Alternatifim Cafe

"6 yaşımda Allah inancımı yitirdim!"

Discussion started on Magazin

Balçiçek Pamir’le Söz Sende programının bugünkü konuğu Lale Mansur hemen her konudaki ilginç tespitleri ve açıklamalarıyla ses getirdi.

Üç büyük din ve kitaptan hiçbirine inanmadığını ve agnostik olduğunu söyleyen sanatçı Balçiçek Pamir’in “Böyle hissetmeye ne zaman başladınız?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Altı yaşımdayken bir arkadaşımı kaybettim. O gün o üzüntüyle isyan ettim ve Allah’ı sorgulamaya başladım. Küçücük, masum bir çocuk ölmeyi hak etmek için ne yapmış olabilirdi? Daha sonraları ise bu düzeni kuran bir şeylerin varlığına inanmaya başladım ama bunun ne olduğuyla ilgili değilim. Mesela ikinci hayata filan inanıyorum Ben sadece daha iyi bir insan olmaya, egomu ve komplekslerimi törpülemeye çalışıyorum. İlla ki bir dine bağlanacaksam Budizm gibi bir şeyi tercih ederim.”

Bir Osmanlı paşasının torunu ve bir generalin kızı olan Lale Mansur, anti militarist tutumu ve politik duruşu ile tanınıyor. Programın başında Balçiçek Pamir’in “Bülent Arınç’a suikast planı” ve Genelkurmay’ın açıklaması ile ilgili değerlendirmelerini sorduğu sanatçı şu yorumu yaptı: “Genelkurmay ‘suikast yok’ dedi diye biz de inandık! Artık her söyleneni yutmadığımızı herkes bilmeli.”
#1 - Aralık 24 2009, 19:41:33
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Agnostisizm de çok saçma anasını ya. Git ateist ol veya gel deist ol -_-
#2 - Aralık 25 2009, 15:31:40
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Ne ota ne de b.ka konarım hesabı, gereksiz.
Arada kalmış insan cinsi.
#3 - Aralık 25 2009, 15:38:33

Zeitgeist

Agnostisizm de çok saçma anasını ya. Git ateist ol veya gel deist ol -_-

Niye lan, ben de bu gruptanım. İnanmakta saçma geliyor inanmamakta.

'Üç büyük din ve kitaptan hiçbirine inanmadığını ve agnostik olduğunu söyleyen' yavrum sen baştan kaybetmişsin. İnanmayan birisi zaten agnostik olamaz. De hele hele le hele git.
#4 - Aralık 25 2009, 22:23:27
« Son Düzenleme: Aralık 25 2009, 22:23:46 Gönderen: Fıstıkçı Şahap »

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.