Alternatifim Cafe

MacOS + Linux = Windows 7!

Discussion started on Windows İşletim sistemi

Windows 7 ikisinin toplamı kadar.

Windows 7'nin hızına yetişmek çok zor: Rakiplerini topluyor, çok yakında katlayabilir!

Apple'ın yeni işletim sistemi olan Snow Leopard, Windows 7'den daha önce çıkmıştı. Teknik altyapı olarak oldukça güçlü özellikler sunan Snow Leopard'ın, Windows 7'ye olumsuz etki edip etmeyeceği tartışılıyordu. Hatta bir çok kaynak, Snow Leopard'ı Windows 7 katili olarak lanse etmişti.

Aynı şekilde Linux dağıtımı olan Ubuntu'nun en son sürümü de kullanıcılarla buluştu. Bu da Windows 7'den sonra çıktı ve güçlü özellikler sundu. Yapılan tüm incelemelerde, yeni Ubuntu'nun bugüne dek yayınlanan en güçlü Linux sürümü olduğu fikrinde birleşiyordu. Kısacası her iki işletim sistemi de, Windows 7'nin hızını kesmeye aday olarak gösteriliyordu. Peki ama sonrasında neler oldu?

Peki ama Windows 7 Linux ve MacOS'u nasıl ezdi?

Şu sıralar iki işletim sistemi de Windows 7 karşısında ağır bir yenilgi yaşıyor. Windows 7'nin çıkışında gerçekleşen satışlar Vista'yı yüzde 234 ile katlarken Windows 7'nin pazar payı yüzde 2 oldu. Snow Leopard yüzde 1'in biraz üzerinde, Linux ise yüzde 1'in biraz altında kaldı. Sonuçta Windows 7 çıkar çıkmaz ikisinin toplamından fazla paya sahip olmayı başardı. Vista yüzde 19, Windows XP ise yüzde 70 pazar payına sahip. Bu rakamlar Kasım sonunda güncellenecek.

Windows 7 hızla tırmanmasına karşın, çıkışa kadar geçen sürece Vista satışlarının bu beklenti sonucu düşmesiyle birlikte, Mac ve Linux biraz pazar payı kazanmayı başardılar. Binde 25'lik kazanç oldukça küçük ve Windows 7 trendi sürerse kalıcı olmayacak.

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98 pbx
#1 - Kasım 11 2009, 15:13:12
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.