Alternatifim Cafe

İyi sevişen cennete gidiyor

Discussion started on Lüzumsuz Bilgiler

Polonyalı rahip Ksawery Knotz, cinsellik ve mutlu evlilikle ilgili verdiği vaazlarda iyi seks yapanları tanrının mükafatlandıracağını iddia ediyor.

Katolik Kama Sutra ın başrahibi olarak adlandırılan rahip Ksawery Knotz, 2000 yılından beri verdiği vaazlarda, evli çiftlere mutlu bir cinsel yaşamın önemini anlatıyor ve taktikler veriyor.

43 yaşındaki rahip, amacını, "Evli çiftlere iyi ve mutlu bir cinsel yaşam için dua etmelerini öğütlemek. Çünkü seks insanların Tanrı'ya yakınlaşmalarını sağlayacak bir yoldur" diye anlatıyor.
Bir din adamı olarak ele aldığı konular yadırgansa da o vaazlarının konusunu çok doğal buluyor: "Eğer Tanrı'ya inanıyorsanız, Tanrı'nın hayatın her parçasında olduğuna da inanırsınız. Elbette aşkta, evlilikte ve cinsellikte... Cinsellik hakkında konuşmam ve bu konudaki tabulara karşı çıkıyor olmam çok doğal."

ORGAZM CENNETE GİTMEYE BENZER

Sitede yer alan "orgazmın teolojisi" başlıklı bölümde Knotz, mutlu cinselliğin cennete gitmeye benzediğini yazıyor: "Evli çiftlerde cinsellikle ifadesini bulan aşk, insanı cennete yaklaştırır. Cinsel ilişki sırasında alınan haz ile ebedi yaşam arasında bağlantı vardır."

ORGAZM TEKNİKLERİ...

Knotz, sitesinde yer verdiği öğütlerinde çiftler arasındaki iletişimi vurguluyor. İşte birkaç örnek:

- "Erkekler, eşlerini tatmin etmek için zaman ayırmalıdır."

- "Hayat arkadaşları arasındaki iyi ve açık iletişim, iyi orgazm için en iyi tekniktir."

- "Eğer bir kadın tahrik olmuşsa, haz duyacağı deneyimler yaşamayı erkek kadar ister. Tahrik edilmiş ama tatmin olmamış bir kadın için içinde bulunduğu durum büyük fiziksel ve duygusal acılara neden olur."

- "Evli çiftler arasındaki ilişki, hayat arkadaşlarına Tanrı ile karşılaşmanın mutluluğunu anlamak hakkında ipuçları verir."

- "Cinsel birleşmenin yalnızca fizyolojik boyutuna konsantre olmak, işin en önemli parçasının değerini azaltır." Sadece evli çiftler için!

Knotz, Katolik Kilisesi'nin cinsellikle ilgili çoğu şeyi suç saydığını ya da bunları birer tabuya dönüştürdüğünü kabul ediyor ama yaptıklarının kilise öğretisiyle çelişmediğini düşünüyor.
"Bu konu bir tabu ve günah olarak görüldü" diyor ve ekliyor: "Benim öğretilerim Kilise'nin öğretilerine ters değil,. Verdiğim vaazlar sadece evli çiftler arasındaki cinsel hazlar konusunda."

CİNSEL PERHİZ YEMİNİNE NE OLDU?

Knotza yöneltilen en büyük eleştiri, Katolik rahiplerin görevleri gereği cinselliğe yeminli olmaları gerektiği halde cinselliği savunuyor olması. Knotz, yeminli bir papazın cinsellik hakkında nasıl bu kadar çok konuşuyor olabileceğine şaşıran dini çevrelere şu sözlerle cevap veriyor: "İyi bir kardiyolog olmak için enfarktüs geçirmek gerekmez."
#1 - Kasım 25 2009, 19:50:33
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.


Niye sürekli seviştiğimi merak edenler umarım tatmin olmuştur bu konudan sonra. -yerlerse-
#2 - Kasım 25 2009, 20:06:30
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Da Vinci Şifresi'ni mi okumuş bu papaz? :)
#3 - Kasım 25 2009, 22:42:35
Yaşamak rüyasında gerçeği görmek...

Fade

Hristiyanların niçin günahlar denizinde yüzdüklerini şimdi daha iyi anladım. Bi insan cennetteyse, istediğini yapabilir artık. Onlar da canlarının istediğini yapıyolar akıllarına estiği vakit.
#4 - Kasım 25 2009, 22:44:40

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.