Alternatifim Cafe

Rap Dünyasından Haberler

Discussion started on Rap - HipHop

Bundan sonra açtığınız her haber niteliğindeki konuları bu başlık altında toplamanız rica olunur.

Her sanatçı için tek tek konu açarak bölüm kirliliğine neden oluyoruz. Bu nedenden dolayı tüm haber niteliğindeki konularınızı bu başlık altında toplayınız.

26.12.2009
Biz 16 aralıkta hicri yılbaşımızı kendi aramızda kutladık elhamdülillah.
ama ben yunus olarak sizlere şunu söylemekten geri kalmamalıyım,sonuçta bilenler bilmeyenleri aydınlatmalı.Kimilerine çok itici gelebilir

Yılbaşı kutlamamak aptalca ve saçma gelebilir,bu kişilerin kendini bağlar.Dileyen çam diker dileyen noel baba olur beni bağlamaz.Ama bir insan ben müslümanım diyorsa onu elbette bağlar.Din babanın ahırı değil ki istediğin keçiyi otlatasın
.Noel bizim dinimiz olan islamın nişanı ya da bayramı değildir.Hz İsa Aleyhisselam'ı canımızdan çok severiz lakin onu bizim sevmemizle bu işin bir alakası yok,biz tüm peygamberleri canımız bildik.Lakin hristiyanlar Allah çocuk sahibidir dediler ve İsa hazretlerine iftira attılar.Rabbimizin buğzettiği,gazaplandığı göklerin ve arşı ala nın titrediği bu durum karşısında saat 12 nin gelmesini ve göbek atmayı hindi kesmeyi bekleyemeyiz biz.En azından benim öyle bir beklentim yok.Onlar benim peygamberimi tanımadılar,kitabımı da kabul etmediler,benim peygamberime çirkin bir karikatür ithaf edecek kadar ileri de gittiler,hala Irak'ın durumu gözler önündedir...''Ben yeni bir yılı kutluyorum noeli kutlamıyorum'' diyorsunuz.ama o zaman müslümansan hicri takvime göre kutla,o gün hindi kesme çam devirip noel baba saçmalığına girme.Baba-oğul-kutsal ruh inancını benimseyenlerin geleneklerini,bir papazın çıkardığı sevgililer gününü ve diğer bilmemne günlerini ben kutlamıyorum.Ne anneler günü nü ne de babalar günü tanımıyorum,kutlamıyorum.''eh fena mı olur annene hediye alırsın hatırlamış olursun''diyenler olabilir,onlar kendileri öyle yapsın.
bence o günlerde insanlar çok yapmacık oluyorlar.''bak sana neee aldııııım'' hadi yaaaaaa ne gerek vardı'''.İslama göre anne baba hakkı en üst düzeydir,bir günle o değere kimse karar veremez,hergüne yaymaktır mağrifet.Hele de o günü papazın biri icad ettiyse.Tabi şimdiki amerikan sineması çok tatlı geliyor insanlara.Noel baba geliyor felan ''ho ho ho ben geldim'' bizim müslüman da ''aaa noel baba ne getirdin bana?'' ''sana bir çuval dolusu ateş getirdim yak yak dur kendini''.

Eh be sago ne yaptın?
kimsenin yapamadığını yaptım ne olacak.sanatçı halkını uyarandır demesini biliyorsunuz.sanatçı toplumsal konulara değinmeli diyorsunuz.bu bizim kanayan yaramızdır arkadaşlar.İyice avrupa ve iyice amerikan olduk.Irakta milleti kesiyorlar televizyon başında ağlıyorsun,sonra ''noel baba hani hediyelerim'' diyorsun.Kutladığın şeyi aynen
gayrimüslümlerin kutladığı gibi hatta onlardan çok daha heybetli kutluyorsun.Ben bu konularda hassasım.Nacizane dinleyenlerime bilmiyorlarsa bilsinler mahiyetinde bu konu hakkında yazıyorum.Herkes korkak olmuş,sanki bu din yarın bir gün vefat edecek olan bir yaşlı kadın ya da adam.kimse umursamıyor,kutla yılbaşını iç-mıç-eğlen,ona buna geçir,jingle bells i oku sanki senin için birşey ifade ediyormuş gibi..bu iş ince bir iş lütfen dikkat buyrun.hadi lan ordan delirdin mi demeyin.Kur'anı okuyun.Madem kitabımdır diyorsunuz okuyun.Böylelikle emr-i bil ma'ruf görevimi de yerine getirmiş ve içimi de rahatlatmış oldum.Allah kabul etsin.
.Rabbimizin bizden istediğini yapalım.Kim benden nefret ederse etsin.yeterki beni rabbim sevsin.yarın birgün öleceğim,kavuşmak bayramım olsun,çünkü ölenin kıyameti zaten kopmuştur.

saygılarımla
#1 - Aralık 26 2009, 21:58:19
« Son Düzenleme: Ocak 27 2010, 10:30:53 Gönderen: EaraneCarnesîr »
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."Sagopa Kajmer ve Kolera?nın 14 yıla kadar hapsi isteniyor!

Geçtiğimiz mart ayında 11 yaşındaki hayranları Ç.D.'yi evlerine alarak dövdükleri iddia edilen rapçi Sagopa Kajmer ve eşi Kolera, bu olayı bir şarkıya dönüştürmüş!

Yargılandıkları dava için şarkı bestelediler
Pencereden kendilerini görmeye çalışan 11 yaşındaki hayranları Ç.D.'yi evlerine alarak dövdükleri iddiasıyla haklarında 4 yıldan 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Sagopa Kajmer ve eşi Kolera'nın; bu olayı konu alan 'Beslenme Çantam' adlı bir şarkı besteledikleri iddia edildi.

Beslenme çantam
İşte, Sagopa Kajmer hayranlarının internetteki blog'larında tartıştıkları ve Milliyet yazarı Mehmet Tez'in köşesinde belirttiği şarkının sözlerinden bazı bölümler:

"Bebeklerin kangalları mıncıklamalarına benzer cesurluğun... Yaşama karşı çocuklaşırken ilerler yaşım. Müsvettelerim tükendi ve avuçlarıma söz yazdım. Kayıplar adres oldum oğlum, takip edilen bir izim Usanmadan peşimden gelir melankolik çocuklar bizim. Ben ince narin cebir benekli çıtayım ve çıtamı aştım. Ömrümün depdemesine alıştım. Çünkü köpek gibi çalıştım. Ben kapanmış defterin ortasında solan kuruyan gülüm ve gülüm bu yaptıklarınız resmen zulüm. Neyse ki halim serin talim asker talim. Yere devrilmeli her zalim. Beslenme çantamda mermim, geç kaldım kaçtı ilk dersim. Hayatım bayram değil merasim..."

4 yıldan 14 yıla kadar hapsi istendi
29 Mart'ta İstanbul Ataköy'de meydana gelen olay, iddialara göre şöyle gelişmişti: Ç.D. hayranı olduğu Kajmer'i görmek için giriş kattaki evin camından içeri bakmak istedi. Bu sırada eşi Kolera ile dışarı çıkan Kajmer, küçük hayranını saçından sürükleyerek evin içine soktu. Kapıyı kilitleyen Kajmer, çocuğu dövmeye başladı. Ç.D.'nin arkadaşlarının durumu ailesine bildirmesi üzerine site sakinleri ve aile, çocuğu Kajmer'in elinden kurtardı. Savcılık iddianamesinde, rapçi çiftin 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi.

Alıntı.
#2 - Ocak 04 2010, 11:44:41
« Son Düzenleme: Ocak 27 2010, 10:30:00 Gönderen: EaraneCarnesîr »
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


yalan haber.melankolıa.com da acıklandı.
#3 - Ocak 04 2010, 14:25:52

evet yalan haberrrrr
#4 - Ocak 18 2010, 16:22:50

sagopa çok haklı çok aptalca bbencedeeee :okey :okey
#5 - Ocak 18 2010, 16:30:23

vay be.. 46 defa okunmuş bir konuya yapılan yorum sayısına bakın hele; 1 tane.. o da bugün..
anlamsız onca konu cevapla dolup taşarken hemde.. yazık..
yeni okudum.. sago'nun kalemine sağlık.. onunda dediği gibi  Allah  kabul etsin..  :)
 
#6 - Ocak 18 2010, 18:34:42
bir varmI$
bir yokmu$

arsenik

Cübbeliden taktik alıp vaaz veriyor herhalde. Devam etsin.
#7 - Ocak 18 2010, 18:55:57

Midem kalktı yine ya.  X(

Edit: 'ğ' nereden çıktı ya?  (6)
#8 - Ocak 18 2010, 19:13:04
« Son Düzenleme: Ocak 18 2010, 19:20:05 Gönderen: Slasher »

Bir yerde doğru diyor aslında. Özentilik diz boyu. Bunu son zamanlarda avrupanında gözünden kaçmamaış olacak ki haber yapmışlardı. İstanbul noel kenti gibi. Yılbaşında eğlen çoş iç hatta hediye felan al  bunlara kadar amenna ama adamların gelenek ve görenekleri gibide kutlama. Yalnız sago gitgide imama benziyo buda bir gerçek.
#9 - Ocak 18 2010, 19:18:58

sago hakli. dizilerde bile "hadi merry christmas" diolar, bu ne ??? ne kadar amerikancillastigimizin göstergesi gerek sarkicilar gerekse filmler, diziler ve özel günlere olan özentilik...bayrama bile yilbasina verilen deger kadar deger bicilmiyor!yeni bi yila basladik, noldu sanki ? kutlanacak bisey mi var?? her sey ayni...:S
(tabiki her kes kendi bildigini yapmakta serbesttir)
#10 - Ocak 18 2010, 20:06:37
sevgim gercek olmasaydi aglayabilir miydim ???

Cübbeli Hocadan vaaz alması ya da İmam'a benzemesi neden rahatsız ediyor ki milletimizi..Maalesef gençler hocalarımızı değil de sanatçılarımızı örnek alıyor.En azından gençler Sagoyu örnek alıp biraz olsun doğru şeyler düşünür belki.
#11 - Ocak 22 2010, 00:59:48
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

Sagopa Kajmer 29 Ocak’ta Sultanahmet’te halk konseri veriyor.Giriş ücretsiz,diğer detaylar yakında www.melankolia.com.tr de.Bütün İstanbul’lulara şimdiden iyi eğlenceler.

Melankolia Müzik#12 - Ocak 22 2010, 08:01:35
Umut umut bugün yanımda yok
      Neden hayat ağır bu denli çok
      İnan kader elimde bir fener
      Önemi yokk yanımda olmasın ne fark eder

GÖLGEMİ BİLE DİKEN GİBİ GÖRÜYORLAR
Türkçe Rap müziğin iki önemli ismi Sagopa Kajmer ve eşi Kolera ile hayranlarını dövdükleri haberini, yeni projelerini konuştuk. “Tarikat adamı” yakıştırmalarını sorduk

Bir hayranınla aranızda tatsız bir olay yaşanmıştı. Hayranınızı dövdüğünüz iddia ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde de bu olayla alakalı olarak 14’er yıl hapis istemiyle yargılandığınızı okuduk. Daha sonra bu haberi yalanladınız. Bu olayı anlatır mısınız? Tam olarak ne oldu?
Sagopa Kajmer: Bir Pazar günü evimde dinlenirken birileri ısrarcı bir şekilde zilimi çalıp camlarımı yumrukladı ve pencerelerimi zorlayarak açıp içeri girmeye yeltendiler. Doğal olarak duruma müdahale etmem gerekti. Sekiz ya da 10 kişilerdi. Camımı açıp, sesleri evimden gelmeye başlayınca, elebaşlarını enseledim elindeki plastik tabancayla kendisine hamle yaptım, gözünün alt kısmı oyuncak tabancasının çizmesi nedeniyle kızardı. Daha sonra kendisini ailesine teslim etmek üzere yola koyuldum. Ailesi çocuklarının gözündeki çiziği görünce doğal olarak 20 kişi bana giriştiler. Onca kişi arasından sağ salim kurtuldum, kimseye el kaldırmadım. Ama maşallah çocuğun ailesi, yaşlı dedesi dahil hepsi karateci çıktı! Çocuğun ailesi benden davacı oldu, ben de çocuğun ailesinden davacı oldum. Medya ise Sagopa Kajmer adını böyle bir olayda görünce abarttı.
Kolera: Kabus bir gündü, camın açılma sesini duyunca kalbime indi, sesler evin içinden geliyordu. Sago çıktı ve en azından camı açıp evimizin içinde konuşanı tuttu, evimizi gösterdi umarım rahatlamıştır, tek hatamız çocuğu iyi niyetle ailesine götürmek oldu. Sago’yu Allah korudu, ben de annesi tarafından tartaklandım hiç el kaldırmadım o kadının belki kalbi durabilirdi, anne oluşuna, hissiyatlarına verdim zaten ona vurmak da istemedim. Darp raporum var.

Şimdi pesimist orkestra ile beraber konserler vermeye hazırlanıyorsunuz
Sagopa Kajmer: Evet, orkestra fikrine yıllardır sıcak bakıyordum. Rap enteresan bir müzik, orkestranın çaldığı müzik eğer çok rock müziği kıvamında olursa rap uygun düşmüyor, çalınan müziğin iyi harmanlanması ve tatbik edilmesi, Rap’e adapte edilmesi gerek. O iş hayli zaman alsada pesimist orkestra kuruldu ve gayet eğlenerek yolumuza devam ediyoruz. Amacımız akustik olarak iyi bir sonuç yakalamak… Uyumlu kadromla pesimist orkestra turu yapacağım. Çok heyecanlıyım.

Myspace’deki blogunuzda “Bana tarikat adamı diyorlar ve kliplerimi yayınlamıyorlar” diye yazmışsınız. Ama müzik kanallarında kliplerinizi görüyoruz.
Sagopa Kajmer: Yayınlayabilirler ama işin esrar perdesi var. Televizyonların arka planlarını biliyoruz. O nedenle bu konuda bana güvenin. Bana tarikat adamı diyip klibimi yayınlamayan kanal Kral TV. Diğer kanallar da şarkılarımın içindeki maneviyattan rahatsızlar. O nedenle şarkılarımı ve kliplerimi kendilerine uygun olarak tasarlamamı istiyorlar. Bu ne biçim bir mantıktır, icat edeni arıyorum. Kliplerimi yayınlayan tüm kanallara da teşekkür ediyorum.

Belli bir kesim sizi çok seviyor. Belli bir kesim de sürekli eleştiriyor. Bu durum sizi nasıl etkiliyor?
Sagopa Kajmer: Eleştirilmek de var, sevilmek de. Eleştirenler mantıklı bir formatta eleştirilerini yaparlarsa saygı duyarım lakin medyadaki dalavereler gibi fındık beyin eleştirileri tipim değildir. Bir sanatçıya “Albüm kötü olmuş çünkü müzikalite sıkıcı, sözler tek düze, tipin kaymış vs” diyebilirsin; bu bir eleştiridir. Ama sanatçı hakkında en ufak bir bilgi sahibi değilken “psikopat rapçi, çocuğun üstüne işedi” gibi şeyler, kendisinin eleştirisi olur. Sevenlerim beni zaten biliyor ve gönülden seviyor, eleştirenlerse benim gölgemi bile diken olarak görüyor, sürekli beyinciklerine batıyorum, benim gibi birini tasavvur edemekleri için yalanlamaya çalışıyorlar ya da benim ne zaman düşüşe geçeceğimi çok merak ediyor, yılları sayıyorlar. Bence istihare yapsınlar hahahahaha! Şaka bir yana ben, o beni seven kesimi seviyorum. Eleştiren belli bir kesimi ise karalıyor olarak görüyorum, o nedenle onları kendi günahlarıyla baş başa bırakıyorum.

#13 - Ocak 23 2010, 10:07:08

güzel bir röportaj olmuş.sagoya tarikat adamı yakıştırması yapmışlar.gerçekten çok komik.kral tv zamanında sagonun bir klibini yayınlamış ve yanlış hatırlamıyorsam yılın en iyi rap klibi ödülü almıştı.şimdide böyle bir yakıştırma yapmaları gerçekten çok saçma..neyse paylaşım için çok sağol...
#14 - Ocak 24 2010, 12:03:22


Organizasyon bu konserin MFÖ ve Sagopa Kajmer’in sahne alacağı bir halk konseri niteliğinde olduğunu bizlere belirtmişti fakat dün gazetelerde bugün ise billboardlarda gördüğümüze göre bu organizasyon hiç de bize anlattıkları gibi değilmiş.

Olay tamamen ”Başbakanın One Minute mesesesinin” 1.yılı kutlamasıymış.O nedenle Sagopa Kajmer Sultanahmet’te ki konsere çıkmaktan vazgeçti.Hiç bir siyasi partinin safında görünmek istemediğini açıkladı.Organizasyona sorduğumuzda böyle birşeyin olmadığını söylediler lakin bugün çıkan billboardlar ve gazete haberleri olayın ne boyutta olduğunu gösteriyor.

Herkesin çok iyi bildiği üzere,Sagopa Kajmer siyasetten ve partilerden olabildiğince uzak duruyor ve sadece müzik,sanat çerçevesinde aktivitelere iştirak ediyor.Anlayışınızdan ötürü teşekkür ederiz.Her işte bir hayır vardır diyor başka organizasyonlarda buluşmak üzere hoşçakalın diyoruz.

Melankolia Müzik
#16 - Ocak 25 2010, 17:04:36
Umut umut bugün yanımda yok
      Neden hayat ağır bu denli çok
      İnan kader elimde bir fener
      Önemi yokk yanımda olmasın ne fark eder

Tayyibin van minıt olayınıda kutluyolar demek.
#17 - Ocak 25 2010, 19:46:18

resmi tatile denk gelmese van minüt bayramı ilan ederlerdi o günü.
#18 - Ocak 25 2010, 23:12:57
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Sevgililer  günü,yılbaşı gibi saçmalıkların kutlanmasından daha kutlanası bir gün..En azından.Bence.
#19 - Ocak 25 2010, 23:28:08
"Başına siyah bir örtü iniyor usulca.Setr.Ucu,ardınca sürünürken,üzerinde adım attığı taşlar inliyor.Hayret! O kadar mı ağırmıştı? O kadar mı yaralanmıştı? O bilmiyor.Taşlar biliyor."

kutladık biz.kendi aramızda  :)
#20 - Ocak 25 2010, 23:41:45
Piyasadaki tek adam gibi adam, maymun Çarli'ydi...

Sansar Salvo Yeni Track

Rifat Al-zein - Ölümden Öte ft. Sansar Salvo & Fuat & Fuchs

Link isteyenler pm atabilir
#21 - Ocak 30 2010, 17:24:22
Umut umut bugün yanımda yok
      Neden hayat ağır bu denli çok
      İnan kader elimde bir fener
      Önemi yokk yanımda olmasın ne fark eder

Emre Baransel "Suyun Masalı" Çıktı!

Bu zamana kadar çalıştığı büyük isimler ve yayınladığı çalışmalar ile Türkçe Rap’in demirbaşlarından biri haline gelen Emre Baransel’in iki yıldır üzerinde çalıştığı, beklenen solo albümü “Suyun Masalı” çıktı! Önceden haberini verdiğimiz gibi çift CD olarak satışa sunulan albümü Ossi Müzik etiketi ve Sony Music dağıtımıyla D&R’lar başta olmak üzere tüm müzik marketlerde bulabilirsiniz. Albüme ayrıca D&R ve Sony Music’in internet sitelerinden sipariş vererek de ulaşabilirsiniz. Albüm hakkındaki en güncel gelişmelere Emre Baransel’in yeni web sitesi www.baranselmusic.com'dan ve sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Emre Baransel'in masalsı bir anlatım vaadettiği ve son 12 yılda başından geçenleri hikayeleştirdiği “Suyun Masalı” albümü tamamen yaşanmış hikayelerden oluşuyor ve gücünü bu samimiyetten alıyor. Albüm CD başına 12'şer parça olmak üzere toplam 24 şarkı içeriyor. “Ağlayan Hikayeler” adını taşıyan ilk CD'de daha duygusal, daha ağır tempolu şarkılar bulabileceğimiz gibi, daha sert sound'a sahip ama yine de karamsar olmayan, olaylara her zaman olumlu bakmayı, hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını ve hayata karşı sapasağlam durmayı anlatan parçalar dinleyeceğiz. “Gülen Hikayeler” adını taşıyan 2. CD'de ise daha hızlı tempoya sahip, komik ve eğlenceli ama aynı zamanda hiphop'un ruhunu yansıtan, o eleştirel yönü tek bir an bile kaybetmeyen şarkılar dinlemek mümkün.

Kayıtları JW Production’da Ceyda Pirali tarafından alınan albümün mix ve mastering işlemleri Peak Music’ten, Oğuzhan Hazar Artış’a ait. Artış’a ait. Ceza, Eko Fresh, Summer Cem, Alaturka Mavzer, Da Poet, Önder Şahin, Rapozof, Esin İris, Spar ve Cansu Aslan’ın Emre’ye eşlik ettiği albümde çok farklı isimde beatmaker mevcut.

“Emre Baransel - Suyun Masalı” Tracklist:

1.CD “Ağlayan Hikayeler”

01. Bulutlar Üstünde (Produced by KM. Beatz & Oğuzhan Hazar Artış)
02. Pervaz Ettim feat. Esin İris (Produced by Serhat Tokmak & Emre Baransel)
03. Şizofren Köprü (Produced by Oğuzhan Hazar Artış)
04. Hayalperest (Produced by Soniq Beats)
05. Geçmişe Nasihat (Produced by KM Beatz & Da Poet)
06. Deniz Kızı feat. Cansu Aslan (Produced by Soniq Beats)
07. Ayaz (Produced by İnziva Beatz)
08. Şakağımda Şakam feat. Da Poet (Produced by Soniq beats & Da Poet)
09. Erişebilmek İçin (Produced by Despo)
10. İpler (Produced by Emir & Ferhat Tokmak & KM Beatz)
11. Siyah Kar feat. Önder Şahin (Produced by Serhat Tokmak & İlker Uncuoğlu)
12. Dua (Produced by Soniq Beats)

2.CD “Gülen Hikayeler”

01. Nedenini Sormayın (Produced by Yusuf D. & Da Poet)
02. Dansa Davet (Produced by Puma & Ferhat Tokmak)
03. Dinle ve Kus (Produced by Emir & Da Poet)
04. 34. Senfoni (Produced by Oll Zen)
05. Roller ve Goller (Produced by Ferhat Tokmak)
06. Ormanın Kitabı (Produced by Puma & Oğuzhan Hazar Artış)
07. Hahaha feat. Eko Fresh & Summer Cem (Produced by Serhat Tokmak)
08. Şehir Efsanesi feat. Ceza & Esin İris (Produced by Moralpartre)
09. Hadi Anlat feat. Alaturka Mavzer & Despo & Esin İris (Produced by Puma & Ferhat Tokmak)
10. Harikalar Diyarı (Produced by Da Poet)
11. Dinle ve Kus (Remix) (Produced by KM Beatz & Da Poet)
12. Ormanın Kitabı feat. Rapozof & Spar (Remix) (Produced by Puma & Rapozof)

#22 - Haziran 27 2010, 21:28:39
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

Ramiz'den Yeni Klip

Daha önce Best Fm gibi önemli radyolarda, klibi olmamasına rağmen haftalık listelerde bir numaraya kadar yükselen “Beni Kaybettin” nihayet kliplendi. Robot Yapım tarafından çekilen klip alışılagelmiş Rap kliplerinden oldukça farklı. İstanbul’un çeşitli mekanlarında çekimleri gerçekleştirilen klip 2 gün sürdü. Çekimlerin ardından animasyonlar, renklendirme ve montaj için yaklaşık 6 gün durmadan çalışıldı. Sevgilisinden ayrılan kızın geçmişini hatırlamaya çalıştıkça, her hatırasında terkedildiğini anımsaması konu alınan klipte animasyonlar “frame by frame” yapıldı. Ayrıca klibin sonunda Ramiz’in albümünde yer alan “Bu Bizim Ortam” parçasına göndermeler mevcut. Hiphoplife olarak sizlere klibin kamera arkası görüntülerini sunuyoruz. Ek olarak Ramiz’in bu klibin ardından yeni albümünün kayıtlarına başladığını ve bu albümün bir aksilik olmazsa Eylül ayında çıkacağını belirtelim.
 
Klip Cast
 
Yapım : Robot Yapım
Yönetmen : Mustafa Tetik
Görüntü Yönetmeni : Okay Başalmaz
Teknik Yönetmen : Onur Solak
Kamera : Emre Şahin
Glide Cam Operatörü : Emir Picolo
Kurgu : Mustafa Tetik
Compositing ve Animasyon: Ruslan Ruslanov Radinov
Color Correction : Ruslan Ruslanov Radinov
Işık : Orhan Balık
Plato : Onur Solak
Koordinasyon : Kerem Gülsoy
İç Mekan : Metehan Balta
Figürasyon : Hazal Öztürk
Kamera ve MacBook Pro Asistanı : Bahadır Solak
Ulaşım : Muzaffer Gülsoy
#23 - Haziran 27 2010, 21:29:53
Gölgeye çarpan kan gibiyim

Aynaya diyorum bu yalan mı

Kendime diyorum: "Uyan artık"!

#24 - Kasım 17 2010, 13:08:06
Yaşamak sansürler eşliğinde, çok sahte.

Sancak - Resim albümü çıktı hiphoplife tan indirin derim
#25 - Kasım 17 2010, 15:13:41

hhl'den baska bi yerde yokmu acaba sancağın albümü?
duyan bilen link versin agalar.
#26 - Kasım 17 2010, 23:48:58

2010 yılında, Ateş Müzik etiketiyle ikinci yasal albümü “Professional”ı piyasaya süren Patron PMC’de kayıtları alınan albümün mix ve masteringleri Kupa-A tarafından yapıldı. Albümün altyapılarında ise Can Volkan, Da Poet, Kupa-A isimleri bulunuyor. Albümde yer alan scratchler Da Poet’e, gitarlar ise Meyan grubundan Birkan Nasuhoğlu’na ait. Kapak tasarımı da Erman Yılmaz imzası taşıyor.

Albümün ikinci klibi, ilkinde olduğu gibi Onat Esenman yönetmenliğinde çekildi. Altyapısı Da Poet’e ait olan “Para” isimli parçaya çekilen klip, albümün ilk klibi “Değirmen”le aynı gün çekilmiş olma özelliği taşıyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde klibiyle birlikte yayınlanan, Patron ve Saian ortak çalışması “Yeraltında Terör” de albümün sonunda bonus olarak kendine yer bulmuş. O parçanın klibini de ayrıyetten haberin devamında bulabilirsiniz.

#27 - Şubat 17 2011, 01:18:14

8 Kasım 2011'de, Bakırköy Büyülü Sahne'de güzel bir organizasyon var...

BAKIRKÖY İSTASYON HIPHOP JAM'13

Ayrıntılı bilgi için...

https://www.facebook.com/event.php?eid=232377690150144
#28 - Ekim 13 2011, 18:34:32

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.