Alternatifim Cafe

Kafkas ayrılacak mı?

Discussion started on Türkiye'de Futbol

Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, G.Saray maçını unuttuklarını kaydederken, Kafkas'ın ayrılık sinyali verdiği öne sürülen yorumlarına ve Ali Turan konusuna değindi..

Turkcell Süper Ligi'nde 20. haftayı Galatasaray beraberliği ile kapatan Kayserispor, Denizlispor maçına kilitlendi.

Başarılı çizgisiyle bulunduğu konumu korumaya çalışan Kayserispor, Galatasaray maçının ikinci yarısında 10 kişi kalmasına rağmen gösterdiği performansı takdir topluyor.

Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, "3 puan ile ayrılmak istediğimiz Galatasaray karşılaşmasında 1 puan ile ayrıldık. Artık Denizlispor maçına bakıyoruz. Orada mutlak 3 puan almamız gerekiyor" dedi.

Ortaköylüoğlu yaptığı açıklamada, 3 puan ile ayrılmak istedikleri karşılaşmada 1 puan ayrıldıklarını ve iyi mücadele sergilediklerini söyledi. Ortaköylüoğlu, "İyi hazırlanıp, saha ve seyirci avantajını kullanarak 3 puan ile ayrılmak istediğimiz karılaşmadan 1 puan ile ayrıldık. Maçın ikinci yarısının büyük bölümünü 10 kişi oynamamıza rağmen o bölümde de galibiyeti kovaladık. Mücadele gücü yüksek bir karşılaşma oldu" dedi.

"TOLUNAY KAFKAS'IN KONUŞMALARI YANLIŞ ANLAŞILMASIN"
Ortaköylüoğlu, Galatasaray maçının ardından Teknik Direktör Tolunay Kafkas'ın yaptığı "Benli yada bensiz, Kayserispor'un önünün açık olduğunu görüyorum" şeklindeki konuşmasının ardından 'Kafkas, ayrılık sinyalleri veriyor' yönünde çıkan haberlere açıklık getirdi. 31 Mayıs'ta sözleşmesi sona erecek Teknik Direktör Tolunay Kafkas'ın yaptığı açıklamalarının yanlış anlaşıldığını belirten Ortaköylüoğlu, "Tolunay hocanın burada vurgulamak istediği Kayserispor'n iyi yapıda olduğudur. Yapı doğrultusunda kişiler değişse bile Kayserispor'un başarısının daim olacağı bir açıklamadır. Şu anda başarıda başkandan yönetim kuruluna, teknik heyetten menajerine ve taraftarlara kadar uzanan bir çok etkenin payı vardır. Bu etkenlerden biride Tolunay hocamızdır. Mütevazı bir açıklama yapmıştır. Kayserispor'un iyi bir yapılanmaya sahil olduğunu belirtmiştir" diye konuştu.

"ALİ TURAN ÇOK İYİ FUTBOLCU AMA TAVRIMIZ AÇIK VE NET"
Kadro dışı bırakılan Ali Turan'ın Galatasaray karşılaşmasında olmamasının takıma etkeni olup olmadığı yönündeki soru üzerine Ortaköylüoğlu, "Ali Turan çok önemli bir futbolcuydu. Galatasaray maçında diğer arkadaşlarda en iyi mücadeleyi verdiler. Onlarda hata yapmadan oynadılar ama Ali, takımın kaptanıydı. Olayların bu boyutlara gelmesini en az isteyen Kayserispor'du Yapacak bir şey yok, tavrımız açık ve net. Ali Turan'ın kadroya dahil edilmesi mümkün görülmüyor" ifadelerini kullandı.

"DENİZLİSPOR MAÇINDAN GALİBİYETLE AYRILMAK İSTİYORUZ"
Hafta sonu deplasmanda oynayacakları Denizlispor karşılaşmasında galibiyet hedeflediklerini söyleyen Ortaköylüoğlu, "Artık Galatasaray maçını unutup, takım olarak Denizlispor maçını düşünüyoruz. Denizlispor maçından da 3 puan alarak galibiyetle ayrılmak istiyoruz" şeklinde konuştu.
#1 - Şubat 08 2010, 12:14:32
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.