. Ciddi bir beraberliğiniz varsa veya evliyseniz, bu yıl günlük işlerinizle ilgili sıradan sorunların, ilişkinize zarar vermemesini sağlayacaksınız. Bu durum mart ve ağustos aylarında özel bir buluşma yaşayacak olan Jüpiter ve Neptün sayesinde gerçekleşiyor. Bu iki gezegen, (aşk ve çocuklar evi) beşinci eviniz ile (ilişki evi) yedinci eviniz arasında harika bir bağ kuruyor. Mart ve ağustos ayları çok romantik geçecek.

Bu yıl aşk, eğitim ya da seyahatle bağlantılı gelişecek. Seyahat ilişkiniz açısından çok önemli bir rol oynuyor. Bir seyahat sırasında yeni biriyle tanışabilir ve aşık olabilirsiniz. Ya da sevgilinizle beraber çıkacağınız seyahatler, ilişkinizi canlandıracaktır. Yazın yakın bir tatil beldesinde küçük bir yazlık ev kiralayarak ilişkinize heyecan katabilir ya da eğer yalnızsanız yeni biriyle tanışabilirsiniz.

Biriyle ciddi bir ilişkiniz varsa eylül ortasında büyük bir gelişme olabilir ve beraber yaşama kararına sıcak bakabilirsiniz. Bu konuda, ender rastlanan türden bir iletişim kuran Jüpiter ve Pluto'ya teşekkür etmelisiniz. Bu iki gezegen, gerçek aşk ve evle ilgili alanları yöneten iki ev arasında bir köprü kuruyor. Dolayısıyla, taşınma sebebiniz ilk bakışta maddi nedenlerden kaynaklanıyor gibi görünse de aslında bu planı tamamen aşka dayanarak yapacaksınız.

Kariyer
Yılın ilk dört ayı sakin geçecek demiştik. Mayıs başında, atılım yapmak için size ilk fırsatı tanıyan önemli bir yeniay oluşuyor. Bu dönemde, olası bir iş pozisyonuyla ilgili ilginç iş görüşmelerine katılabilirsiniz.

Savaşçı gezegen Mars'ın Temmuz'da ün ve onur evi olan onuncu evinize geçmesiyle kariyeriniz hareketlenmeye başlıyor. Mars'ın buradaki ziyaretiyle kariyerinizde altı aydan daha fazla bir süre (2006 yılının şubat ortasına kadar) bir canlanma oluşacak.

Temmuzdan, Şubat 2006'ya kadar iş yerinizde her zamankinden daha fazla zaman geçirmeye başlayacaksınız. Başka yükümlülükleriniz olmasına rağmen mükemmel bir performans sergilemenin bir yolunu bulacak ve rakipleriniz arasından birinci olarak sıyrılıp öne çıkmayı başaracaksınız.

Ekim ve kasım aylarında kariyerinizde gerileme yaşayabileceğiniz bir dönemle karşılaşabilir ve bu süre içinde kendinizden şüphe duymaya başlayabilirsiniz. Bu dönem, stratejilerinizi gözden geçirin. Olayların hızla gelişmeye başlayacağı Aralık ortasında iş açısından tam donanımlı bir geri dönüş yapacaksınız. Hatta son zamanların en büyük başarısına imza atabilirsiniz.

Ev ve aile
Taşınmanız veya evle ilgili başka değişiklikler yapmanız gerektiğini öğrenirseniz, size tavsiyemiz kararınızı yılın sonuna kadar ertelemeniz. Ekim sonlarında iyi şans gezegeni Jüpiter, size yardım edebilecek en iyi konumda olacak. Kasım'da gerçekleşecek olan yeniayla her biri birbirinden iyi olan uzun ömürlü birçok seçeneği hayata geçirebileceksiniz. Eğer mümkünse taşınmak için Kasım ayını bekleyin. Bu kadar süre bekleyemiyorsanız, eylül ortası da bunun için uygun olabilir.

Jüpiter'i ekim sonundan Kasım 2006'ya kadar 'yuva' sektörü olan dördüncü evinizde ağırlamanız. Yeni bir ev satın almak, evinizi satmak, tekrar elden geçirmek veya dekorasyonunda değişiklikler yapmak, bir ev arkadaşı bulmak ya da yaşlı bir aile üyesine yardım etmek zorundaysanız, Jüpiter yardımınıza koşacak.

Para
2005 finansal açıdan kazançlarınızda artış yaşadığınız, olağanüstü bir seneydi. Bu yüzden de 2006 yılı aynı artışı tutturmak zor olabilir. Ancak bu, kazancınızı arttıramayacağınız anlamına da gelmiyor. Geçen yıl kazancınızın miktarında o kadar büyük bir sıçrama yaptınız ki gelecekteki artış buna kıyasla biraz daha küçük görünebilir. 2006, geçen yılın kazancını sabitleyip üzerine eklemeler yapacağınız bir yıl olacak.

2006 yılının son çeyreği finansal açıdan en formda geçireceğiniz dönem. Özellikle de ekim ayı, kazancınızda büyük bir artış olabilir.

Sağlık
Temmuz'dan itibaren Aslan burcuna geçen Satürn, fiziksel açıdan biraz sert davranabilir. Bu gezegen kalsiyum ihtiyacına da dikkat çektiği için beslenme programınıza yeterli derecede kalsiyum dahil ettiğinizden emin olun. Satürn'ün bu tip transit dönemlerinde diş sorunları ortaya çıkabilir. Satürn'ün Aslan burcuna ilerleyeceği temmuz ayında problemlerle karşılaşmamak için yılın başında dişçinize uğrayın.

Aslan burcundaki Satürn zaman zaman (Aslan burcunun yönettiği bölgeler olan) kan, kalp ya da dolaşım sistemiyle ilgili sorunlara yol açabilir. Yeni yıla girer girmez düzenli olarak herhangi bir egzersize başlamanız ve Satürn'ün yazın burcunuza ziyaretinden önce vücudunuzu şekle sokmanız çok önemli.

Başak

Genel Görünüm
2006 yılına başlarken aydınlık ve iyimser duygular içinde olacaksınız. Büyük koruyucu Jüpiter'in burcunuza geçen sene yaptığı ziyaret sayesinde özgüveniniz arttı ve hatta 2006'ya girerken birkaç risk almaya hazırsınız. Bütün bunlar olağanüstü zira 2000 yılından, 2003 yılı ortasına kadar devam eden dönem, sizin için özellikle de kariyeriniz açısından zor bir dönemdi. O senelerde çok çalışmanız istendi ve karşılığında hiç tatmin olmadınız. Bu durum hayatınızın diğer alanlarının sönük ve kasvetli görünmesine neden olmuş ve daha da büyük bir tatminsizlik içine düşmüş olabilirsiniz ama fazla seçeneğiniz olmadığından kısır döngüden çıkmanız zordu. Artık en sonunda sinir bozucu olaylardan kurtuluyorsunuz.

Eğer 2004 görkemli seçenekler sunarak kendinizi, hedeflerinizi ve geleceğinizi yeniden tanımlamanızı isteyen bir sene olduysa, o zaman 2006, gösterdiğiniz çabaların sonuçlarının keyfini tam anlamıyla çıkarmanız için sizi cesaretlendiren bir sene olacak.

Yabancı ülke seyahatleri ve yabancı ülkelerde yaşayan insanlarla olan ilişkiler de 2006'da önemli bir tema olabilir ve böyle bir şey olursa hepsi sizin için çok zevkli ve eğlenceli olacak. Senenin ikinci yarısında kendinizi nefes kesici güzellikte egzotik bir yere uçan bir jetin içinde bulabilirsiniz. Mayıs başı ya da kasım ortası uzun bir seyahat için ideal.

Aşk
2004'ün ikinci yarısı ya da 2005'te yeni biri ile tanıştıysanız veya o dönem evlendiyseniz, partnerinizle çok yakınlaşabilirsiniz. Partnerinizle Jüpiter'in Başak'ta olduğu çok şanslı bir senede tanışmış ya da evlenmiş oldunuz, işte bu nedenden dolayı bu kişi gerçek ruh ikiziniz olabilir.

Buna rağmen tüm Başakların ilişkileri iyi gitmiyor olabilir zira Uranüs, Güneş'inize karşıt açı yaptığından güçlü ve zor bir etkiyle karşı karşıyasınız. Tüm Başaklar bu etkiyi gelecek yedi sene içinde bir zaman hissedecekler ama şimdi bu durum en çok ağustos doğumlu Başaklar için geçerli.

Aslında gerçekten bu duruma ayak uydurabilirsiniz ama ilişkilerinizde tutucu olmanız ve ağırdan almanız gerekiyor. Tüm aşamaları hızla kat etmekten kaçının ve ilişkiniz ilerlemeden partnerinizi iyi tanımaya bakın. Daha önce söz edildiği gibi, partnerleriyle geçen on sekiz ay içinde tanışmış olanlar, Jüpiter'in koruyucu kanatları altında idiler o nedenle bu sene kesinlikle beraber olacaklar ama o çiftler bile hiçbir şeyi aceleye getirmemeliler.

Bu etkinin meydana geldiği yıldız haritanızın yedinci evi sadece evlilik değil aynı zamanda iş ortaklığı ve işbirlikleri evidir. Bazı Başakların yakın ilişkileri mükemmel derecede istikrarlı gitmiş ama hayatlarındaki sürprizler iş ortaklıkları çevresinde toplanmış (ya da çok yakında toplanacak) olabilir.

Yalnızsanız ve yeni biriyle tanışmak istiyorsanız, ocak ayındaki yeniay ve onu izleyen iki hafta bunun için mükemmel olabilir. Tüm yeniaylar yıllık yeni bir döngüyü başlatırlar ve bu da, eğlence, romantizm, aşk ve çocuklarla ilgili olacak.

Temmuz ayında gerçek aşk sektörünüzdeki dolunay romantizmi doruğa çıkaracak ama aynı zamanda kısıtlayıcı Satürn Güneş'e çok yakın duracak. Peki, bu ne getirebilir? Çok farklı iki senaryodan biri gerçek olabilir. Bir yanda, sevgilinize uzun sürecek aşkınız için söz vermeye hazır olabilirsiniz.

Bu dolunayda Satürn kesinlikle olayları uzun vadeli bakış açısıyla görmenizi isteyecek. Diğer yanda, bu kişi stres altında olduğundan ya da kendini iyi hissetmediğinden partnerinizin, bir arkadaşınızın veya babanızın sağlığı için endişeleniyor olabilirsiniz. Bu zamanda sizden beklenen tüm bu şeyler size biraz ağır gelebilir. Her iki durumda da, Temmuz'da yakın bir ilişki yeni bir evreye geçecek. Bazı Başaklar bebek sahibi olmak için plan yapmaya başlayabilirler.

Kariyer
Kariyer ve para yıldız haritanızın farklı bölgelerinde yer alır onun için eğer bir terfi ya da prestijli yeni bir iş sahibi olmayı arzu ediyorsanız büyük olasılıkla haziran ayının ilk iki haftası ya da Aralık 2006'da haberler alabilirsiniz.

Eğer yaratıcılıkla ilgili bir alanda çalışıyorsanız, 2006’ya bayılacaksınız zira şanslı gezegen Jüpiter, güzel sanatların gezegeni Neptün ile işbirliği yapacak. Bu durum bir çıkış yapmanız için çok uygun. Özellikle mart ortasından, ağustos ortasına kadar olan dönem işinizdeki yaratıcı çabalarınız büyük başarı getirebilir.

Eğer yayımcılık ya da televizyon ve radyo yayıncılığıyla ilgili alanlarda çalışıyorsanız kendinizi doğru zamanda doğru yerde bulabilirsiniz zira bu sene, bu alanlar da çok parlak. İletişimle ilgili yepyeni bir ortamda çok başarılı olabilirsiniz.

Ev ve aile
2006'da ev ya da başka bir mülk alabilir veya sahip olduğunuz mülkün borçlarını ödeyebilirsiniz. Taşınabilir, evinizi yenileyebilir ya da yeniden dekorasyon yaptırabilirsiniz. Tüm bunlarla ilgili harekete geçmek için çok uygun bir seneye giriyorsunuz. Mülk ya da ailevi konulara konsantre olmak için en iyi zaman Aralık 2006'daki yeniay ve onu izleyen günler olacak ama Aralık 2005 sonunda da bu alanlarda hareketlenme olduğunu görebilirsiniz.

Para
Talih gezegeni Jüpiter'in yıldız haritanızın ikinci para ve maddi varlıklar evinize gelişi sayesinde son on senenin hatta belki de yaşamınızın en kazançlı senelerinden birine girmek üzeresiniz. 2006'da oluşturacağınız servet büyük ölçüde geçen on sekiz ay boyunca yaptığınız konuşma, eylem ve kararlara bağlı olacak.

Senenin dört tutulmasından, üçünün getireceği bazı gelişmeler neticesinde eski bir gelir kaynağınız kuruyabilir ve daha kazançlı yeni bir kaynak onun yerini alabilir. Bu eğilimin en çok fark edildiği aylar tutulmaların oluştuğu nisan ve ekim ayları olacak.

Para bakımından hazirandan ekime kadar olan dönem, sizin için 2006'nin en iyi dönemi olacak ve o dönem içinde de kim senelerdir gördüğünüz en iyi ay olacak.

Sağlık
Sağlığınız iyi durumda olmalı ve kendinizi güçlü hissetmelisiniz zira Jüpiter'in Başak burcunu ziyaretiyle desteklenmiş durumdasınız. Bu ziyaretin tek kötü tarafı kilo almış olmanız olabilir. Eğer 2006'da biraz kilo aldıysanız özellikle şubat ayında yeni bir egzersiz ve rejime başlarsanız bu kiloları verebilirsiniz.

Şubat başındaki yeniayla birlikte egzersize başlayın ama kalorileri azaltmaya ve rejim yapmaya şubat sonundaki dolunaydan sonra başlayın.

Eğer 23 Ağustos ve 3 Eylül arasında doğduysanız, Uranüs, Güneş'inize bu sene karşıt açı yapacak onun için sağlığınızı günlük hayatın streslerinden korumanız ve kendinize çok özen göstermeniz gerekiyor.

Terazi

Genel Görünüm
Bu yıl, sizin için son on yıl içindeki en mutlu ve en önemli yıllardan birine dönüşebilir, sevgili Terazi. Gelişme, bolluk, sağlık, mutluluk ve hatta mucizeleri de beraberinde getiren Jüpiter, 12 yıldan sonra ilk kez tekrar Terazi burcuna geliyor ve yaza kadar burcunuzda kalacak.

Bu yıl hem iş, hem de özel hayatınızda yeni insanlarla tanışacaksınız. Bu kişilerden bazıları hayatınızda çarpıcı bir değişim yaratmaya yetecek kadar uzun bir süre kalabilir.

Bu sene bir diğer büyük değişiklik de, burcunuzda ve de Koç burcunda aynı anda gerçekleşecek olan tutulmalar. Koç burcunda yaşanacak tutulmalar da kendi burcunuzdakilerle eşit derecede sizi etkileyecek.
Hayatınızda tutulmalarla dönüşüme uğrayacak daha birçok alan var. Önemli bir terfi alabilir, kendi işinizi kurabilir, üniversiteye başlayabilir ya da üniversiteden veya yüksek lisans programından mezun olabilir, yeni bir ev alabilir ya da bir bebek sahibi olabilir ve daha aklınıza gelen ne varsa tüm bunlarda değişiklikler yaşayabilirsiniz. Büyük bir değişim her an kapınızı çalmak üzere, haberiniz olsun!

Aşk
Terazi burcu evlilik ve ortaklık burcu sayıldığı için, bu yılki odaklanacağımız konunun çoğu önemli bir yakın beraberlik olacak. Bazı Teraziler evlenirken diğerleri önemli bir ortaklık veya beraberlik kurabilir. Terazi burcundan olanların küçük bir bölümü de aynı anda gerçekleşen tutulmaların ağırlığı altında bir ilişkilerine son verecek. gerçeği açığa çıkabilir.

Tutulmalar, aşırı yoğun duyguların gün ışığına çıkmasına ve bu duyguların iki zıt kutupta toplanmasına yol açar. Bu yüzden bazı Teraziler, mutluluk sarhoşluğu yaşarken diğerleri de bir ilişkinin bitmesinden dolayı üzüntü içinde olabilirler.

Bekârsanız ve uzun zamandır bir ilişkiniz yoksa, Jüpiter ve tutulmalar el ele vererek size yeni bir aşk getirebilir. Tutulmanın görevi, bir hayat tarzından diğerine geçiş yapmanızı sağlamaktır. Bu yıl da evren, önemsediğinizi biriyle karşılaşmanız için çok çalışacak. Yakın geçmişinizde güçlü bir bağ kuracağınız özel birini tanıma fırsatını yaşamamış olduğunuz için tutulmalar, 2006 yılında aradığınız bu kişiyi size getirebilir. Siz de üzerinize düşeni yapıp her tipte insanla tanışmak açısından açık fikirli olmalısınız. Çünkü aklınızdaki uygun insan prototipinden çok farklı biri kalbinizi çalabilir. Dışarı çıkıp yeni kişilerle tanışın. Bunu yaptığınızdan dolayı memnun olacaksınız.

Mutsuz bir ilişki içindeyseniz, ama bu ilişkinin sağlıklı temeller üzerine kurulduğunu düşünüyorsanız, 2006 yılı bir evlilik terapistine başvurmak için ideal bir yıl. Jüpiter, bu ilişkinin en başında karşınızdaki kişiye aşık olmanıza neden olan özellikleri tekrar hatırlatmak gibi bir etkiyi de beraberinde getirecek.

Kariyer
Haziran 2004'ten beri ün ve onuru temsil eden onuncu evinizdeki Satürn'ün ağır görevleriyle uğraşmak zorundaydınız, ama Satürn bu evi Temmuz 2006'da terk ediyor. 2005 yılı, kariyeriniz açısından zor geçmiş olmalı. Terazi burcunda doğan birçok kişi, büyük sorumluluk gerektiren pozisyonlara getirildiler. Diğer Teraziler, zor patronlar veya şirketlerindeki çözülmesi imkansız ofis politikalarıyla mücadele etmek zorunda kaldılar.

Bazıları pozisyonlarında yükselirken, diğerlerinin iki yıl boyunca iş yerindeki haksız politik çekişmelerle mücadele ettiler. Bazıları da gerçekten de memnun etmesi çok zor olan patronlara sahiptiler.

Şu an yaşadığınız bu gergin durumun sonlanmak üzere olduğundan haberdar olmayabilirsiniz ama bu dönem kesinlikle sona eriyor. Satürn veda ederken mutlaka bir hediye bırakır. Bu yüzden kariyerinizle ilgili alacağınız ödül, 2006 yılının ikinci yarısında gelmek üzere.

Ev ve aile
Taşınmanız gerekiyorsa, Ocak'taki yeniay ve bu tarihi takip eden iki hafta içinde yeni ev arayışlarına hazır olun. Oldukça seveceğiniz bir yer bulacaksınız. Bu yeniayla ilgili tek sorun, Satürn'ün doğrudan Güneş'e etki yapması. Bu da alışık olmadığınız türden bir stres yaşamanıza neden olabilir. Taşınmaktan başka çareniz olmadığı ve size uygun bir ev bulamayacağınız gibi bir hisse kapılabilirsiniz. (Yeniay size yardım edecektir, rahatlayın.)

Para
Nisan sonunda para evinizdeki ay tutulmasıyla beraber bir gelir kaynağınızı kaybedebilirsiniz. Bunun yerini daha kârlı biriyle doldurmak yine sizin elinizde olacak. Çalıştığınız şirketin bir başka şirketle birleşmesi de başka bir olasılık. Bu da maaşınızı "teknik olarak" başka bir şirketten alacağınız anlamına geliyor.

Temmuzdan, şubata kadar masraflarınız inanılmaz artabilir. Enerji gezegeni Mars, 28 Temmuz 2006'dan,16 Şubat 2007'ye kadar tam altı ay boyunca ilgi odağınızı kesin olarak birleşik kazançlar evi sekizinci evinize yönlendiriyor. Bu alan büyük finansal yükümlülükleri ve başkalarının sayesinde edindiğiniz kazançları içerir. Sekizinci evin kapsamında bol sermaye gerektiren büyük fikirler bulunur. Dolayısıyla da yeni bir ev satın alabilir, kendi işinizi kurabilir veya bir yüksek lisans programına katılabilirsiniz.

Bolluk gezegeni Jüpiter, ekimde kendi emeğinizle kazanılan paranın evi olan ikinci evinize gelecek. Bu da, şu an yaptığınız çalışmaların maddi sonuçlarını o zaman almaya başlayacağınızı gösteriyor. Jüpiter, 2006 Ekim sonundan, 2007 Kasım sonuna kadar, yani tam on üç ay boyunca ikinci para evinizde kalacak ve gelirinizi artırmanıza yardımcı olacak.

Sağlık
Jüpiter'in Terazi burcunda olmasıyla sağlığınızda da fark edilir bir gelişme görülecek. Bu, özellikle ciddi veya kronik bir hastalık geçirenler için iyi bir haber olmalı. Yılın ilk on ayında, özellikle de Jüpiter'in haziran ayından ekim ayının büyük kısmına kadar gerilemediği dönemde, bazı tıbbî gelişmelerini sizin durumunuza yardımcı olup olamayacağını görüşmek üzere doktorunuzdan randevu alın. Jüpiter arada sırada mucizeler yaratmakla bilindiği için sakın pes etmeyin.

Ancak, Jüpiter'in burcunuza ziyaretinin sağlık konusunda getirdiği bir dezavantaj var: Bu dönemde ne yazık ki çok kolay bir şekilde kilo alabilirsiniz. Jüpiter hayatınızdaki her şeyin sınırlarını genişletmek isteyecek ve buna kilonuz da dahil olacak.

Akrep

Genel Görünüm
Bu yıl size mucizeler getirecek, sevgili Akrep. İki yıldır hem kendi burcunuzda hem de karşıt burcunuzda yaşanan zorlayıcı tutulmaların sonucunda oldukça yıprandınız ancak bu dönemi atlatıyorsunuz. Yaşantınızın sabitleşip kolaylaştığını gördükçe eski iyimserliğinize kavuşacaksınız ve yıl sonuna doğru yıldızın yeniden yükseldiğine tanık olacaksınız.

Tüm bu heyecanın en önemli kaynağı, iyi şans gezegeni Jüpiter'in sonbaharda Akrep burcuna yapacağı ziyaret. Bu harika durum 12 yıldır ilk kez gerçekleşecek ve siz de Jüpiter'in yanınızda olmasının tüm nimetlerinden yararlanabileceksiniz. Jüpiter burcunuza geldiğinde rahatlık verebilir ve şansınızın hep öyle gideceğini düşünebilirsiniz. Asla rehavete kapılmayın ve fırsatları değerlendirmeye çalışın.

Sizin için yılın en parlak dönemi, Jüpiter'in burcunuza ziyaretine denk geliyor, ki bu da doğum gününüz civarında yani 2006 Ekim sonunda başlayıp Kasım 2007'ye dek sürecek olan dönemi kapsıyor. Toplam 13 ay boyunca keyfiniz yerinde olacak. Şimdilik siz 2006'nin Ekim sonunda başlayıp Aralık sonuna kadar devam eden kısmına konsantre olun çünkü bunlar önümüzdeki yılın en verimli ayları olacak.

Aşk
Nisan'da burcunuzdaki son ay tutulması ile birlikte yakın ilişkinizin durumu netleşecek. İlişkinizin gerçek durumu ortaya çıkacak; bu iyi de olabilir, kötü de ama sürprizli olacağı kesin. En yoğun etkiyi 26 Ekim doğumlu Akrepler hissedecekler.

Yalnız olanların aşk hakkında iyimser olmaları için birçok neden var. Bekarsanız veya berbat bir ayrılıktan sonra toparlanmaya çalışıyorsanız, bu nedenler özellikle geçerli olacaktır.

Mart ortasında, Jüpiter ile Neptün arasında yaşanacak bir etki sizin için muhteşem olacak. Mayıs'taki yeniay size nişan veya evlilik getirebilir. Jüpiter ile Pluto arasında yaşanacak süper bir etkileşim yüzünden eylül pırıl pırıl geçecek. Ayrıca, Uranüs'ün Jüpiter ile kasım sonu yapacağı zarif açı aşk hayatınıza yeni heyecanlar katabilir. Ve 2006'ya romantik bir atmosferde giriyor olabilirsiniz. Kısacası önümüzdeki yıl aşkı yakalamak için pek çok fırsatınız olacak.

Pek çok Akrep yakın zamanda bir aşk ilişkisini çok zorlanarak bitirdiler. Bu sizin için geçerliyse, yıldız haritanızdaki bazı etkileşimler bu ilişkinin henüz tam olarak bitmediğini gösteriyor. Daha temizlemeniz gereken karmaşık detaylar var. İlişkileri çok sağlam olanlar bile bazı değişimlerden geçtiler. Bazıları içinse sorun anlaşmazlık değil, eşin iş, sağlık veya mali durumu idi.

Mars, Temmuz 2006 - Şubat 2007 arasında yakın ilişki ve evlilik evinizi ziyaret edecek. Mars ziyaret ettiği her evde duygusal çalkantılar yaşanmasına sebep olur. Buna göre, eğer bir boşanmanın eşiğindeyseniz, bunu yılın ilk yarısında gerçekleştirmenizin faydası var. Beklemek size bir avantaj sağlayacak gibi gözükmüyor. Bu dönemde ilişkiniz iyi gidiyor bile olsa eşiniz veya hayatınızdaki birisi sizi daha çok eleştirecek veya sizden talepleri artacak. O kişinin isteklerini gözardı edemeyebilirsiniz. Mars evliliğinizi veya uzun süredir devam eden yakın ilişkinizi sınava tabii tutacak ve ilişkinizin gerçek durumunu görmenizi sağlayacak.

Kariyer
Temmuz ortasında Satürn'ün her 29 yılda bir yaptığı gibi Aslan burcuna girmesiyle birlikte, siz de hareketli bir döneme giriyorsunuz. Bu önemli bir olay çünkü Satürn Eylül 2007'ye kadar aynı pozisyonda kalacak. Satürn yerine geçer geçmez, siz eğitim, deneyim, birikim ve yeteneklerinizi en verimli şekilde kullanıp sorumluluk ve otorite içeren önemli bir konuma ulaşmak için bir imkan elde edeceksiniz. Satürn sert tutumu ile tanınır -buna göre, çok çalışırsanız karşılığını alırsınız.

Önümüzdeki iki yıl boyunca Satürn'ün zorlayıcı etkisine dayanmanız gerekecek. Yeni işinize sahip olduktan sonra bu sefer de üstlerinizi doğru seçim yaptıklarına dair ikna etmeniz gerekecek -yani bu süreç bitmeyecek. İş çok uzun saatlerinizi alıp pek çok yeniliği öğrenmenizi gerektirse de, size bu şans tanındığı için minnettar kalacaksınız ve sunulan potansiyel sizi motive edecek -hatta bu iş müthiş olacak. Bu veya gelecek yıl üzerinize alacağınız iş her ne ise, birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceğiniz kadar büyük olacak. O zaman hazır değildiniz, ama belli ki şimdi öylesiniz.

Ev ve aile
Ev almayı, taşınmayı, evi yenilemeyi veya evde herhangi bir değişiklik yapmayı düşünüyorsanız en iyi fırsatlar şubat başı veya kasım sonu karşınıza çıkacak. Şubat sizin için en iyi ay olacak çünkü bir grup gezegen dördüncü evinizde toplanıp evle ilgili tüm işlerinizde kullanılmak üzere bol enerji yükleyecek.

Ağustosun üçüncü haftasına denk gelen dolunay da ev, emlak ve aile sorunlarınıza çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ağustostaki bu şanslı dönem kısa süreceğinden nimetlerinden faydalanmak için elinizi çabuk tutmalısınız. Şubat ise değişik seçenekleri etraflıca değerlendirmeye daha uygun görünüyor.

Para
Bu yıl maddi açıdan da oldukça iyi geçecek gibi gözüküyor. Gelirinizi artırmak için karşınıza epey.fırsat çıkacak. Özellikle Eylül ve Aralık ortası bu konuda hamle yapmaya elverişli olacak. Son birkaç yıldır para idaresi yüzünden oldukça endişe yaşadınız, ve belki de bu konuda harcadığınız onca çabanın meyvesini 2006'da fazlasıyla alarak ödüllendirileceksiniz. Patronunuz veya müşteriniz ile daha iyi imkanlar için sıkı bir pazarlığa hazırlanın; sonuçta kazanan siz olacaksınız.

Sağlık
Son iki yılda burcunuzda oluşan tutulmalarla beraber sağlık sorunları yaşamış olabilirsiniz, çünkü tutulmalar sağlığı ilgilendiren eve denk gelmeseler bile etkileyebilirler. Bunun nedeni, Güneş'in canlılığınıza hakim olması ve aynı zamanda Güneş'in bazı tutulmalarda başrol oynamasıdır. Burcunuzda sadece bir tutulma kaldı, o da daha önce değindiğimiz gibi nisanda oluşacak. Sonbaharda burcunuza geçecek Jüpiter aynı zamanda bir yıl boyunca sağlığınızı da koruyacak ama aynı zamanda size biraz kilo aldıracak.

#1 - Ocak 17 2006, 12:15:03
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

Yay

Genel Görünüm
2006, çok uzun zamandan beri geçirdiğiniz en hoş yıl olabilir. Hayat, son zamanlarda sizin için pek kolay olmamıştı, sevgili Yay. Geçen dört yıl içinde ilişkilerinizdeki üzüntülerle, parasal kabuslarla veya sağlık sorunlarıyla savaştınız. Eğer kendi sağlığınızla ilgili bir sorun yaşamadıysanız bile, size yakın birinin sağlığından endişe duydunuz.

2006 yılında evren, sizi daha önceki yıllarda olduğu kadar zorlamayacak. Eğer gergin ortamda yaşamayı seven bir kişiliğiniz varsa, bu durum sizin için sorun olabilir. Bu yıl, üzerinizdeki baskı geçmiş yıllar kadar olmayacak.

Sosyal olarak tamamen yeni bir çevreye girmek üzeresiniz. Bu yıl, yeni tanışacağınız etkili kişiler sayesinde ilgi alanlarınızı genişletme şansını bulabilirsiniz. Bu yeni gireceğiniz çevre, olağanüstü zenginlik ve imkanlarla dolu olacaktır.

Aşk
Aşkta bu yıl güzel bir yıl olacak. Bu konuda da birçok değişim yaşamak üzeresiniz. Bu yıl, aşk meleği Eros, oklarının tümünü kalbinize yönlendirebilir, hazır olun! Eğer bekarsanız ve ruh eşinizi bulmayı ümit ediyorsanız, ama özel biriyle de beraberliğiniz yoksa, daha fazla ortalıklarda dolaşmaya bakın.

Eğer biriyle ciddi bir beraberliğiniz varsa, onunla olan ilişkiniz şimdi daha üst seviyelere çıkabilir. Dış etkenler devreye girmek üzere, onun için ilişkiniz bunlara uyum göstermeli evrim geçirmeli ve büyümeli. Beraberliğinizin bu halinden tamamen mutlu olsanız bile, dış faktörler nedeniyle görüşleriniz zamanla değişebilir ve bu kişiyle hayatınızı birleştirmek isteyebilirsiniz.

Bu sizin için büyük bir adım olacaktır, sevgili Yay. Burcunuz, hürriyetinize düşkünlüğünüz nedeniyle 'bekar' burç olarak tanımlanır. Eğer hayatınızı birleştirmeyi düşünüyorsanız, şu an sevdiğiniz kişi gerçekten çok özel biri olmalı.

Diğer yandan ise, eğer beraber olduğunuz kişiyle hiç bir gelecek görmüyorsanız, o zaman ilişkinizin iyi gitmesini ümit etmek yerine, bu yıl içinde ondan ayrılmaya karar verebilirsiniz. Bu yıl aldığınız her önemli karar, aşk hayatınızı hızlandıracaktır.

Evli Yaylar zaten 2001 ile 2003 yılları arasında, Satürn'ün etkisi ile bu yoğun duygulardan geçmişlerdi. 2006 yılında ise, Jüpiter'in on birinci evde bulunması ve aynı zamanda tutulmaların uyumu sayesinde ilişkiniz daha neşeli geçecek. Bu tutulmalar, hamilelik ve çocuklara olan ilgiyi vurguluyor. Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, 2006 yılında bu gerçek olabilir.

Kariyer
Şüphesiz geçen sene hayatınızdaki en parlak alan kariyeriniz oldu. Ama başarı merdivenlerinden çıkarken bile kendinizde bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldınız -neyse ki bunlar mutlu değişikliklerdi.

2005 yılının Eylül ayı, özellikle mesleki ilerleme açısından iyi geçmiş olabilir. 2005 yılına girerken kazançlarınızı sağlamlaştırmanız ve çalışma yöntemlerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Mars'ın, Temmuz 2006'dan, Şubat 2007'ye kadar altıncı evinizde aşırı uzun bir süre kaldığı dönem çok çalışacaksınız, başınızı kaşıyacak zamanınız olmayacak. Yılın ikinci yarısında, üzerinizde arzu ettiğinizden daha fazla yük olacak ama bir şekilde bunların üstesinden gelmeyi başaracaksınız. Verimliliğiniz şimdiye dek olmadığı kadar yüksek olacak ve bunun sonucunda kendinizle çok gurur duyacaksınız.

Eğer evli veya ciddi bir beraberliğiniz yoksa işinizde fazla vakit geçirmenin başka faydaları da olabilir. Mars beşinci aşk evinizi yönetir ve altıncı iş projeleri evinizde geçireceği uzun süre içinde, birlikte çalıştığınız bir kişiye veya bir müşterinize aşık olabilirsiniz.

Ev ve aile
Ev hayatınız sürekli değişim içinde oldu. Geçen iki yıl içinde taşınmak zorunda kalmış olabilirsiniz, belki de birden fazla kez. Şu anda bile tamamen oturmuş sayılmayabilirsiniz, ama bu durum sizin kendi tercihiniz olabilir. Aklınızda bir veya iki serüven daha planlıyor olabilirsiniz, belki de onun için şu anda kalıcı kökler salmak istemiyorsunuzdur. (Eğer kendinizi oturmuş hissediyorsanız o zaman planlarınızda evinizi onarmak veya yeni baştan tasarlamak olabilir.)

Para
Para konusu, geçen 18 ay süresince üzerinizde ciddi bir baskı oluşturmuştu. Bu yıl borcunuzu azaltmak ve maddi güvenceye kavuşmak için bir yol bulabilirsiniz. Bunun nedeni bulunduğu yere kısıtlama getiren Satürn'ün ortak gelirler evinizde bulunması idi. Satürn temmuz ortasında bu alanı terk edecek ve bir daha 29 yıl buraya uğramayacak.

Temmuz ortasından itibaren maddi durumunuz olumlu yönde değişebilir. Geçiminizi sağlamakta güçlük çekiyorsanız, son zamanlarda gerçekleştirdiğiniz değişimlerin meyvelerini bu dönemden sonra toplamaya başlayacaksınız.

2006 yılına girdiğiniz zamanda toparlanma devresine de giriyorsunuz. Yine de, bunu okurken bile, bazı parasal sorunlarınıza çözüm arıyor olabilirsiniz.

Sağlık
Eğer 2001 ile 2003 yılları arasında sağlık sorunları yaşadıysanız, bu yıl mutlu haberler getirebilir. O yıllarda Satürn, Güneş'inize karşı geliyordu. Bu zor etki genelde ortada görünmeyen sağlık veya diş sorunlarını ortaya çıkarır. Eğer bu sizin için gerçek olduysa, şu ana kadar bir uzmana görünüp bu sorununuzu çoktan halletmiş olabilirsiniz. Artık sağlığınız konusunda kendinizi güçlü ve emin hissediyorsunuzdur.

Bu yıl Mars, altıncı evinizde çok uzun bir zaman geçirecek. Altıncı ev, zinde ve sağlıklı kalmak için aldığımız önlemleri simgeler. Burası, sağlık açısından Mars'ın olabileceği en iyi yerlerden biridir. Mars bu bölgeye enerji getirecektir.

Oğlak

Genel Görünüm
Sevgili Oğlak, bu yılın geçen yılın bir tekrarı olacağını sanmayın. Bu sene özellikle yazdan itibaren harika bir yıl olacak. Bunu duymayı ümit ediyordunuz sanırım çünkü Haziran 2003'den beri birkaç diğer burç ile birlikte Oğlak da, eğitici gezegen Satürn'ün sert etkisi altında çok çalışıp birçok zorlu engeli aşarak olgunlaşmak zorunda kalmıştı. 2004, hayat ve ilişkiler hakkında size çok şey öğrettiği için önemliydi ama pek de zevkli geçmedi. Şimdi işler ciddi biçimde değişmek üzere.

En yararlı gelişmeler -ve dolayısıyla rahatlama hissi- 2005'in ikinci yarısında yani Satürn Yengeç'ten ayrıldıktan sonra gerçekleşecek. İyimser ve keyifli günler, hatta belki yeni bir aşk, sizi bekliyor. Ama ilk önce 2004'den kalan meseleleri halletmek zorunda kalacaksınız. Sürüncemedeki sorunlara yeni çözümler getirip kendinizi zorluklardan sıyırdıktan sonra -ki bunu temmuza kadar halletmeniz gerekir- artık daha mutlu, çok daha stressiz bir yaşama kavuşacaksınız.

2005'in en güzel gelişmeleri, şans gezegeni Jüpiter'in kariyer evinize yapacağı ziyaretin etrafında dönüyor. Zodyak'ın en hırslı burcu olduğunuz söylenir, o yüzden bu yıl kariyerinizdeki gelişmelerden fazlasıyla memnun kalacaksınız.

Aşk
Son iki yıldır birçok Oğlak gönül işlerinde çok çekti, ama şimdi evren tüm hayal kırıklıklarınızı silip yepyeni yollar açarak size mutlu günler vaat ediyor.

Satürn son iki yıldır en yakın ilişkinizi test etmekle meşguldü, bağınız güçlü idiyse hâlâ birliktesiniz. Zayıf idiyse ya ayrıldınız ya da sorunu çözmek için epey uğraştınız. Evren sizin sağlıklı, güçlü beraberlikler kurmanızı istiyor, o yüzden de arada sizi teste tabi tutuyor. Bunu duymak acı verebilir ancak eğer ayrıldıysanız bu çok daha iyi bir ilişkiye layıksınız demektir, sevgili Oğlak.

İlişkiniz iyi olsa bile eşinizin sağlığından dolayı endişe duyduysanız, evren size ne kadar kuvvetli olduğunuzu gösterdi. Bu yıl eşinizle ilgili haberler daha iyi olacak, yani tüm cephelerde işler düzeliyor.

Yılın en büyük sürprizini aşk hayatınızda ve 2005'in ikinci yarısındaki olumlu etkilerin altında yaşayacaksınız. Bunu en iyi (ama sadece değil) Mars'ın getirdiği bir armağan ile alacaksınız, çünkü size çok iyi davranarak Temmuz 2005 ile 17 Şubat 2006 arasında gerçek aşk evinizi aydınlatacak. Tüm burçlar içinde en romantik etkileşimler sizinkinde olacak!

Evli veya bekâr tüm Oğlaklar bundan faydalanacaklar. Evliyseniz eşinizle birlikte uzun zamandır zamansızlık ve isteksizlikten dolayı yapamadığınız buluşmaları yaşayıp, çok hoş vakitler geçireceksiniz. Bekârsanız yeni biriyle tanışmanız işten bile değil.

Kariyer
2005'de kariyeriniz için en iyi aylar haziran - ekim arasında görünüyor, ama ocak veya mart da gelişmelere açık. Ekim ise en parlak görünüme sahip.

Evren son yıllardaki sıkı çalışmanız için sizi ödüllendirmek üzere -terfi olmanız veya rakip firmadan iş teklifi almanız mümkün. Yaptığınız işten memnun değilseniz şimdi kariyer değişikliği yapacak cesareti bulabilir, veya kendi işinizi kurabilirsiniz. Zaten iş sahibiyseniz sizin için 2005 çok karlı geçecek demektir. Profesyonel hayatınızdaki gelişmeler harika bir gelecek vaat ediyor - buna hazır olun!

Herhangi bir işte çalışmıyorsanız, örneğin ev hanımı, emekli veya öğrenciyseniz bile, bu eğilimden faydalanmanız için çeşitli yollar var. Girmekte olduğunuz bu harika dönemde içinizde saklı yetenekleri dışarı vurabilir, bunları kara dönüştürebilirsiniz.

Emekliyseniz çeşitli şirketlere danışmanlık yaparak basının ilgisini çekebilirsiniz. Öğrenciyseniz spor, tiyatro gibi ders dışı etkinliklerde sivrilip ciddi bir başarı kazanabilirsiniz. Ev hanımıysanız evden yürütebileceğiniz bir iş kurabilirsiniz. Bir Oğlak olarak hiçbir şeyi yarım yamalak yapmazsınız -sizin için ya hep, ya hiç vardır- çünkü yöneticiniz Satürn size etraflıca düşünmeyi öğretiyor. Şimdi bu özellikleriniz sayesinde yükselecek ve adınızı duyuracaksınız.

Ev ve aile
Nisan ve ekim aylarındaki önemli tutulmalar evinizde büyük bir değişimi başlatabilir.
Tutulmalar, başlangıçları ve sonları getirirler ama belki de bu çok istediğiniz bir 'son' olacak ve çok daha iyi bir eve sahip olacaksınız!

Marttaki dolunay yakınlarında evinizde değişiklik olabilir ve belki de taşınabilirsiniz.
Dolunayın etkisini anne babanızla olan ilişkinizin yoğunlaşması şeklinde de yaşayabilirsiniz. Aslında bu Dolunay daha çok kariyer ile ilgili olsa da mal-mülk, ev, aile meseleleri ile de ilgileneceksiniz gibi görünüyor.

Para
Parasal durumunuza bir göz atalım. Karışık ama güzel gözüküyor. Bir yandan yeni maaşınızı oldukça cömert bulacaksınız. Ocak'taki yeni aydan hemen sonra zam isterseniz elde etme olasılığınız yüksek. Profesyonel başarılarınız sayesinde nakit akışınızda da bir sorun görünmüyor.

Ancak haritanızda uyarı gerektiren noktalar da var. Yıl boyunca borç, kredi ve vergi konularına dikkatli yaklaşın. Beklentilerinizi gerçekçi tutun çünkü bu yılın belli zamanlarında çeşitli nedenlerden dolayı kazandığınızdan fazla harcama eğilimine girebilirsiniz, ama bunu sakın yapmayın!

Dikkat edilmesi gereken nafaka, komisyon, telif hakkı, burs gibi diğer alanlar sekizinci evinizde bulunuyor. bu eğilimden detaylı olarak bahsedeceğiz ve kendinizi korumanız için önerilerim olacak. Neyse ki bir Oğlak olarak para işlerinden çok iyi anlıyorsunuz o yüzden bunların üstesinden gelebilirsiniz.

Sağlık
Bazı Oğlaklar için Satürn'ün son iki senedir Güneş'lerine yaptığı sert açı, sağlık sorunlarını beraberinde getirdi. Satürn hep bedenlerde zaafları ortaya çıkarır. Satürn'ün denetimindeki vücut bölgelerinizi yani kemik, diz, diş, göz ve cildinizi korumanız için hala pek çok neden var. Satürn'ün sert etkisi zaman zaman kendinizi çok yorgun ve bitkin hissetmenize neden olmuş olabilir. Çok şükür ki Satürn temmuzda Yengeç'i terk ettiğinde sağlığınız da düzelecek.

Kova

Genel Görünüm
2006'da çok önemli bazı kararlar almaya ve böylece hayatınızın yönünü uzun yıllar kalıcı olacak bir şekilde değiştirmeye hazırlanıyorsunuz. Kovalar burçların içinde en gelecek odaklı olanıdır. Hayatta kalmanızın ve gelişiminizin, sürekli değişen çevreye uyum sağlamanıza bağlı olduğunun farkındasınızdır. Kendinizi yeni baştan yaratma fikri size çok cazip gelir ve bu yıl da, bunu geniş çapta uygulama şansını yakalayacaksınız.

Yılın ikinci yarısında dört büyük gezegen yıldız haritanızın kilit açılarında önemli pozisyonlara yerleşecek; bu gelişmeyi fark edeceğiniz kesin. Yıldız haritanızın düğüm noktalarını ziyaret edecek olan bu üç gezegenin sırasıyla kariyeriniz, eviniz, aileniz ve yakın ilişkileriniz üzerinde kuvvetleri etkileri olacak.

Aşk
Yalnızsanız ve aşkı arıyorsanız yılın ilk yarısında cazibeniz ve karizmanız dorukta olacak. Şubat ve nisan sonunda çekiciliğiniz dayanılmaz boyutta. Haziran daha bile iyi olabilir, görüştüğünüz birileri varsa birbirinden ilgi çekici iki aday arasından seçim yapmak zorunda kalabilirsiniz. Geçen yıl Venüs ve Mars, Kova burcunu bir kez bile ziyaret etmedi. Ama bu yıl Venüs, yılın başında ve sonunda olmak üzere iki kez, Mars ise tam zamanında, doğum gününüze yakın bir tarihte, aşkı Venüs'ü kucaklamak üzere Kova burcunu ziyaret edecek. Bu harika bir haber ve eğer aşkı arıyorsanız onu bulmanıza çok faydası olacağı kuşkusuz.

Ağustosta bu ruh haliniz değişecek ve Satürn'ün Aslan burcuna, ilişkilerinizi yöneten yedinci evinize girmesiyle aşka daha ciddi ve ölçülü yaklaşacaksınız. Aslına bakarsanız bu dönemde bir ilişkinizle ilgili önemli bir karar alma olasılığınız yüksek. Ocak sonu gibi erken bir dönemde çok önemli bir karar verebilirsiniz. Ancak kararınızla ilgili harekete geçmeniz için baskılar ağustosta güçlenecek gibi görünüyor. Belli biri ile aranızdaki gerginlik bir süredir yükselmekteyse bu gerginliğin biraz rahatlatılması gerekecek; Ağustos'ta gerginlik had safhaya ulaşacak gibi görünüyor. Ancak bu dönemde canınızı sıkan belirtiler fark edecek olursanız, bir süre için bunları görmezden gelmeyi tercih edebilirsiniz.

Aşık iseniz ağustos ayında kendinizi sevgilinize daha yakın hissedebilir, belki başka kimseyle görüşmeme veya beraber yaşama, nişanlanma, hatta evlenme kararı alabilirsiniz. Satürn genellikle dönüm noktalarını tetikler çünkü belirsiz ve sonuçsuz olaylara, gelişmelere tahammülü yoktur. Her halükârda hayatın 'olduğu gibi' devam etmesini beklemeyin.

Kariyer
Kariyerinizde yakın geçmişinizin en heyecanlı dönemlerinden birine girmek üzeresiniz. Bu dönem yıl sonunda başlayacak.

Satürn'ün, altıncı evinize denk gelen Yengeç burcunda olması Haziran 2003'ten bu yana çok çalıştığınıza işaret ediyor. Bu eğilim bir süre daha devam edecek ama 2006'nin ilk altı ayından daha uzun sürmeyecek. Temmuzda Satürn, işle ilgili görevlerinizi yöneten altıncı evinizden ayrılacak ve o andan itibaren üzerinizdeki ağır bir iş yükü azalacak. Satürn ziyaret ettiği bu alanınızı 29 yıl boyunca bir daha ziyaret etmeyecek, dolayısıyla iş hayatınızda bir gelişme göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Yıl sonunda Jüpiter, başarı yolunda basamakları çıkmanız için size yardıma hazır olacak. 13 aylık bu muhteşem dönemde, Kasım 2007'nın sonuna dek, sağlayacağınız herhangi bir başarı hayat boyu sürecek bir zaferler serisinin ilki de olabilir. Sözünü ettiğimiz etki daha çok 2006 ve 2007 ile alakalı olsa da bu yıl, gelecekte olabileceklerin bir göstergesi olacaktır.

Ev ve aile
Eviniz veya mülkünüz de bir diğer odak noktası olacak. Temmuz 2006'nin sonundan itibaren, Şubat 2007'nın ortasına dek, yaklaşık yedi ay boyunca enerjik Mars, yuva ve aile meseleleri üzerine güçlü bir ışık tutacak. Yedi ay Mars ziyareti için sıra dışı uzunlukta bir süredir. Mars'ın herhangi bir evi ziyareti çok faydalıdır. Hareket, gürültü, gayret, cesur hareketler getiren bu gezegen büyük olasılıkla birkaç da tartışmaya sebep olabilir. Ama ne olursa olsun Mars'ın ziyaretinin sıkıcı geçmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Aynı nedenden 2006'nin ikinci yarısında anne veya babanızla veya her ikisiyle birden özel olarak ilgilenmeniz gerekebilir.

Para
Maddi açıdan 2005 çok yorucu bir yıldı. Aylarca parasız kaldığınız oldu. Diğer yandan yakın zamanda hiç görmediğiniz kadar nakit akışınızın olduğu aylar da oldu. 2005 yılınızı tanımlamak için ideal deyim "ya hep ya hiç" olurdu. Bu yıl da aynı eğilim devam ediyor.

Zam almak için en şanslı olduğunuz dönem Mart'taki yeniayın hemen ardından geliyor. Daha sonra Eylül'deki dolunayda, üstlerinizin hakkınızdaki görüşlerini öğrenecek ve buna göre plan yapabileceksiniz. Aldığınız haberler hoşunuza giderse olduğunuz yerde kalmayı tercih edebilirsiniz ama hoşunuza gitmezse pek beklemenize gerek kalmayacak, iş değiştirmek için dört ile altı ay arasında bir zamanınız olacak. Unutmayın yıl sonunda kariyer gelişimi açısından Zodyak'ın altın burcu siz olacaksınız.

Aslına bakarsanız yıldız haritanıza göre sadece parayı bir başka insanla (mesela bir ortakla, eşle, eski sevgiliyle veya yasal bir sözleşmeniz olan herhangi bir taraf ile) karıştırdığınızda maddi sorun yaşıyorsunuz. Kişisel zammınız veya kazandığınız para ile ilgili konularda bir sıkıntı görünmüyor ama kredi kartı, yatırım sermayesi, nafaka, komisyonlar, miraslar ve diğer sekizinci ev konuları, olası sorunlar için tetikte olmanız gereken alanlar.

Sağlık
Sağlık açısından bu yıl fiziksel ve psikolojik sağlığınıza gösterdiğiniz özen ve dikkati gözden geçirip yenilemeye karar verebilirsiniz. Bu karar büyük olasılıkla yılın ikinci yarısında Satürn'ün, Güneş'inize meydan okumasıyla meydana çıkacaktır. 2006'da yapacağınız yeni plan öylesine etkili çıkabilir ki onu hayatınızın sonuna kadar uygulayabilirsiniz.

Sağlıkla ilgili son bir nokta daha var. Satürn'ün Güneş'e ters bir açıda olması zaman zaman tüketici olsa da zaman zaman da bazı olumlu etkiler yapabilir. Mesela kilo vermek için en ideal gezegen yerleşimi olarak kabul edilir. Fazla kilolarınız ile başınız dertteyse önünüzdeki iki yıl içinde nihayet fazla kilolarınıza sonsuza dek veda edebilirsiniz.

Balık

Genel Görünüm
Sizi nasıl bir sene bekliyor bilemezsiniz, sevgili Balık! Heyecan, risk alma ve beklenmedik fırsatların gezegeni Uranüs, iki yıl önce Balık burcuna geldiğinden beri kabuğunuzu kırmak, isteklerinizi ortaya çıkarıp geliştirmek ve ilişkilerinizi yeniden tanımlamak için büyük bir istek duydunuz. Bu süre içinde aileniz ve arkadaşlarınız dışında yeni kişilerle ilişkiler kurduğunuz için, onlar kendilerini sizin dünyanızdan biraz dışlanmış hissetmiş olabilirler. İçinizdeki bu güçlü dürtü kendinizi ortaya koymanız için sizi güçlü bir şekilde ileriye ittiriyor. Uranüs'ün etkisine karşı koyamazsınız!

24 ve 28 Şubat arasında doğan Balıklar, Uranüs'ün 2006 yılında yollayacağı sinyallerden doğrudan etkilenecekler. Mart doğumlu Balıklar ise paylarına düşeni 2007 ve sonrasında alacaklar.

Aşk
Bu yıl aşka da yer var, ancak aşk ön planda değil, daha çok büyük projelerinizi yerine getirdikten sonra zaman ayırabileceksiniz. Bugüne kadar aradığınız sevgili tipinin özellikleri bu yıl tamamen değişebilir.

Evli Balıklar, çok meşgul ve oldukça da başarılı bir sene geçirecekleri için onların endişeleri başka yönde olacak. Biriyle ciddi bir beraberliğiniz varsa veya evliyseniz, iş başarınızın yükselişe geçmesi, ilişki içinde gerginliğe ve iki taraf arasında rekabete yol açabilir. İlişkide bir taraf gözle görünür bir farkla çok daha başarılı olursa, bu durum ilişkinin de dinamiğini değiştirebilir. Taraflardan daha az başarılı olanı, kendine olan güvenini yitirebilir. Partnerinizin duygularının kızışmaya başlayıp patlamaya dönüşeceği zamanlar şubat sonu ve eylül ortası olmak üzere, iki ayrı dönem. Bunlar gergin dönemler olacağı için hazırlıklı olun.

Bir partneriniz yoksa ve son iki yıl içinde de biriyle beraber olmanın neden bu kadar zorlaştığını düşünüyorsanız, bu durumun zanlısı Satürn olabilir. Satürn 2004 yılından beri yıldız haritanızın aşk sektöründe (beşinci evde) bulunuyordu ve 2006 yılının ilk yarısında da bu evde bulunmaya devam edecek. Neyse ki Satürn, 16 Temmuz'da bu evi terk ederek buraya bir yirmi dokuz sene daha dönmeyecek.

Satürn'ün buradaki varlığı, hem yardımcı hem de engel görevi gördü. Satürn'ün yardımıyla ilişkinizde zamanınıza sahip çıkmakta daha ısrarcı olabildiniz. Bir gün her şey yoluna girer umuduyla beklemek yerine sizin için yanlış olduğunu düşündüğünüz biriyle ilişkiyi uzatmadan sonlandırmayı öğrendiniz.

Jüpiter, ekim sonunda su grubundan kardeş burcunuz Akrep burcuna gelir gelmez, yeni ve mükemmel biriyle tanışmak için elinize harika fırsatlar geçecek. Kasım ve aralık ayları, 2006 yılının en sosyal ve aşk açısından şanslı ayları arasında. Buna ek olarak ayrıca, 6 Temmuz'da oluşacak yeniay dönemi ve bunu takip eden haftalar içinde hoş bir romantik etkinin ortaya çıkması da mümkün.

Kariyer
Kariyer ve kişisel amaçlarınızı geliştirmek açısından özellikle mart, mayıs ve haziranın ilk yarısı öne çıkıyor. Aralık ayında, iş ile ilgili amaçlarınızda bir kez daha füze hızında bir ivme yaşanıyor.

Sembol ve hareketlerden oluşan tüm sanat dallarının gezegeni Neptün ile kâr gezegeni Jüpiter arasındaki dengeli bağ, havaya iyimserlik katarken 2006 yılının ilk sekiz ayı içinde en az bir yaratıcı projede baş döndüren bir başarı yakalamanızı sağlıyor.

Neptün ve Jüpiter'in ikisinin de sizin doğal yöneticiniz olması, size fazladan güç ve motivasyon katmanın dışında diğer burçlara oranla çok daha avantajlı bir konumda olmanıza yol açıyor.

Mars, temmuz ayından, yılın sonuna kadar kontrat anlaşmaları evi üçüncü evinize her zamankinden çok daha uzun süreli bir ziyarette bulunacak. (Bu ev, aynı zamanda kira sözleşmesi, tapu ve bunun gibi diğer önemli evrakları da yönetir.) Mars'ın uzun süreli bu ziyareti, bir kontratın ince detaylarıyla haftalar boyunca uğraşmanız veya aynı anda birden fazla anlaşmayla başa çıkmanız gerektiğini gösteriyor.

Ev ve aile
Aralık ayında yuva sektörünüzde bir dolunay var. Ev veya aile ile ilgili bir mesele bu dönemde son noktaya ulaşacak. Bir kira kontratı veya tapu imzalamanız veya evinizi satın alacak kişilerle pazarlığa oturmanız gerekiyorsa, önünüzde çok temiz ve açık bir yol var. Merkür güçlü bir şekilde tam gaz ilerleyeceği için bu konuda bir endişe duymanıza gerek yok. Bu dolunay, bir emlak veya ticari mülk kiralamak ya da satın almak için size yardımcı olabilir.

Para
Bu sene, finansal açıdan uzun zamandır gördüğünüz en bereketli ve en önemli yıl olacak. Yıldız haritanız, bu noktaya gelmek için uzun zamandır büyük bir cesaret sembolü gibi davrandığınızı gösteriyor.
2006 yılında finansal evlerinize alışılmışın dışında bir vurgu yapılıyor, ama bunun nedeni sadece Jüpiter'in sekizinci evinizde bulunması değil, ayrıca iki finans evinizde birden en az üç tutulmanın gerçekleşmesinden kaynaklanıyor! Mali tablonuz tamamen ve büyük olasılıkla da iyiye doğru değişiyor!

Sağlık
2005 yılında ve sonrasında sağlığınız ve formunuza acil olarak önem vermeniz gerekiyor. Satürn, Temmuz 2006'dan, Eylül 2007'ye kadar altıncı evinize iki senelik bir ziyarete geliyor. Bu sırada Aslan burcunda bulunacak olan Satürn, vücudunuzdaki dikkat göstermeniz gereken sorunlu bölgelere dikkatinizi çekecek.

2006 yılında tıbbî bir işlem yaptırmak veya ameliyat geçirmek gibi bir durumla karşılaşırsanız, şans yanınızda. Muhteşem bir tedavi gücüne sahip olan Jüpiter, Ekim'e kadar sizi kanatları altına alıyor. Sekizinci ev, finansal konuların dışında ayrıca ameliyatı da yönetir. Yararlı gezegen Jüpiterin bu evde mükemmel bir konumda bulunmasının iyileşmenizde büyük yardımı dokunacak.
#2 - Ocak 17 2006, 12:15:39
Bu kullanıcı adı ile yazılan (ilk 13 mesaj hariç) mesajların aslı salih nickli kişiye aittir. Forum içerisinde düzeltilemeyen teknik bir problem nedeni ile inferno adı altında gözükmektedir.

Bu mesajlardan doğacak her türlü sorun ilgili kişiyi ilgilendirir.
AlternatifimCafe

ipexy_13

yazılarınız için çok teşekkürler, burcumda çok güzel şeyler yazzıyor, içim rahatladı valla...
#3 - Ocak 27 2006, 16:07:43

ah şu 16 temmuz bi gelse da şu satürn bi gitsee..... we hep umut beklenen fakat yanlış olduu anlaşılan ilişki bitti ama tek taraflı bitti..... :'(
#4 - Ocak 28 2006, 16:21:36
AŞK ELMA ŞEKERİ GİBİDİR YERSİN YERSİN ELİNDE KAZIĞI KALIR........

benim burcum kova ve geçen sene ile ilgili yazanların hepsi doğru inş gelecekle ilgili olanlarda doğrudur

saols
#5 - Şubat 06 2006, 00:27:00
karanlıklar içinde gün doğar ya aniden işte öyle son bulur belki yarım kalan hikayemiz..............

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.