Alternatifim Cafe

100 kiloyum ama çok güzelim

Discussion started on Magazin

Gösteri dünyasının tüm ünlülerinin milyonlarca kadına 'sıfır beden' olmayı empoze ettiği bir dönemde o kilolarıyla meydan okuyor.

The Gossip adlı indie- rock grubunun 27 yaşındaki çılgın solisti Beth Ditto, 1,57'lik boyu ve 99 kiloluk ağırlığıyla aslında sahnelerin pek de alışık olmadığı türden bir "star".

Fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ditto, henüz 16 yaşındayken ailesinden ayrılıp Ohio'ya gitti. Daha o yaşta kendi kaderini kendi çizmeye çoktan karar vermişti.

Lezbiyen olduğunu hiç saklamayan Ditto, sık sık magazin basınında da alay ve eleştiri konusu oluyor. Ama bütün bunları umursamıyor bile.

Tıpkı sağlık uzmanlarının "Kilolarına dikkat et. Onları bu kadar umursamaz şekilde sergileyecek insanlara obezitenin normal bir durum olduğunu empoze ediyorsun" uyarılarına aldırmadığı gibi.

Hatta Beth Ditto, zayıf mankenleri bile imrendirecek şekilde dergi kapakları için çırılçıplak pozlar verip kilolarını sergilemekten kaçınmıyor. Üstelik photoshop müdahalesine gerek bile duymuyor.

Lagerfeld başta olmak üzere moda devleriyle de arası iyi. Top model Kate Moss en yakın parti arkadaşlarından biri.

Ditto'nun The Guardian gazetesinin ekinde kadın sorunlarına değindiğin bir de köşesi var. Kısacası; ışıltılı dünyanın kadınlara bakış açısına ve onlara dayattıklarına karşı bir abide gibi duruyor Beth Ditto.

#1 - Kasım 24 2009, 19:14:21
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Hevai

Ebru Şallı ibret alsın bee.. (6)
#3 - Kasım 24 2009, 19:19:29

Tamam kendisiyle barışık olması güzel ama fotoğraflar çok kötü beya.
#4 - Kasım 24 2009, 20:01:29
Hakkımda bilmen gerekeni ;  Hakkın olduğunda söylerim ...

El çükü ile gerdege girene damat degil godoş derler ... ; )

Allah seni kahretmesin. Son fotoya bak!
#5 - Kasım 24 2009, 20:52:18
Eskiden buralar hep hayat, yaşamdı.

Any_one

kıl var *-*
#6 - Kasım 24 2009, 21:07:57

Anti-tiKKy

#7 - Kasım 24 2009, 22:09:56

Any_one

neresinde?
1. resimde koltuk altında sankim *-*
#8 - Kasım 24 2009, 22:13:46

Anti-tiKKy

1. resimde koltuk altında sankim *-*
eger oysa, o saçına karışmış artık :Ç
#9 - Kasım 24 2009, 22:15:04

Kız olucam, böyle tipim olacak ve bir de yanımda özgüven taşıycam? aman aman, kalsın.
böyle bi cüsseye ve tipe sahipsem atarım denizlere o özgüveni lan.

Şuna uyuz oluyorum ben. bazı kompleksi kadınlar güzelliği ya da kilosu hakkındaki olumsuz eleştirilere herkesi topladıktan sonra cevap verir. işte der ki, ''evet, şişmanım ve alay edilecek bir bedene sahibim. ama bu beni yıldırmaz, aksine güçlü kılar. onlarla çok mutluyum. ehehe. istediğiniz kadar dalga geçin ben iyiyim böyle'' der... hhılllaahımmmm! nasıl kaşınıyor ellerim!
nah iyisin sen öyle, nah! kandırın kendinizi anasını satim. madem kompleks barındırmıyorsun, o zaman niye konuşma gereği duyuyorsun kilon ve güzelliğin hakkında? madem önemsiz, o zaman sus lan.

yalan mı? komplekslisiniz işte. içinizi yaralıyor ki konuşuyorsunuz, konuşma gereği duyuyorsunuz bu konuda.
ahahaha bi de şey var şey. çok güzel hareketler bunlardaki şişman hatun hani. ismini hatırlamıyorum ama o hep böyle yapıyor yazık.
skeçlerde kendini ve o malum cüssesini ön plana çıkartıp aklı sıra işte ben sizin alay etmenizle ilgilenmiyorum. gayet güzelim, mutluyum falan..
hassihhhtiee lan! hasstitee! kimi yiyon sen?

allam ya, ne insanlar var. defolun mnakoyim şu hayattan. kompleksli değilmiş. allll başını değilsin. alll başını kompleks yok... he canım, he aslanım.
adam olan, kendini bilen insan konuşma gereği bile duymaz. sinir oluyorum size.

pis, iğrenç, kokuşmuş şişmanlar!
yağ bidonları!
tannnnkker kıçlılar sizi!
defolun lan, defolun!

oh, iyi geldi bu :) şimdiyse sigara.
#10 - Kasım 25 2009, 05:39:00
« Son Düzenleme: Kasım 25 2009, 05:46:58 Gönderen: Tylers »
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

Zeitgeist

Can, resimlere dikkatli bak ve hatunu ince düşün. Tam bizim tipimiz. Hatta 'hatunlarrrr.' bölümüne resimlerini koyabiliriz, ne dersin? 'İnce düşün!' başlığıyla. Çok pis kinaye sanatı yaparım.
#11 - Kasım 25 2009, 07:48:15

herkesin kendi hayatı kendi bedeni başkalarına halt etmek düşer...
#12 - Kasım 25 2009, 14:44:55
YEMİŞİM KURALDIŞINI...PEHH

Hevai

Can,kadını bir dövmediğin kalmış ya? (6)
#13 - Kasım 25 2009, 15:34:02

Any_one

Can'ın siniri o kadına değil, şişman olup da şişmanlığını sevenlere, kendiyle ilgilenmeyen kadınlara. e haklı da, ama böyle bir kadının kendini beğenmeyip de güzel şarkılar üretebileceğini düşünemeyiz tabii, iyi oluyor beğenmesi. ama bakmalı insan, farkında olmalı. barışıklık iyi de, olmayan bir şeyi sevmek, övmek gereksiz tabii. kendinle barışık olacaksan çirkinliğine çirkin deyip güzel yönlerini öveceksin, öyle yeani.
#14 - Kasım 25 2009, 15:47:52

sadece kulağa diil göze de hitap etmeli...
#15 - Kasım 25 2009, 15:52:49

Son fotoğrafa bakınca daha fazla tiksiniyor insan.
#16 - Kasım 25 2009, 16:38:18
Destiny is for losers.
It's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.
-B.

kıl var *-*

Zaten koltuk altı ve bacak bölgelerini traş etmediğini kendisi övünerek söylüyor bu güzel. bayan. (6)

Bir de bu haliyle kalkmış dergilere çıplak poz vermiş yahu. Öl, öl.
#17 - Kasım 25 2009, 17:38:24
İçimde şefini kaybeden bir orkestranın hüznü var
dışımda Charlie Chaplin gülüşü.

arsenik

İlk resimde, o kıllar yele gibi durmuş. Kükreyen aslan sanki, rrr.
#18 - Kasım 25 2009, 17:40:38

Sözlerimin arkasındayım Ceren. olduğu gibi kabul ediceksin bunları. hiç acmıycan. vericen hakareti, vericen odunu...
Evet arkadaşlar, iğreniyorum hepsinden. bi daha olsa bir daha iğrenirim. imzam da hepiciğine ayar olsun.
#19 - Kasım 25 2009, 20:14:33
Gidişim biraz suskun ama ''Dönüşüm'' böcek olucak.

Gregor Samsa

pirzolalık dana,kılını görünce kıl oldum
#20 - Kasım 25 2009, 21:41:21
Kadınlar'a bayılıyorum harika varlıklardır,öyleki salak ve beyinsiz erkekleri ilk görüşte anlarlar,ama asla  zekisinden anlamazlar.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.