Alternatifim Cafe

Sebastien Loeb yine dünya şampiyonu!

Discussion started on Motor Sporları

Fransız rallici Sebastien Loeb, Britanya Rallisi'nin ardından üst üste altıncı dünya şampiyonluğunu ilan etti. Loeb, "İnanılmaz bir sezon geçirdim. Ancak bir kez daha şampiyon olduğum için çok mutluyum. 6. şampiyonluk harika bir şey" dedi.

Citroen'in 35 yaşındaki Fransız pilotu Sebastien Loeb, Cardiff'te gerçekleştirilen Britanya Rallisi'nde ilk sırayı alarak üst üste altıncı dünya şampiyonluğunu elde etti.

En yakın rakibi Ford pilotu Miko Hirvonen'in önünde Britanya Rallisi'ni ilk sırada bitiren Fransız pilot, geçtiğimiz yıl dünya şampiyonu olarak Finli efsane pilotu Tommi Makinen'in üst üste 4 dünya şampiyonluğu rekorunu tarihe gömmüştü. Loeb, bu yılki dünya şampiyonluğuyla kendi rekorunu geliştirmiş oldu.

Loeb, bu sezon en büyük rakibi Ford'dan Hirvonen'in yalnızca 1 puan önünde şampiyonluğunu ilan etti. Hirvonen 92 puan toplarken, Loeb ise 93 puanla dünya şampiyonu oldu. Genel klasmanda Loeb'ün Citroen'den takım arkadaşı Daniel Sordo ise genel klasmanda üçüncü sırayı elde etti.

Sebastien Loeb, Britanya Rallisi'nin ardından, "İnanılmaz bir sezon geçirdim. Ancak bir kez daha şampiyon olduğum için çok mutluyum. 6. şampiyonluk harika bir şey" dedi. Dünya Ralli Şampiyonası'nda markalar şampiyonu ise İspanya Rallisi'nin ardından Citroen olmuştu.
#1 - Kasım 11 2009, 14:27:54
‎ Unutma! Kendine yarattığın dünyada, içine aldığın tüm vatandaşlar arasında en 'solcu' benim!
Mercey.

Üye:

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.