Alternatifim Cafe

Dünyanın en ünlü oryantalist ressamı Amadeo Preziosi'nin gözünden Osmanlı.

Discussion started on Osmanlı Tarihi

Yeni!
100810
#1 - Aralık 09 2009, 18:36:52
« Son Düzenleme: Nisan 07 2010, 15:01:23 Gönderen: hebâL-i fesâne »
Hakk ulaşır. Hakkı bırakmaz, alır.

Yeni!
100810
#2 - Aralık 09 2009, 18:54:24
« Son Düzenleme: Nisan 07 2010, 15:01:48 Gönderen: hebâL-i fesâne »

Yeni!
100810
#3 - Aralık 09 2009, 19:39:09
« Son Düzenleme: Nisan 07 2010, 15:02:05 Gönderen: hebâL-i fesâne »

Çıktısı alınıp , çerçeveletilesi ...
#4 - Aralık 09 2009, 19:40:41

Proculianus

Resimler harika. Olağanüstü.
#5 - Aralık 09 2009, 19:44:22

resimler çok güzel çünkü osmanlı çok güzelDİ...
ama
başka milletlerde onca iz bırkmışken bu devletin torunlarında o kadar etki bırakmamak acı gerçekten...
o zaman inançlara o kadar bağlıyken şimdi müslümanım namaz kılıyorum oruç tutuyorum dediğimizde, türbandan yana olduğumuzda gerici, laisizm karşıtı ve Türk'üm milliyetçiyim devletçiyim dediğmizde ise faşist olarak nitelendirildiğimiz bi yerde yaşıyo olmak benim canımı yakıyo...
namus, merhamet, yardım, inanç, mertlik, cömertlik, dürüstlük gibi huylarımızın hepsini teker teker öldürdük.. ve farkında değilizki o duygularla birlikte kendimizide öldürüyoruz.. zamanında önümüzde diz çöken devletler bize tekme atmaya başladı.. sonumuz hayr olsun...
Allah özümüze dönmeyi nasip etsin bi Osmanlı hayranı olarak osmanlı gibi yaşamayı istiyorum...

#6 - Aralık 09 2009, 20:54:28
Yüzü dost,özü düşmandan usandım.Dili mümin,kalbi şeytandan usandım. Dostum herkesin kahrı çekilirde ben davasız müslümandan usandım..

Yeni!
100810
#7 - Aralık 18 2009, 19:29:05
« Son Düzenleme: Nisan 07 2010, 15:03:02 Gönderen: hebâL-i fesâne »

Yeni!
100810
#8 - Aralık 27 2009, 00:22:19
« Son Düzenleme: Nisan 07 2010, 15:03:17 Gönderen: hebâL-i fesâne »

Avrupa'nın Osmanlı'yı çökertme politikasıdır bu akım. Bana hep öyle gibi gelmiştir. Her oryantalist keşke her şeyimizi resmetmiş olsa da adam gibi resmetmiş olsa. Bi Fransız köpeği var, bilmiyorum adını. Osmanlı zamanını o kadar kötü anlatır ki Avrupa'yı Osmanlı'dan nefret ettirmesi için gönderilmiştir sanki.
Halkın gözündeki Osmanlı kudretini yıkmak adınadır her şey belki, tüm dünyaya yanlış tanıtıp bir müddet sonra onların istediği gibi hissetmemizi sağlamak içindir. Bilmiyorum.
Ayrıca çok rahalıkla görebiliyoruz ki Avrupa kültürümüzü elimizden alma politikasına taa o zamanlardan başlamış.
#9 - Ocak 01 2010, 02:37:22
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Ceres zaten oryantalistleri 2 kısıma ayırmak mümkündür.Bir kısmı sadece gördüğünü yazmıştır.Ne eksik ne de fazla...Böyleleri sadece doğru olanı yapmışlardır(övülecek bi tarafları da yoktur aslında böylelerinin).Diğer kısmı ise deyus tayfasıdır.O zamanın birer psikolojik silahı gibi kullanılmışlardır.Bu tayfa katıksız bir İslam-Osmanlı-Türk düşmanıdır.Bizim sözde "aydın" larımızın 19. ve 20. yy'da Osmanlı düşmanı olmalarının bir sebebi de,kendilerine üstat olarak seçtikleri Avrupa'lı araştırmacıların işte bu deyus oryantalist tayfasından olmasıdır.Elin Avrupa'lısının sözüne inanarak veya inanmak isteyerek Osmanlı,dolayısıyla da Türk ve İslam düşmanlığı yapmışlardır.Abdullah Cevdet,Tevfik Fikret,Rıza Nur gibileri bunlara örnektir.İşin kötü tarafı,bu gibi adamların cumhuriyet döneminde çok sözü dinlenir,borusu öten cins adamlar olmalarıdır.Böylece Osmanlı üzerinden Türk ve İslam düşmanlığı sistematik olarak yapılabilmiştir maalesef...
#10 - Ocak 01 2010, 02:51:38
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Hiç şaşırmadım. Bizim lafta aydınlarımızın, lafta laiklerimizin, lafta çağdaşlarımızın genel özelliği ya da çağdaş olmanın bilinen ilk şartı doğuyu yermek, batıyı göklere çıkarmak. İşte bunların hepsi dediğin gibi ikinci tayfanın eseri. Kendi aşağılıklarını saklamak için doğuyu, Osmanlı'yı, İstanbul'u öyle resmetmişler ki bizim milletimiz içinde yaşadığı şeye değil onlara inanıvermiş. Bizde eksiklikler var. Taa o zamanlardan kalma hakikaten çok büyük eksiklikler var. Avrupa geri kaldığı dönemde çalışmış, didinmiş hatta hilelerle vs. kalkınmış. Kimse de çıkıp dememiş ki Müslümanlar süper, batı iğrenç, doğu muhteşem. Ha demişlerse de amaçları doğu nasıl iyi durumda bunu anlatmakmış. Eşit seviyeye gelmek içinmiş. Adamlar bunları kendilerine örnek alıp gelebilmişler zaten bugünkü konumlarına. Ama biz geri kaldığımızda bizim milletimiz bize düşman olmuş. İlmi, sanatı, temizliği, adabı bizden öğrenen Avrupalı'yı tepelerinde gezdirmişler. Sanki ilk çağ insanıymışız da Avrupa uygarlığın had safhasındaymış gibi.
#11 - Ocak 01 2010, 13:08:44
Biz ol nesl-i kerîm-i dûde-i Osmaniyânız kim
Muhammerdir serâpâ mâyemiz hûn-ı hamiyetten

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.