Alternatifim Cafe

Toplu Taşımada Bir Kızı Nasıl Tavlarsınız?

Discussion started on Bay

Türkiye'de insanların hayatlarının yarısı yollarda ve toplu taşıma araçları içinde geçiyor. Aşkı işte ve özel hayatında bulamayanlara özel tüyolar vereceğiz.Meşgul adamlar olarak okul veya iş yüzünden enerjimiz gün sonunda sıfıra inmiş oluyor. Bazen dışarıya çıkıp gece kulübünde veya barlarda kadınlarla tanışamıyoruz. Ama kabul edelim: Güzel kadın heryerde ve gerçek bir oyuncu onlarla heryerde tanışabilir – toplu taşıma araçlarında bile.

Bir tren veya otobüs yolculuğu bile keyif veren bir deneyim olabilir. İpuçlarıyla dolu bu listemizde bir sonraki toplu taşıma yolculuğunuz belki de yeni bir birlikteliğin başlangıcı olabilir.

Ancak bu ipuçları sadece toplu taşıma araçlarında uygulanabilir. Otobüs ve trenlerde oyunlarınızda bazı sınırlamalar olabilir – açıklanmıştır.

Pozitif bir şekilde kendinizi tanıtın

Saygılı bir insan değilseniz, kesinlikle başlamanızın tam zamanı. Varlığınızı pozitif bir şekilde herkese hissettirin, o da dahil. Bunu; yanınızdaki hanıma yer vererek veya merdivenlerden bebek arabasını çıkartmaya çalışan bir anneye yardım ederek. Bunları yaparsanız o sizi sadece tatlı olarak görmez aynı zamanda bir beyefendi gibi görür.

Gülümseyin

Dale Carnegie, Nasıl Arkadaş Kazanırsınız ve Nasıl İnsanları Etkilersiniz kitabının yazarı, yapılması gereken 6 altın kuraldan biri gülümsemek demişti. Basitliği ve doğallığına rağmen dünyada birçok şeyi değiştirebilir. İnanılmaz derecede bulaşıcı olabilir bu yüzden en iyi gülümsemenizi ona yaklaşırken takının ve büyük ihtimalle onun da size gülümsemesini izleyin.

Onunla konuşun

Toplu taşıma araçlarında yanınızdaki ile konuşmak neredeyse bir zorunluluktur. Çok beklerseniz hareketini hesaplamaya çalışan bir sapık gibi görünürsünüz.

Genelde toplu taşımada kullanılabilecek 3 tip başlangıç cümlesi vardır: durumsal düşünceler (“Bu otobüsün saatinde geldiğini ilk defa görüyorum"), belli iltifatlar (“Güzel çanta – nereden aldın?”) ve cesur ve ani.

Numarasını alın ve inin

Kadınlarla toplu taşımada tanışmanın kötü yanlarından biri de budur; onun yanında daha fazla durmamak için kendi durağınızdan önce inmeniz gerekebilir.

Onunla ortak bir noktanız olduğunu bulduktan sonra, cep telefonunuzu çıkartın ve numarasını alın. Yeni başlayanlar için, böyle bir cümle söyleyebilirsiniz “Bir sonraki durakta inmek zorundayım ama sohbetin çok eğlenceli. Bu yüzden numaranı yaz ve belki daha sonra tekrar görüşürüz.”

Tren aşkı

Genel kural numarasını telefonunuza kaydettikten sonra inmek bile olsa, aranızdaki bağı sağlamlaştırmak için biraz daha – birkaç dakika daha – kalmak da önemlidir. Sizin ayarlamanıza kalmış birşeydir bu; doğru yapın ve onunla buluşmak için bir gün ayarlayın.
#1 - Ocak 10 2010, 17:32:17
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Kardeş bu 500t için de geçerli mi?
#2 - Şubat 26 2012, 03:48:24

Hiç böyle bi deneyimim olmadı. Bucket List e eklemeliyim hemen :Ç
#3 - Şubat 26 2012, 03:49:34
‘Olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir; olgun insanın özelliği ise, bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir’

J.D. Salinger

Mümkünse toplu tasımada kız falan tavlamaya çalışmayın. İnsanları kendi haline bırakın az bir durun.
#4 - Şubat 26 2012, 19:39:06
give me something to kill the pain
there is no tomorrow and no today
my soul is not for eternity
...and i know i will fade away in memories

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.