Alternatifim Cafe

Japon Yılı tiyatroyla açılıyor

Discussion started on Tiyatro, Gösteri

?2010 Türkiye'de Japonya Yılı? kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan ilk etkinliklerden biri olan ?Restoran? adlı tiyatro oyunu, 6 Ocak'ta Ankara'da, 9 Ocak'ta ise İstanbul'da izleyiciyle buluşacak.

Japonya Kültür İşleri Müsteşarlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı, Japonya Büyükelçiliği ve Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'nun işbirliğiyle gerçekleştirilen '2010 Türkiye'de Japonya Yılı' etkinlikleri kapsamında ?Restoran? adlı çağdaş Noh tiyatrosu eseri sahnelenecek. Tüm ruhu ve bedenini Noh sanatçısı olarak mükemmelleştirmeye adayan bir adamı konu alan ?Restoran?, gerçek ve hayalin zaman içinde birbirine karıştığı bir sınırın hikayesinin anlatıldığı çağdaş Noh tiyatrosu eseri olarak tanımlanıyor. Japonya'nın ünlü Noh tiyatrosu sanatçısı Dr. Naohiko Umewaka tarafından yazılan ve yönetilen oyun, ilk olarak 6 Ocak 2010 Çarşamba günü Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde, 9 Ocak 2010 Cumartesi günü ise İstanbul Devlet Tiyatrosu Cevahir Sahnesi'nde Türkçe olarak sergilenecek oyuna giriş ücretsiz olacak.
Türkiye ile Japonya arasındaki mevcut dostluk ve işbirliği ilişkilerini güçlendirmek için büyük bir fırsat olarak değerlendirilen "2010 Türkiye'de Japonya Yılı" kapsamında, yıl boyunca etkinlikler düzenlenecek.
#1 - Ocak 04 2010, 13:20:54
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.