Alternatifim Cafe

"ÖSS ve SBS kaldırılmalı"

Discussion started on Eğitim

Anti-tiKKy

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Turan, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Seviye Belirleme Sınavı (SBS) gibi sınavların kaldırılması gerektiğini söyledi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) işbirliğinde Fen Lisesi'nde düzenlenen Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP)'nda konuşan Turan, okul müdürlerine "Geleceği Yeniden Düşünmek" konusunda seminer verdi.

Türkiye'de sadece Sakarya'da uygulanan EYGEP eğitimlerinin ilk konuşmacısı olan Turan, bir kurumun ve okulun başarılı olmasında başındaki yöneticinin çok önemli olduğunu belirtti.

Türkiye'deki eğitim sistemini ve öğrencilerin sınavlar aracılığıyla elenmesini eleştiren Turan, ÖSS ve SBS gibi sınavların kaldırılması gerektiğini, bu sınavlarla çocukların süper zeki, orta zeki, az zeki şeklinde sıralandırılıp yaftalanmasının çok tehlikeli olduğunu kaydetti.

Konuşmasının sonunda okul müdürlerinin sorularını da cevaplayan Selahattin Turan, "Eğer bir insanının hatıraları hayallerinden daha fazla ise artık o insan için yolun sonu yaklaşmış demektir." diye konuştu.
EYGEP seminerini yaklaşık 60 okul müdürü ile ÖRAV eğitimcileri takip etti.
#1 - Aralık 25 2009, 19:55:21

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.