Alternatifim Cafe

55 yaş üstü randevu konusunda daha aktif

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

Anti-tiKKy

İngiltere'de yayımlanan Telegraph gazetesinin Stella ekinin bir araştırmasına göre 55 yaş üstü insanlar daha çok randevulaşıyor.İnsanların yaşlandıkça kabuğuna çekildiği ve yalnız kaldığı teorisi artık geçerliliğini korumuyor. Telegraph gazetesinin Stella ekinin YouGov adlı araştırma şirketine yaptırdığı çalışma 55 yaşını aşmış insanların internetteki sosyal platformlarda, diğer yaş gruplarına nazaran çok daha fazla sevgili bulduğunu ortaya koydu.

İki bin erkek ve kadınla yapılan mülakatlarda insanlara son bir yıldır hiçbir randevuya gidip gitmediği soruldu. Sonuçlara göre erkeklerin üçte ikisi ve 55 yaş üstü kadınların (yüzde 62), yaşları 18 ila 24 arasında değişenlerin ise sadece beşte birinin (yüzde 21) bir çöpçatan internet sitesine üye olduğu ortaya çıktı.

55 yaş üstünü oluşturan kesim diğer yaş gruplarına göre daha fazla internetten bulduğu insanlarla buluşuyor ve internetten tanıdıklarıyla daha çok ilişki yaşıyor. Hatta bu yaş grubu internetten daha fazla cinsel partner buluyor.

Experience Matters adlı ilişki danışmanlık şirketini yöneten Keren Smedley sonuçların ortayaşın üstündeki insanlara dair birçok tabuyu yıktığını söyledi.

Araştırma ayrıca kadınların ilk randevuları için yeni kıyafet aldığını, yüzde 40'ının tırnaklarına oje sürdüğünü, yüzde 15'in ise ağda yaptırdığını ortaya koydu.
#1 - Kasım 26 2009, 20:37:20

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.